Nowy numer 41/2019 Archiwum
 • kskiba19
  07.10.2019 08:00
  Wiadomo że sondaże służą do generowania poparcia, a nie do jego mierzenia.
  doceń 24
 • seitz
  07.10.2019 08:14
  PiS nie wygra jeśli ludzie nie pójdą zagłosować. Wyborcy PiS to grupa zadowolonych z życia, doceniających sukces gospodarczy kraju i rosnącą pozycję na zewnątrz świadomych obywateli. Jeśli PiS przegra to wrócą czasy przeciętności gospodarczej, służalczości wobec Europy, poddaństwa wobec Rosji choćby gazowego, a także zezwolenie na rozkradanie kraju.
  doceń 46
  • Anonim (konto usunięte)
   07.10.2019 08:20
   "PiS to grupa zadowolonych z życia, " dodaj na cudzy koszt (500+, 300+, emerytura+ etc)
   doceń 16
  • Kael
   07.10.2019 17:26
   Na razie mamy poddanstwo weglowe wobec Rosji a smieciowe wobec reszty swiata.
   doceń 9
 • mifal
  07.10.2019 09:46
  Rozdawnictwo PiS napędziło wzrost cen w Polsce. Oby sztuczne wymuszanie wyższych płac nie odbiło się czkawką w postaci inwestorów przenoszących swoje linie produkcyjne do Turcji, bo wtedy Polska zostanie z ręką w nocniku. Nadchodzący kryzys niemiecki zmniejszy ilość zamówień u polskich dostawców, więksi gracze wyniosą się do tańszych krain, a my, poddostawca UE zostaniemy z niczym, bo zamiast zainwestować w twórcze gałęzie przemysłu, rozdaliśmy fundusze na przeżarcie przez elektorat i zajmowaliśmy się praca odtwórczą na zlecenie.
  Nie zgadzam się ze sposobem rozdawania 500+. Z jednej strony można by rzec, ze wspomaga biedne rodziny, ale z drugiej nie stymuluje nierobów. 500+ można by rozbić na kwotę minimalną podstawową i dodatkową odpisywaną od podatku dla tych, którym chce się pracować. Niezdolni do pracy kwalifikowaliby się na wyższe kwoty minimalne lub programy przekwalifikowujące.
  doceń 19
  • Anonim (konto usunięte)
   07.10.2019 10:37
   Pomoc państwa powinna być kierowana do jej potrzebujących. I to po zweryfikowaniu dlaczego tej pomocy ktos potrzebuje. Bo rozdawnictwo 500+ w przyszłości odbije się zrostem oczekiwań młodych ludzi wychowanych na "mi się należy". Ale kogo tutaj obchodzi przyszłość?
   doceń 12
  • kskiba19
   07.10.2019 11:53
   Zaletą 500+ jest prostota. I pozostawienie decyzji o przeznaczeniu pieniędzy w rękach ludzi
   • mifal
    07.10.2019 13:09
    500+ ma być wydane na dzieci i taka powinna być jedyna słuszna decyzja "ludzi". Pieniądze pochodzące z budżetu, wspólnej kasy na którą składają się wszyscy powinny być delegowane w odpowiedzialny i przemyślany sposób, a nie służyć podbijaniu mandatów wyborczych. Jest powiedziane w przepisach, że w przypadkach, gdzie istnieje ryzyko, iż świadczenie nie trafi na potrzeby dziecka, można je wypłacać w innej postaci niż gotówka. Niestety w praktyce jest to rzadko wykorzystywane.
    doceń 6
    0
   • Anonim (konto usunięte)
    07.10.2019 13:20
    Jeżeli ktoś zarobi 500 zł to sa to jego pieniądze i ma prawo nimi dysponować do woli. Jak ktoś otrzyma nie swoje pieniądze, bo takimi są 500+ i pochodne to państwo ma prawo postawić warunki takowej pomocy.
    Zauważ, że dzisiejszy ssytem rozdawnictwa ma dwie skrajne niesprawiedliwości. Po pierwsze tyle samo otrzyma osoba, dla której 500 na dziecko stanowi wielką pomoc i osoba, która 500 zł wyda w restauracji na obiad.
    Tyle samo otrzyma matka i przeznaczy 500 zł na rozwój dziecka i tyle samo otrzyma matka, która te pieniądze wyda na własne potrzeby.
    I druga niesprawiedliwość, tzn. jak rozda się te pieniądze społeczne, to zaczyna brakować na inne społeczne problemy. Pytanie czy np. życie dorosłego, który nie może otrzymać refundacji leku jest mniej warte niż dziecko zamożnych ludzi jest jak najbardziej zasadne. Pomijam dla przykładu 500zł pomocy dla niepełnosprawnych dorosłych, bo to dopiero jest niesprawiedliwość społeczna. Oni muszą spełnić jakieś nierealne wymagania w odróżnieniu od dzieci pełnosprawnych.
    doceń 12
    0
  • saherb
   07.10.2019 14:18
   Lepiej byłoby, gdyby zamiast 500+ była ulga podatkowa. Dla rodzin z 5 i więcej dziećmi 100%, z 4 dziećmi 50%, a z 3 dziećmi 25%
   doceń 8
 • dirk
  07.10.2019 19:54
  Od pewnego czasu wyniki sondaży zaczynają się coraz bardziej rozjeżdżać z wynikami wyborów. Metody badawcze i wnioskowanie z przeszłych wyników i frekwencji zaczynają, i na szczęście, zawodzić. Na szczęście, bo to znaczy że dokonuje się w Polsce i w nas samych jakościowa zmiana. Wreszcie, po 30 latach tragicznych doświadczeń, na które nie potrafiliśmy zareagować. I wciąż reagujemy tak niezdecydowanie, mało wyraźnie, naprawianie naszego kraju idzie jak po grudzie. Ale kula ruszyła z miejsca i będzie nabierać rozpędu. Czy już tym razem pójdziemy w ślady Węgrów, stojąc w długich kolejkach do lokali i dając Polsce większość konstytucyjną? Czy chcemy jeszcze przez parę lat wlec się na zaciągniętym hamulcu, właściwie w imię czego i w czyim interesie? Na pewno nie w naszym, zdecydowanej większości. Jakościowa różnica między obecnymi wyborami a wielu poprzednimi jest taka, że rzeczywisty i fundamentalny wybór tym razem mamy. Tu nie chodzi o przestawianie mało znaczących figur na szachownicy, ale decyzję czy polskie Państwo ma istnieć i czy jest nam do czegoś potrzebne. Wielu doszło do wniosku że nie, że ono im tylko przeszkadza, psuje interes i ogranicza samowolę, i chcą by było znów co najwyżej teoretyczne, jeśli w ogóle być musi. Ale tych wielu to nie żadna większość. Oni na tej większości bezwzględnie przez lat 30 i czasem dużo więcej pasożytowali. Dziś ta większość ma wreszcie głos i ma wybór. To sytuacja całkowicie nowa, wręcz rewolucyjna, do której nie pasują stare schematy. I skorzystajmy z tej szansy, bo ona może się już nie powtórzyć. I po co niby mielibyśmy wracać do tego co było? Tamtych wielu ma nas za wiecznych frajerów, ale my wcale nimi być nie musimy.
  doceń 4
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL