Gość Sandomierski 38/2019 Archiwum
 • Prosiak
  11.09.2019 10:46
  Prosiak
  Nieprawdopodobne, że jeszcze Drem00r się nie wypowiedział....
 • Nakamichi
  11.09.2019 17:37
  Historyczna szansa na wyleczenie się z kompleksów Europy Środkowej wobec „starej Unii”
  doceń 1
 • Drem00r
  11.09.2019 20:14
  Drem00r
  Skoro kolega Prosiak tak ładnie prosi, to specjalnie dla niego skomentuję.

  Czeszka, Vera Jourova zasłynęła z ostrej krytyki polskiej reformy sądownictwa, a rząd PiS nazwała "dyktatorskim reżimem". Jest zwolenniczką odebrania Polsce dotacji w związku z brakiem praworządności.

  Timmermans ma być odpowiedzialny za klimat, co oznacza jedynie wymuszenie odchodzenia od węgla w Polsce. Dodatkowo forsowany jest zapis o śladzie węglowym w produkcji rolnej, w związku z tym Timmermans będzie mieć więcej do powiedzenia na temat konkurencyjności polskiego rolnictwa, niż Wojciechowski.

  Te dwie osoby, wraz z der Leyen mają nadawać ton pracom komisji, przewodnicząca zapowiedziała, że w obecnej kadencji będzie rządzić "triumwirat" przewodniczącej i dwojga wiceprzewodniczących.

  Tak więc tyle, jeśli chodzi o mrzonki redaktora Bartczaka o wyimaginowanej potędze krajów Międzymorza. A jeszcze może się okazać, że po nadejściu rządów Jourovej zatęskni on za "łagodnym" Timmermansem.
  doceń 8
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Bartosz Bartczak

Redaktor serwisu gosc.pl

Ekonomista, doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach specjalizujący się w tematyce historii gospodarczej i polityki ekonomicznej państwa. Współpracował z Instytutem Globalizacji i portalem fronda.pl. Zaangażowany w działalność międzynarodową, szczególnie w obszarze integracji europejskiej i współpracy z krajami Europy wschodniej. Zainteresowania: ekonomia, stosunki międzynarodowe, fantastyka naukowa, podróże. Jego obszar specjalizacji to gospodarka, Unia Europejska, stosunki międzynarodowe.

Kontakt:
bartosz.bartczak@gosc.pl
Więcej artykułów Bartosza Bartczaka

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji