Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • AFU
    18.08.2019 11:36
    AFU
    Spokojnie. Jeśli my daliśmy sobie radę z ruskim embargiem na nasze jabłka i chabaninę, to tym bardziej poradzi sobie Wielka Brytania, nad której imperium na świecie nie zachodzi słońce. Pogróżki euro-kołchoźników, którzy nie kryją że warunki exitu mają być na tyle zaporowe i upokarzające by każdemu chętnemu się go odechciało, tylko demaskują czym ta niby unia naprawdę jest. My też się o tym przekonujemy na własnej skórze. Nigdy nie będziemy tam równorzędnym partnerem, bo nie w takim celu nas tam przyjmowano. Dzikie pola na wszchodzie do zagospodarowania pod potrzeby "wielkich", bliska, darmowa i superwygodna w eksploatacji kolonia. I to w XXI wieku, tuż za płotem, rarytas na skalę światową. Polska nie tylko się emancypująca ale i stanowiąca rosnącą konkurencję, nie jest tam nikomu potrzebna. Mamy przegwizdane, chyba żeby wróciło to co było, ale trudno o to będzie. Nie będąc zatem podobnie jak GB unijnymi pupilkami do poklepywania po ramieniu, zadbajmy by ta wspólnota euro-wyklętych dała nam wspólne korzyści i możliwości rozwoju. Na zdrowych, a nie kołchozowych zasadach. Będą potrzebować żywności - świetnie. Niezatapialnego lotniskowca, reprezentanta, pośrednika czy wspólnika w interesach pozostającego w strukturach unii, jeśli rzecz jasna komuś będzie się to nadal opłacać - jeszcze lepiej. To nasza szansa i nie wolno jej przegapić, mam nadzieję że nasze władze o tym myślą i działają, choć mówią niekoniecznie. bo i po co.
    • Drem00r
      18.08.2019 11:51
      Drem00r
      Serio chcesz porównywać sytuację polskich jabłek do usług finansowych Wielkiej Brytanii? My sobie poradziliśmy z embargiem, bo nie wykorzystywaliśmy potencjału rynku, 90% produkcji jabłek szło do Rosji. Po embargu "nagle" okazało się, że przecież jesteśmy w Unii Europejskiej i nie trzeba prowadzić sadownictwa w sposób pamiętający jeszcze czasy ZSRR i jedynego dostępnego rynku zbytu.

      Co innego Wielka Brytania, która opiera swoją gospodarkę o usługi finansowe dla kontynentu europejskiego. Naprawdę sądzisz, że po Brexicie zdołają utrzymać swoją pozycję? Obsługę miliardowych transakcji z Francji, Hiszpanii, Niemiec, czy Szwecji zastąpią krajami swojego dawnego imperium, w stylu Jamajki i Wysp St. Kitts & Nevis?

      Z jednym się zgodzę, co do Twojej wypowiedzi, że dla Unii Polska jako rosnąca konkurencja nie była korzystna. Dlatego Unia nas przyjęła i z potencjalnego konkurenta staliśmy się partnerem.
      doceń 5
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama