Nowy numer 42/2019 Archiwum
 • Łodzianka
  09.07.2019 09:42
  Przecież to jest serial fabularny, a nie dokument historyczny. To oczywiste, że się część informacji nie będzie zgadzać, bo to licentia poetica scenarzystów.

  Ten sam problem jest z dziełami Henryka Sienkiewicza czy filmem "Gladiator". Już nie mówiąc o dziełach Aleksandra Dumasa.

  Największym problemem wielu odbiorców jest to, że kompletnie nie umie odróżnić filmu dokumentalnego od fabularnego. I zamiast dać się ponieść fikcyjnej fabule osadzonej w realiach historycznych siedzi z notesem na kanapie i wypisuje co się zgadza, a co się nie zgadza.

  Oczywiście sama dzięki "Koronie Królów" poznaję lepiej historię Ojczyzny, bo po każdym odcinku czytam o nowych historycznych bohaterach i wydarzeniach, ale nie traktuję tego, co widzę na ekranie jako jedynej i słusznej prawdy historycznej tylko jako motywację dla mnie do odkrycia prawdziwej historii tamtych czasów.
  • jar3ck
   09.07.2019 11:18
   Przecież nikt nie mówi, że to serial dokumentalny. Świetny pomysł z nagraniem tego filmiku, Panie Tomku!
   doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL