Nowy numer 22/2020 Archiwum
 • Florian
  04.01.2020 21:07
  Florian
  - Pisząc taki artykół, autor powinien przynajmniej coś niecoś dowiedzieć się o chorobie alkoholowej. Jest ta najbardziej śmiertelna choroba na świecie. Niestety, jako że na alkoholu zrabia się duże pieniądze, jest to zakłamane. Jak ktoś w alkoholu zrobi coś złego, to nie pisze się że powodem był alkohol, tylko wypadek samochodowy, napad, samobójstwo, niszczęśliwy wypadek, itd, itp.
  doceń 0
 • Florian
  04.01.2020 21:30
  Florian
  - Przycisnąłem nie ten klawisz, więc piszę dalej, 95% ludzi odbywających karę w więzieniu jest tam z powodu alkoholu, bo napadł zabił, okradł, wymusił ... , bo chciał mieć pieniądze aby się napić, lub zrobił to pod wpływem.
  - Choroba alkoholowa jest leczona w szpitalu psychiatrycznym.
  - Jak można karać osobę mającą niedyspozycje psychicznie, tak jak osobę zdrową?
  - Tak kobieta nie chciała zrobić nic złego, chiała być może napić się jednego.
  - Niestety nie ma pojęcia o tym co będzie dalej.
  - Jeżeli dwie osoby, zdrowa i z chorobą alkoholową wypiją po jednym kieliszku, żadna z nich nie jest pijana. Tylko że zdrowy człowie ma pełną świadomość tego co się dzieje, a ten z chorobą alkoholową, jakby jedzie już jakby samochodem bez hamulców.
  - Nie ma pojęcia co będzie dalej, jak to się skończy.
  - Takich ludzi owszem trzeba karać, jednak sama kara nic nie daje, bo dalej jest chora i tylko kwestią czasu jest następny wybryk.
  - Takie osoby trzeba leczyć.
  - Pięknie robią to w USA. Sąd rozpatruje sprawę i wymierza karę. Jednakk daje sokarżonemu do wyboru.
  - Albo kilkuletnie więzienie, albo leczenie choroby alkoholowej.
  - Gdyby po wyjściu z zamkniętego leczenia ów człowiek się upił i wyszło to na jaw, to idzie do więzienia odsiedzieć zasądzony wyrok.
  - I nie ma odwołania.
  - W tej sytacji, ogromna ilość tych co wybierają leczenie, przestaje pić na zawsze.
  - Niestety traci na tym przemysł spirytusowy, jednak zyskują ludzie.
  - Samo karanie takich ludzi niczego nie daje.
  - Kiedy u nas zacznie się prawdziwe, a nie udawane leczenie choroby alkoholowej?
  • halinkaa
   06.01.2020 15:52
   ważniejsza chyba profilaktyka, jak się młodzież wychowuje bez marzeń, sensownych zajęć dodatkowych, zainteresowań, pozytywnych bodźców, ukierunkowania ino jak trzoda jak się pojawi jaki dylemat życiowy sobie na trzeźwo nie radzą się przyzwyczajają z pomocą "wzmacniaczy" funkcjonować chyba z pomocą przekazu płynącego i tu i tam, że tak jest fajnie, kiedyś był 1 monopolowy na całe osiedle, a za to 2 świetlice dla dzieci jedna szkolna druga ze spółdzielni gdzie zajęć było do wyboru a w mniejszych miejscowościach domy kultury czy coś teraz świetlice domy kultury w odwrocie, społecznicy wymarli, za to całodobowe czy inne takie punkty jak najbardziej nie, przeżywają renesans
   doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama