Nowy numer 27/2020 Archiwum
 • DNA
  14.03.2020 10:27
  To jest trybunał łamanie sumień i deprawowania człowieka przy pomocy pokrętnego prawa i kłamliwych, podstępnych interpretacji.
  doceń 14
 • JAWA25
  14.03.2020 18:53
  Na czym opiera się Trybunał?
  Konwencja Praw Człowieka Rady Europy z 1950 r. w art. 2 „Prawo każdego człowieka do życia jest chronione przez ustawę.” Po ang. „Everyone’s right to life shall be protected by law”, po fr. „Le droit de toute personne à la vie est protégé par la loi” (te dwa języki są wiążące). Art. 2 przewiduje dalej dopuszczalne cztery wyjątki, jednak milczy o uśmiercaniu płodu.
  Art. 53 mówi wprawdzie „Żadne z postanowień niniejszej Konwencji nie będzie interpretowane jako ograniczające lub wyłączające jakiekolwiek prawa człowieka lub podstawowe wolności, które mogą być zagwarantowane przez ustawę każdej Wysokiej Układającej się Strony lub jakąkolwiek inną umowę, której Państwo to jest stroną.”
  Jednak inne umowy międzynarodowe też o takim uśmiercaniu milczą.
  Art. 2 Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej „Każdy ma prawo do życia”.
  Art. 6 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich ONZ „Każda istota ludzka ma przyrodzone prawo do życia” (odpowiednio „Every human being has the inherent right to life” i „Le droit à la vie est inhérent à la personne humaine”).
  Wstęp do Konwencji Praw Dziecka ONZ „dziecko, z uwagi na swoją niedojrzałość fizyczną oraz umysłową, wymaga szczególnej opieki i troski, w tym właściwej ochrony prawnej, zarówno przed, jak i po urodzeniu”.
  Art. 18 Konwencji Rady Europy o prawach człowieka i biomedycynie „Jeżeli prawo zezwala na przeprowadzanie badań na embrionach in vitro, powinno ono zapewnić odpowiednią ochronę tym embrionom”.
  16 grudnia 2010 r. Europejski Trybunał Praw Człowieka w sprawie „A, B and C versus Ireland” orzekł, iż art. 8 Konwencji z 1950 mówiący o prawie do poszanowania swojego życia prywatnego etc. „cannot, accordingly, be interpreted as conferring a right to abortion” („nie może, odpowiednio, być tłumaczony jako przyznający prawo do aborcji”).
  doceń 24
 • saherb
  15.03.2020 08:54
  Panią położną zapraszamy do Polski...
  doceń 4
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama