Nowy numer 17/2024 Archiwum
  • seitz
    28.11.2019 07:44
    Ten wartościowy artykuł zostanie za chwilę zniwelowany przez dopuszczenie do głosu na forum agresywnego lobby proaborcyjnego prowadzącego tutaj opisywaną w artykule "wulgarną i agresywną seksedukację".
    Jeden udany amerykańśki film może zdziałać więcej dobrego niż setki wartościowych artykułów.
    Ze swojej strony polecam film Nieplanowane każdemu niezdecydowanemu oraz każdemu o zdecydowanych przekonaniach.
    doceń 18
  • Gosia789
    28.11.2019 08:24
    Bo Polska to kraj takich właśnie katolików - teoretycznych... Jak to szło 'Biała Polska Katolicka'? Bóg honor ojczyzna - też bardzo teoretyczne hasło a już każdy Polak ma je w paszporcie...
    doceń 6
  • saherb
    28.11.2019 16:35
    Te liczby się nie zgadzają. Przeciwnicy zabijania: 7+10 to 17, a nie 14. Gdzie pozostałe 3? I wszystko zależy od postawionego pytania. Jeśli zapytamy o "prawo do aborcji" to będzie więcej zwolenników, niż gdy zapytam o "prawo do zabijania".
    • Dremor_
      29.11.2019 17:32
      Dremor_
      W tego typu badaniach masz też odpowiedzi "nie mam zdania", albo odmowę odpowiedzi. Tam się pewnie kryją te brakujące procenty.

      Masz też rację co do pytania - im bardziej osobiste pytanie, tym bardziej szczere odpowiedzi. W kwietniu 2018 przeprowadzono badanie, gdzie postawiono tym samym osobom dwa pytania. Pierwsze ogólnie o stosunek do obecnej ustawy, czy powinna być zaostrzona, złagodzona, czy bez zmian. Za liberalizacją ustawy, czyli większą dostępnością aborcji było 37% badanych. 44% nie chciało zmian ustawy, 11% było za jej zaostrzeniem.
      Zupełnie inaczej wyglądały odpowiedzi tych samych osób, gdy zapytano "Proszę sobie wyobrazić, że Pana/Pani bliska znajoma chce przerwać ciążę z powodu trudnej sytuacji osobistej.Czy uważa Pan\i, że: prawo nie powinno jej tego zakazywać/prawo powinno jej tego zakazywać". Przy konkretnym, osobistym pytaniu 55% było za dopuszczeniem aborcji w tym wypadku, 33% było przeciw.

      doceń 2
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka

Zobacz także