Nowy numer 27/2020 Archiwum
 • Anonim (konto usunięte)
  01.04.2020 12:17
  Poszanowanie dla uczniów, nauczycieli i rodziców najwyższej jakości. Nie wyobrażam sobie stresu i ośmioklasistów maturzystów, którzy czekają w zawieszeniu.
  Odwołanie egzaminów czy matur stawiałoby pod znakiem zapytania kwestię wyborów, a do tego zapewne nie wolno dopuścić.
  Jest tez opcja druga - MZ niepotrzebnie straszy planowanymi zarażeniami. Ale to podważanie słów swojego kolegi z rządu.
  doceń 4
 • CSOG
  01.04.2020 12:43
  Włącznik do rozumu.
  Próbowaliście Państwo kiedyś szukać po omacku włącznika do światła? Metodą na tzw. „macanego”?
  Przydałoby się wiedzieć gdzie człowiek ma włącznik do włączania rozumu. Wyłącznika szukać nie trzeba, rozum najczęściej wyłącza się nam sam, a po omacku włącznik rozumu znaleźć nie jest łatwo.

  Ci biedni, zdezorientowani, zagubieni niedoinformowani rodzice i uczniowie. Cóż poczną kiedy władza tak niejasno, tak mgliście, bez konkretów wypowiada się co do egzaminów? Zginą niechybnie zginą! Nawet nie od korona wirusa co od stresu: Będą te egzaminy, czy nie będzie?”
  Zrobię najgłupszą rzecz jaką mogę teraz zrobić w nadziei, że dzieci nas nie czytają. Zadam rodzicielsko dziennikarskie pytanie: Panie ministrze będą egzaminy? Odpowiedź: Nie będzie!

  - Mamo minister mówi, że nie będzie egzaminów, … to po co ja się będę uczył jak nie będzie egzaminów?
  - Dla samej wiedzy synku, ucz się,
  - Nie chce mi się, przez wakacje i tak zapomnę to czego się teraz nauczę. Bez sensu się teraz uczyć.
  - To się nie ucz, tylko daj mi spokój!
  - Mamo! Nie mam co robić! Nudzi mi się.
  - To weź się za naukę!
  - Po co, jak nie będzie egzaminów, mamo to bez sensu. Mogę wyjść na dwór?
  - Nie siedź w domu bo zachorujesz!
  -A mogę pójść do kolegów?
  - Nie bo się zarazisz!
  - TO CO MAM ROBIĆ? :(
  - Wydoroślej. Weź się za naukę. Nawet jak nie będzie egzaminów się ucz. Ucz się dla zdobycia wiedzy synku …

  Żebyś nie był taki głupi jak twoi rodzice. I nie potrzebował włącznika do włączania po ciemku rozumu.
  • Anonim (konto usunięte)
   01.04.2020 13:11
   Drogi kolego - farmazony wypisujesz. Prawem obywatela jest wiedza, prawem ośmioklasisty czy maturzysty jest wiedza o terminach egzaminów. I nikt niczego tutaj nie szuka po omacku - są modele epidemii, są prognozy i jest powszechna widza, że wirus nie znika z dnia na dzień.

   Zauważ, że decyzja o odwołaniu części egzaminów zapadała już dawno - w tym roku nie będzie tzw. matury międzynarodowej. Tyle, że za tą decyzja stoją osoby szanujące innych. A u nas nadal typowy poddańczy stosunek obywatela do władzy i jeszcze usilne próby tłumaczenia, ze władza może. A kończy się to tak, jak z tą "tarczą". Władza zdążyła. Za pięć dwunasta.
   Czy tak to ma wyglądać.
   ps. w internecie jest dziś fragment nauczania via TVPHistoria/Sport - polecam wykład z geometrii czy liczb parzystych.
   I jeszcze na koniec - z maturami będzie jak z tym nauczaniem zdalnym, MEN postawi dyrekcje szkół przed faktem dokonanym bez konsultacji.
   doceń 3
 • CSOG
  01.04.2020 14:55
  Drogi przyjacielu.
  Oczywiście, że wypisuję farmazony. Obywatel swoje prawa ma.I żadne prawa natury nie mają prawa nas stawiać przed wieloma faktami dokonanymi. A mimo to stawiają.
  Ja dla przykładu miałem plany pojechać w maju na Cypr. Władza nie ma prawa pozbawiać mnie prawa do wyjazdu na wymarzone wakacje. Napsioczę na władzę. Władza nie ma prawa pozbawiać mnie prawa do spotkania się ze znajomymi na grillu. Gdzie moje prawa i swobody obywatelskie, ja się pytam? Takiego bezprawia to ja dawno nie widziałem. Żeby mi ktoś dyktował o której mogę chodzić do sklepu a o której mi nie wolno, żeby mi nie pozwalał chodzić do kościoła. To narusza moje prawo do swobody wyznania! Ja się nie zgadzam! Ja protestuję! Ja napsioczę na taką władzę... bo ... bo to TA władza. Jakby była inna bym nie PISoczył.
  Drogi przyjacielu. Na całym świecie szaleje pandemia. Może zauważyłeś? Oczywiście że wypisuję farmazony.
  Chcesz cukierka?
  • Anonim (konto usunięte)
   01.04.2020 15:51
   Drogi kolego - i co to ma wspólnego z maturą/ egzaminami ośmioklasisty. Ja rozumiem, że lata komuny przyzwyczaiły nas do tego, ze urzędnik ma racje, a my mamy siedzieć cicho. Bo urzednik wie lepiej.
   I jako poddani urzędników mamy czekać cierpliwie jak oni się zastanowią i podejmą decyzję to tak ma być. Mnie takie postępowanie przeraża. Są rzeczy co do których trzeba podejmować decyzje wcześniej i tak, uczniowie muszą wiedzieć już teraz co jest planowane dalej i jakie warunki brzegowe są choćby egzaminów. A nie że na kilka dni przed dowiedzą się co dalej.
   Nauczyciele muszą wiedzieć co dalej z maturzystami, bo teoretycznie już powinni im wystawić propozycje ocen, problem w tym jak np. pomóc zagrożonym. Przez internet? No może powagi trochę by się przydało.
   • CSOG
    01.04.2020 16:11
    Drogi Przyjacielu.
    Ja rozumiem, że lata dobrobytu i pokoju odzwyczaiły nas od rozumienia co to jest wojna i jakie w jej czasie obowiązują reguły i zasady. Reguły i zasady sytuacji „normalnych” w „normalnych czasach” ulegają zmianie kiedy sytuacja wymyka się spod kontroli. W pewnym sensie dobrze, że odzwyczailiśmy się od rozumienia tego. To oznacza, że ostatnie siedemdziesiąt lat mogliśmy przeżyć we względnym dobrobycie i niemal bezwzględnym spokoju. W spokoju, w którym wszystko biegło z góry ustalonymi torami. Granice brzegowe planowania.
    Zaplanuj proszę do kiedy potrwa pandemia. Zaplanuj w jakim okresie ilu będzie zarażonych, ilu będzie wymagało respiratorów. Ilu nie przeżyje. Zamiast pisać to co piszesz siądź i zaplanuj ile firm upadnie, zaplanuj skąd i ile wziąć funduszy na obronę gospodarki. Masz jak się wydaje recepty na wszystko. Gdybyś tylko rządził jednoimiennie, albo na czele partii którą lubisz wszystko było by cudownie. Ośmioklasiści i maturzyści byli doskonale poinformowani, nie brakowało by nam testów ani respiratorów. Byłby raj. Nawet w czasie pandemii.
    Wszystko przez te złe władze.
    Prawdopodobnie z ogromną łatwością powiedziałbyś tym którzy oczekują czegokolwiek: egzaminów, końca społeczne kwarantanny, końca pandemii, że odwołujesz wszystko na czas nieokreślony, a jak się skończy to im powiesz, że się skończyło. No przestaje pisać farmazony. Jeszcze tylko jeden sobie napiszę:
    TOMASZLL NA PREZYDENTA !!!
    A cukierka jeszcze chcesz?
    doceń 2
    0
   • Anonim (konto usunięte)
    01.04.2020 16:42
    @CSOG - nie jesteśmy na wojnie. Pomysł z wojną jest absurdalny. Dziś nikt co oczywiste nie wie kiedy i czy w ogóle w najbliższych miesiącach czy latach uda się względnie zapanować nad pandemią. Ale to oznacza, że albo umie się w takich warunkach podejmować decyzje, nawet te trudne, albo trzeba poszukać sobie innej pracy.
    Ja nie wymaga od władzy cudów, nie wierzę też, że łażenie po mediach i opowiadanie ze się nic nie wie jest skutecznym systemem zarządzania choćby oświatą.
    Ale w tym całym cyrku, jaki dziś się obywa to przecież nie władza ponosi konsekwencje swych decyzji. Przykład prób wdrażania tzw. nauczania na odległość jasno dowodzi, że minister zamiast to zorganizować scedował wszystko na głowy dyrektorów szkół. To samo będzie z egzaminami czy maturą. Pytanie czy pandemia usprawiedliwia takie podejście do społeczeństwa?
    Są terminy, są procedury, jest odpowiedzialność. I wirus tego nie zdejmuje. Wręcz odwrotnie.
    A brak decyzji w najbliższych dniach to tylko kolejny chaos.
    Dziś sprawa jest oczywista - jasny komunikat ze egzaminy będą np. 30 dni od końca zakończenia stanu epidemii wystarczy. I wszyscy będą wiedzieli na czym stoją.
    Ale nie, krygowanie sie i udowadnienie, że naród ma słuchać włądzy bo inaczej jest winny pandemii. I naród po części karnie rodem z komuny jak owieczki słucha nawet najgłupszych pomysłów, a krytycy są radykalnie uciszani. Bo wojna....
    ps. gdyby była woja to byśmy mieli stan nadzwyczajny, a tak mamy nie wiadomo co. Bo wybory najważniejsze.
    doceń 1
    0
   • CSOG
    01.04.2020 16:53
    ""Dziś sprawa jest oczywista - jasny komunikat ze egzaminy będą np. 30 dni od końca zakończenia stanu epidemii wystarczy. I wszyscy będą wiedzieli na czym stoją. ""

    Genialne!
    Ja się pośmiałem jakieś 10 minut. Spróbuję przekazać to do Rady Ministrów. ci przemęczeni ludzie potrzebują dobrej rady tak samo jak chwili relaksu. Że też władza nie wpadła na tak genialny pomysł aby wszystkim wszystko rozjaśnić w tak prosty sposób i tak dobrze doprecyzować datę egzaminów. To z pewnością wielu maturzystów uspokoi i ich rodziców. Kiedy będą już wiedzieli na czym stoją.
    Tak, tak ...
    Masz jeszcze jakieś inne dobre pomysły ?? Naprawdę.
    doceń 1
    0
   • Anonim (konto usunięte)
    01.04.2020 17:13
    Wiem, wiem. Co władza powie to święte....
    doceń 0
    0
 • jerka
  01.04.2020 15:57
  Szanowny TomaszuLL i wszyscy narzekający;
  doceń 0
 • jerka
  01.04.2020 16:00
  Spróbujcie się postawić przez chwilę w rolę rządzących i odpowiedzcie sobie na pytanie, co byście dzisiaj zrobili: odwołali, nie odwołali, przenieśli (na kiedy), jak nie wiecie co będzie za tydzień, dwa, miesiąc. Odwołacie - a wirus ucichnie i dostaniecie po łbie. Nie odwołacie, a wirus będzie szalał - dostaniecie po łbie. Przeniesiecie na za miesiąc, a wirus będzie szalał - dostaniecie po łbie, itede, itepe.
  • CSOG
   01.04.2020 16:14
   To propozycja wyłącznie dla tych którym pandemia nie wyłączyła rozumu :) Słuszna, ale nie widziana mile przez Niekochających obecną władzę.
   doceń 1
  • Anonim (konto usunięte)
   01.04.2020 16:45
   Przenieść egzaminy na 30 dni po zakończeniu stanu epidemii, a np. matury na 40 dni. I po dyskusji. Nikt rozsądny nie poda bezwzględnego terminu, a wiara, że za dwa tygodnie będziemy po pandemii przeczy rozumowemu poznaniu choćby ego jak to się odbywa w innych krajach. Ostrożne szacunki naukowe na dziś mówią o najwcześniej końcu maja i to przy założeniu że wirus osłabnie w cieple.
   doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama