Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • Anonim (konto usunięte)
    16.12.2019 15:23
    Pozwolę sobie mieć inne zdanie patrząc po Polsce, ostatniej wyborczej licytacji socjalnej i tego kto te wybory wygrał. Socjalizm w Polsce ma się dobrze (niestety).
    doceń 10
    • CSOG
      16.12.2019 23:23
      Trudno w tej chwili porównywać USA I WB do Polski. Doświadczenia z nacjonalizacją i socjalem są w środowiskach tych państw zupełnie odmienne. W Polsce wymierające grupy żyjące na państwowym albo socjalnym są wciąż jeszcze bardzo liczne i mocno zdeterminowane na kierunek jak to kiedyś było nam dobrze. Malejąca ale wciąż liczna jest grupa tych którym obniżono dosyć wysokie datki emerytalne i z utęsknieniem nucą mantrę komuno wróć. Socjal_kiełbaska wyborcza pińset smakuje wielu. Młode pokolenia zdają się już raczej narzekać na zbyt niską jakość państwowego szkolnictwa, niską jakość enefzetowskich usług medycznych, słabe efekty starań państwowej policji, nie mając doświadczenia ile może kosztować sprywatyzowane szkolnictwo, służba zdrowia, zdają się tęsknić za lepszymi rozwiązaniami. Przyszłość pokaże czy redaktor ma rację.
      • Anonim (konto usunięte)
        17.12.2019 06:55
        Przede wszystkim problem jest tzw. darmowość usług. W 1999 roku wprowadzono zasady mające oprócz reformowania systemu unaocznić społeczeństwu, że "darmowe" usługi jak choćby ochrona zdrowia czy emerytury nie są darmowymi.
        Takie odejście od socjalizmu, pogrzebane już definitywnie. W dodatku kolejne pokolenia młodych uczone są ostatnio, że pińćset się należy od społeczeństwa. Tak, to jest wychowywanie kolejnych lewicowo i socjalnie nastawionych pokoleń.
        doceń 5
        0
      • Dremor_
        17.12.2019 12:11
        Dremor_
        W USA idee socjalistyczne są coraz głośnjejsze.
        doceń 0
        0
  • Dremor_
    16.12.2019 17:01
    Dremor_
    Wnioski na wyrost. Przecież te wybory nie dotyczyły spraw gospodarczych, tylko Brexitu.
    doceń 4
  • Dremor_
    17.12.2019 12:13
    Dremor_
    Co do fantazji autora, proszę sobie spojrzeć choćby na wyniki poparcia dla socjalistycznej idei bezpłatnej państwowej służby zdrowia w USA.
    • CSOG
      17.12.2019 16:44
      proszę sobie spojrzeć na wyniki poparcia dla jakiejkolwiek idei określanej mianem bezpłatnej ... niezależnie od tego co konkretnie miałaby ta bezpłatność oznaczać, to znaczy jaka i skąd miałaby być forma płatności :/
      proszę sobie spojrzeć choćby na wyniki poparcia dla socjalistycznego rozdawnictwa z uwzględnieniem, że w naturze energia co prawda może rodzić się z niczego, ale w finansach obowiązuje zasada naczyń połączonych, żeby gdzieś dodać, trzeba skądś odjąć ... :/
      • Dremor_
        17.12.2019 17:07
        Dremor_
        Prosiłem wyraźnie, żeby spojrzeć na konkretne zagadnienie dotyczące poparcia konkretnego pomysłu w USA. Pytanie postawione Amerykanom było konkretne, ze wskazaniem konkretnych źródeł finansowania.

        Ale oczywiście nie sprawdziłeś, nie spojrzałeś, czepiasz się tylko słowa "bezpłatna" i jak zwykle przykładasz do tego swoje wyobrażenia, nie fakty.
        doceń 1
        0
      • Anonim (konto usunięte)
        17.12.2019 17:13
        "Bezpłatne" co do zasady będą popierać osoby bez własnych ambicji, wychowane w przekonaniu "mi się należy", często słabo wykształcone, mimo posiadania formalnych tytułów naukowych.
        doceń 2
        0
      • Dremor_
        17.12.2019 17:21
        Dremor_
        Śledzę tę dyskusję w USA, mało kto tam ma naiwne podejście, że słowo "free" oznacza darmowe. Oni doskonale wiedzą, że służba zdrowia ma być finansowana z podatków. Tylko chcą, żeby zamiast rząd finansował "przerabianie palestyńskich dzieci na szkielety" (cytat z dyskusji), to żeby zaczął refundować insulinę cukrzykom.

        doceń 1
        0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Bartosz Bartczak

Redaktor serwisu gosc.pl

Ekonomista, doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach specjalizujący się w tematyce historii gospodarczej i polityki ekonomicznej państwa. Współpracował z Instytutem Globalizacji i portalem fronda.pl. Zaangażowany w działalność międzynarodową, szczególnie w obszarze integracji europejskiej i współpracy z krajami Europy Wschodniej. Zainteresowania: ekonomia, stosunki międzynarodowe, fantastyka naukowa, podróże. Jego obszar specjalizacji to gospodarka, Unia Europejska, stosunki międzynarodowe.

Kontakt:
bartosz.bartczak@gosc.pl
Więcej artykułów Bartosza Bartczaka

Zobacz także