Nowy numer 14/2020 Archiwum
 • Henryk
  28.12.2019 11:20
  Nie oddały, tylko im zabrano życie! Tak samo jak obecnie zabiera się życie dzieciom w różnoraki sposób i robią to ludzie, którzy rzekomo są chrześcijanami!
  doceń 1
 • anioł 4
  30.12.2019 18:20
  Taka prywatna historia, - przywracająca wspomnienia. W latach 70-tych ubiegłego wieku mieszkałem w parafii Św. Młodzianków w Chicago. Proboszczem był wtedy ks. Edward Pająk. Był bardzo gorliwym Polakiem, choć sam urodził się w Ameryce. Po każdej sumie śpiewaliśmy całe Suplikacje.W niedzielę po wyborze Karola Wojtyły na papieża Mszę św. rozpoczęto Mazurkiem Dąbrowskiego, a później "Rota" i płomienne kazanie ks. proboszcza. Niedługo potem parafię odwiedził Metropolita Chicago kardynał John Cody. Wiem, że ks. proboszcz przyjmował często i dawał głosić kazania polskim kapłanom, którzy budowali kościoły, przekazując im całe zbiórki, dodając niejednocześnie od siebie grosza.. Ufundowany przez niego witraż znajduje się m.inn. w Parafii M.B.Fatimskiej i św. Józefa w Tarnowie. Ach to były czasy.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Polecamy

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane