Nowy numer 22/2020 Archiwum
 • seitz
  04.02.2020 08:49
  W koncu zostaną rozwiązane problemy polskiej heraldyki. Nawet w konstytucji jest pomylone słowo Godło ze słowem Herb, a do tego na pismach urzędowych używany jest nielegalny pozaheraldyczny znak godła z braku odpowiedniej ustawy ze wzorem znaku możliwym do wydruku jednobarwnego.
  doceń 2
 • paszczyk2
  04.02.2020 09:04
  Sam krzyż by wystarczył.
  doceń 16
 • jędrekg
  04.02.2020 12:10
  Jestem przeciw zmianom! Po co komu kolejne kontrowersje? Orzeł jest dobry, a krzyż jest znakiem naszej wiary i niech tak pozostanie. Jeśli coś trzeba uporządkować w ustawach, to zróbmy to nie zmieniając godła. Po co te zmiany? Więcej złota w godle nie oznacza więcej złota w kieszeni, a tym bardziej w sercu!
  doceń 21
 • saherb
  04.02.2020 14:51
  Orzeł powinien mieć koronę z krzyżem. Jeśli krzyża nie ma w projekcie, to całe te zmiany nie mają sensu.
  doceń 8
 • romekzyx
  05.02.2020 18:03
  Komisja Heraldyczna? A kto to jest? Korona na orle jest tylko z powodów historycznych. Aktualnie Polska nie jest królestwem i korona jest zbędna. Francja - wg Wikipedii - ma tylko nieoficjalne godło i mimo, ze była królestwem nie ma korony w godle. Są tam rózgi liktorskie z toporem i liście kilku roślin - symbole wzięte z Rzymu i od Etrusków.
  A teraz taka myśl. Ażeby zmienić godło trzeba pogrzebać w Konstytucji. A jak się pogrzebie to różni tacy będą chcieli - tak przy okazji - zmienić jeszcze coś. Parę lat temu PAD zaproponował zmianę Konstytucji z jakiegoś błahego powodu - tylko żeby rozwiązać jakiś aktualny wtedy problem. Znowu nas politycy pod pozorem dorobienia krzyża zrobią w konia.
  doceń 21
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama