Nowy numer 27/2020 Archiwum
 • peperS
  24.10.2019 17:02
  O nowej ewangelizacji słyszę już chyba od 30 lat. I tylko gadu gadu gadu. Rozeznawanie, schodzenie z kanapy, wałęsanie się po bezdrożach świeckich idei i mód. Pismo św., Jan Paweł II i Benedykt XVI - wystarczy. Kto ma rozum niech czyta i słucha. Kto nie chce, niech słucha świata.
  doceń 16
 • lukasingod
  24.10.2019 17:40
  Kiedyś uczestniczyłem z ciekawości na spotkaniach Nowej Ewangelizacji. Muszę przyznać, że było to budujące dla wielu i otwierało nowe możliwości bycia z Bogiem. Szkoda tylko, że w kościele w którym to organizowano, było tylko kilka spotkań. Powinno to być stałym punktem, dla tych co prawdziwie chcą się rozwijać i poczuć wolność w Duchu Świętym. Fajne było to, że była tam wolność modlitwy - można było stać, klęczeć, siedzieć, wznosić ręce, jak komu Duch poddawał i usłyszeć świadectwa, nauczania, pieśni uwielbienia, czy rozmowy... a na mszy, proszę wybaczyć, ale taka sztywność, według ustalonych ludzkich norm i przepisów. Jedyne co mnie zasmuciło, że jak policzono, na pierwsze spotkanie przyszło ponad 400 osób, a na kolejne już połowa, czyżby tylko z tak licznej miejskiej parafii, tylko tyle osób było głodnych Boga i Pana Jezusa Chrystusa? Po raz kolejny mi to pokazuje, że tak naprawdę w Kościele, prawdziwych oddanych Ojcu i Chrystusowi jest niewielu. Pozdrawiam wszystkich w Panu.
  • Anonim (konto usunięte)
   25.10.2019 00:44
   Głodni to oni mogli być tylko kucharze im nie podpasowali.
   doceń 2
  • tomaszz
   29.10.2019 08:50
   Każdy może i powinien szukać własnego sposobu bycia z Bogiem. Też należę do wspólnoty nowej ewangelizacji, ale to nie jest tak, że każdy powinien do niej należeć. Bóg powołuje do różnych form bliskości z Nim, każdy jest inny, indywidualny. Kochajmy się w tym jak jesteśmy różni, ale wierzący w tego samego Chrystusa Jezusa, naszego Pana.
   doceń 0
 • Cudawianki
  24.10.2019 20:09
  Pazdziernik juz powoli sie konczy. Jest to w KK miesiac rozancowy. Matka Boza prosila o odmawaianie tej modlitwy. Ojciec Pio nie rozstawal sie z rozancem. Czy doczekam sie, ze abp. Rys odmowi z wiernymi i bedzie zapraszal na rozaniec?
  doceń 16
 • zsoborniki
  25.10.2019 19:49
  zsoborniki
  W "nową ewangelizację" w Kościele wpisuje się od ponad 50 lat Droga Neokatechumenalna. Jest jedną z możliwości danych biskupom w diecezjach prowadzenia wtajemniczenia chrześcijańskiego ochrzczonych w dzieciństwie, a którzy dzisiaj traktują Kościół jako "instytucję świadczącą usługi religijne". W Kościele natomiast podstawą życia chrześcijańskiego jest "trójnóg" : Słowo Boże, liturgia i wspólnota, które pomagają wzrastać do żywej wiary, pomagają odkrywać na nowo Chrzest św. Przesłanie DN to: Trzeba tworzyć wspólnoty, które by żyły w prostocie, pokorze i uwielbieniu jak Święta Rodzina, i w których drugi to Chrystus. Polecam film ze spotkania biskupów w dniu 18 kwietnia 2018 w Ziemi Świętej. https://drive.google.com/file/d/1tpPtKaQjyXqFPQmJ4iFzZNnkSA3BaI0i/view?usp=sharing
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama