Nowy numer 13/2020 Archiwum
 • tantkiewicz
  22.12.2019 11:27
  Chwala Panu! To Jego dzielo, obecny rzad, Prezydent. Iz 42 6a, Ja Pan, powolalem Cie slusznie, ujalem cie za reke i uksztaltowalem.
  doceń 5
 • dirk
  22.12.2019 12:05
  Panowie Sędziowie, źle Wy się bawicie. Wam chodzi o swoje koślawe ego, nam o Państwa życie. Żadne Państwo na świecie nie może nie reagować na próby jego anarchizowania i instytucjonalnej dezorganizacji. Jeśli to Państwo ma dalej istnieć. Niektórym kastom trójpodział władzy pomylił się z trójwładzą, a lepiej z dwuwładzą, najlepiej zaś z dyktaturą we własnym wykonaniu. Mamy zatem regularną próbę przewrotu i przejęcia władzy w państwie przez samozwańców. Reakcja Państwa nie może rebeliantów dziwić, liczą tylko na jego słabość i niezdecydowanie. Nie tym razem, zrobili o jeden krok za daleko. Dla przypomnienia, teoria trójpodziału pewnego Francuza z dawnych czasów, odnosiła się do oświeconej monarchii, gdzie Król zawsze miał prawo i obowiązek rozwiązywać tego typu kompetencyjne wątpliwości na katowskim pieńku. Ostrożnie zatem z demagogicznym szermowaniem tym hasłem. Bieganie po pomoc do obcych dworów karane było i słusznie w ten sam sposób, więc nie polecam.
  doceń 13
 • Bezimienny
  22.12.2019 13:22
  Bezimienny
  Z opinią tantkiewicza nie zgadzam się o tyle, że nie mieszałbym w to wszystko Bożych planów. Przynajmniej nie tak jednoznacznie. Za to pod opinią dirka podpisuję się obiema rękami. Zwłaszcza z tym, co napisał w ostatnim zdaniu: załatwianie naszych spraw przez latanie na obce dwory jest zdradą. Oczywiście nie zamierzam nawoływać do karania tego typu działań śmiercią, ale to jest zdrada. I trzeba to jasno mówić.
  doceń 12
  • Urszula1983
   23.12.2019 11:58
   Jeśli to zdrada,to pierwsi latali skarżyć się europosłowie PIS.Dzisiejsze media przypominają skargi na wybory samorządowe,"tuszowanie zamachu smoleńskiego","dyskryminację Rydzyka",a ja pamiętam jeszcze oskarżanie Gronkiewicz-Walz o remont miejskiego stadionu Legii.
   • jureaz
    23.12.2019 16:48
    @ URSZULA1983 ---------------------------------- 1) Chyba pierwszym donosicielem do zagranicznych mediów i parlamentu europejskiego był Geremek zmarły w 2008 r., niewiele ustępował mu Bartoszewski i Wałęsa (jeszcze przed Smoleńskiem) czy Michnik.
    2) Gdyby nawet pierwszymi zdrajcami okazali się pisowcy i środowiska z nimi związane to ilość (częstotliwość) ich donosicielstwa porównać można do kilkuminutowej mżawki w porównaniu z niemal nieustającą ulewą donosów ze strony tzw. obrońców demokracji.
    doceń 8
    0
   • dirk
    23.12.2019 21:29
    Jest zasadnicza, i to jakościowa a nie ilościowa różnica, kiedy do swojego możnego protektora zwraca się kolaborant o obronę przed rozliczeniem go przez tubylców z eksploatowanej przezeń kolonii, a kiedy do ciał zagranicznych zwraca się ktoś kto się takiej eksploatacji przeciwstawia, bez żadnych szans na wysłuchanie przez tych, którym interesy robione kosztem swego kraju psuje, a zatem jedynie w celu obnażenia ciał tych hipokryzji, stronniczości i uprawianego tam bezprawia. I jest też różnica pomiędzy używaniem jako argumentów faktów a nie fake-niusów, zmyśleń i oszczerstw pod adresem własnego kraju, za pomocą których celowo niszczy się jego wizerunek i wiarygodność, manipulując w ten sposób i posługując się eurosłami którzy na temat naszego kraju nie wiedzą naprawdę nic.
    doceń 1
    0
 • Jacek_Z
  22.12.2019 13:31
  A mnie zainteresował ten fragment "o grupach, które próbują rozwiązania siłowego". Sędziowie z bagnetami na karabinach? Grudzień i znowu pucz? Nawet szeregowy poseł tego nie zauważył. A na poważnie, żenujące są wypowiedzi tego, który ma stać na straży konstytucji.
  doceń 21
 • tantkiewicz
  22.12.2019 14:41
  "Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!"
  doceń 8
 • seitz
  22.12.2019 16:37
  Jest niezbędna, ma rację Prezydent. Weźmy pierwszy przykład z brzegu.
  Tylko jedna osoba zostałą skazana w sprawie afery reprywatyacyjnej w Warszawie gdzie w imieniu zmarłych 140 letnich mieszkańców kupowano całe kamienice za 50zł i wyrzucano wszystkich mieszkańców.
  Tą osobą jest Jan Śpiewak - obrońca pokrzywdzonych mieszkańców.
  doceń 18
  • Jacek_Z
   22.12.2019 18:16
   Jan Śpiewak nie jest skazany w sprawie afery reprywatyzacyjnej w Warszawie. Jan Śpiewak został skazany za zniesławienie. Gdyby Jan Śpiewak zechciał odwołać swoje kłamliwe tezy, to procesu by nie było.
   doceń 9
 • podajnik
  22.12.2019 17:25
  Wątpliwości nie mają ci co nie mieli do czynienia z polskimi sądami, albo są zamieszani w ten mafijny układ.
  Nieprzekonanym polecam zobaczyć film na któym sędzina wykluczyła obrońcę Janusza Wojciechowskiego, bo być może miała do tego... gorszy dzień.
  https://www.youtube.com/watch?v=jyM7_1MmRqk&feature=related

  8 minut ale warto. Po nim jest też druga część tego filmu.
  doceń 9
 • janek32
  23.12.2019 22:13
  Rozumiem motywacje Pana Prezydenta. Po tym wszystkim co zrobił przejęcie przez PiS pełnej kontroli nad wyrokami sądowymi to być może dla niego jedyna szansa uniknięcia konsekwencji swoich czynów.
  doceń 2
 • jureaz
  24.12.2019 12:59
  @ Janek32 ---------------- A jakżesz "to wszystko co zrobił prezydent " zaszkodziło(by) Tobie osobiście i Twoim najbliższym? Nawet (praktycznie niemożliwe) sprawdzanie przez PiS każdego wyroku sądowego , gdyby się jakimś cudem ziściło, nie musiałoby przynieść jeno krzywdę szarym obywatelom...
  doceń 7
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Polecamy

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama