Nowy numer 22/2020 Archiwum
 • CSOG
  21.02.2020 19:23
  Dziwny materiał.
  Mam pewną trudność ze zrozumieniem intencji przytoczenia tego rodzaju informacji. Wyłania się bowiem zeń taki oto obraz: przyjmujemy co prawda migrantów (nawet więcej niż inni) jednak popełniamy przy tym błąd. Błąd ten jak wskazuje sugestia polega na tym, że przyjmujemy w sposób niewłaściwy. Zestawienie takiego tekstu z chronicznymi wezwaniami biskupów o przyjmowanie uchodźców, doprawdy nie jest łatwy do zrozumienia. Przyjmujemy nie tych co trzeba? Nie tak jak trzeba? Przyjmujemy nadal za mało? Zresztą ... Już chyba przywykłem. Szerzy się przede mną jako odbiorcą informacji szlachetne apele, mnoży groźby o zagrożeniach (ociepleniem klimatu, zniszczeniem planety, zagrożeniami wojennymi i epidemiologicznymi etc), nieustannie serwuje cnotliwe, sprawiedliwe i prawe zalecenia bez instrukcji obsługi czyli konkretów jak dane idee wcielić w życie.
  Informacja w GN stała się jak we wszystkich innych mainstreamowych mediach celem i wartością samą w sobie.
  doceń 12
  • magdas
   23.02.2020 06:39
   Niestety mam podobne wrażenia. Nie chodzi o rozwiązywanie jakichkolwiek problemów, tylko o gadanie, które ma na celu zademonstrowanie wyższości gadającego nad kimś kogo krytykuje lub poucza. W tych wszystkich apelach nie ma konstruktywnych konkretów - te wymagają jednak wysiłku serca i umysłu. Przykre to...
   doceń 1
 • AFU
  21.02.2020 22:00
  AFU
  Jedna z bardziej prestiżowych gazet w europie drukuje jedne z najgłupszych artykułów, jeśli dotyczą Polski. Kłania się czerpanie wiadomości o nas wyłącznie z wiadomej "gazety" i wysłuchiwanie eurosłów, co plotą w brukselce jak Piekarski choć żaden reżim go tu nie męczy. Toż by to była woda ma młyn wiadomych odwetowców, gdyby ktokolwiek spróbował u nas rzeczowo o imigrantach podyskutować. To beczka nie prochu ani dynamitu, tylko ciekłej nitrogliceryny i nikt kto chce w polityce przeżyć, jej nie dotyka.Na rzeczową i konieczną dyskusję i decyzje przyjdzie czas kiedy miną wybory, a z ręki brukselskich euroterrorystów wypadnie finansowy straszak. To potrwa jeszcze może parę lat. Polityka, Panie. Oprócz naszej obcnie ograniczonej suwerenności, jest cała kupa różnic między dawnymi błędami "zachodu" a naszą sytuacją. Dość zasadnicza jest taka, że Azjaci i Ukraińcy od nas mają jeszcze gdzie wyjechać, a tamci sprzed pół wieku, do Lądka czy Paryżewa trafiwszy, dalej gdzie już nie mieli. Byli zresztą u siebie w domu... Od nas, jak tylko się da, dają drapaka, bo trawa za płotem wydaje się a może i jest bardziej zielona, a nasi krwiopijcy wcale nie tacy znowu milutcy i jak wyzyskiwać do oporu swoich i obcych wiedzą doskonale. Do tego politycy, po których wszystkiego raczej można się spodziewać, i Polacy, którzy jak mówią wyniki wyborów, sami nie wiedzą czego chcą. Czy to jest kraj w którym ktoś chciałby pozostać na zawsze? To jakieś szczęście w naszym nieszczęściu.
  Co do dziwnego, niezdecydowanego stosunku Polaków do własnego Państwa i Ojczyzny, być może istnieje jeszcze jedno wyjaśnienie, o którym nikt nie mówi i wspomnieć dziś nawet strach. Ale wiedzieć warto. Otóż na polach podkrakowskiej wsi po przegranej potyczce z moskalami w czasie Powstania Styczniowego, zebrano ciała ponad 20 poległych, z reguły anonimowych powstańców. Miejscowy proboszcz przed ich pochowaniem sporządził z udziałem świadków opisy ich wyglądu i ubioru, które mogłyby pomóc w późniejszej identyfikacji. Bez wyjątku byli to ludzie o jasnych włosach, znaczniejsi zapewne szlachcice, reszta to bardzo młodzi, z różnych warstw czy stanów. Wybrali jednoznacznie i ostatecznie, walczyli i ginęli za swoją Ojczyznę. Dziś większość Polaków to bruneci. I jakże inaczej swoją Ojczyznę traktują, i innych wyborów dokonują. Coś już się dawno stało z naszą... klasą?
  doceń 4
 • podajnik
  22.02.2020 10:05
  Mnie się nasuwa jedno pytanie, na jakich zasadach rząd kontroluje napływ imigrantów ekonomicznych. Bo widząc nieprzyjaźnie do nas nastawionych i dumnych Ukraińców, którzy przyjechali całymi rodzinami, dostają mieszkania w gminach, a ich dzieci legalnie chodzą do szkół zastanawiam się czy rzeczywiście nie powielimy błędów zachodu.
  doceń 7
 • magdas
  23.02.2020 07:18
  Na brak dobrej polityki migracyjnej mają wpływ takie czynniki jak: 1) świadome "mylenie" uchodźców z migrantami przez różne grupy nacisku, 2) pęd do uzyskania tanich pracowników (imigranci są tańsi ze względu na kurs walut w ich krajach), 3) brak troski o człowieka (także prawnej troski) - niejawne bezrobocie osób "niekonkurencyjnych", np. niepełnosprawnych, 4) patrzenie na wszelkie problemy z krótką perspektywą czasową, a nie długofalowo (presja kolejnych wyborów, które z powodu dużej polaryzacji stanowisk, mogą zniweczyć wprowadzane rozwiązania), 5) przekonanie, że tylko ekonomia jest ważna, a jakakolwiek polityka migracyjna, to zło lub co najmniej zamach na wolność, itd.
  doceń 6
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama