Nowy numer 42/2019 Archiwum
 • Maryja!
  04.07.2019 14:46
  Gdyby zrównoważony rozwój, równowaga głosów i integracja rezydentów z państw trzecich przebiegały poprawnie nie byłoby problemu federacji, ale na dzień dzisiejszy jest ona realizowana w interesie najsilniejszych. Niemcy i Francja mają najwięcej do powiedzenia i to one przewodza procesowi integracji. Polska dzięki rządom PiS osiągnęła sporo i co najważniejsze stara się rozstrzygać problemy pozostawione przez poprzedników. Jeżeli znajdziemy sposób na zrównoważony rozwój możemy w przyszłości przywrócić znaczenie Trójkąta Weimarskiego.
  doceń 3
 • Bodo Altmann
  04.07.2019 16:27
  Po pierwsze Frans Timmermans pozostanie na tym samym stanowisku jakie piastuje od pięciu lat i teraz u boku pani Von de Leyen będzie jeszcze więcej dbał o praworządność w Polsce. Po drugie pani ‎Christine Lagarde ma to samo podejście do Euro co Niemcy co było wyraźnie widać w sprawie długów Grecji. Po trzecie można się starać jak się chce cały świat wie że to nie Polska tylko Węgry a właściwie pan Orban sprzeciwiał się wyboru panów Manfreda Webera a potem Fransa Timmermansa. Dlatego można powiedzieć "ten się śmieje co się ostatni śmieje" Polska śmieje i cieszy dzisiaj, jutro będzie gorzej z tą radością niestety. Może za 5 lat ktoś będzie ten kraj bardziej doceniał warunkiem jest jednak by nie stawiać się dalej pośmiewiskiem europy.
  doceń 11
 • gość
  05.07.2019 09:01
  Sukces polega na tym, że pierwszy raz małe kraje nie wystraszyły się niemieckiego Hegemona i posłuchały Polski w walce z Timmermansem. Tak jak Europa śmieje się z Polskiego przewodnictwa w regionie, tak też bacznie mu się przygląda. Tak jak śmieje się z międzymorza tak też chce do niego dołączyć o co starają się przecież Niemcy.
  doceń 3
 • żylasty
  05.07.2019 10:24
  Nie ze wszystkim się zgadzam z autorem, ale artykuł jest b.dobry. Daje do myślenia. Moim zdaniem lepiej było zatopić Webera i Timermansa który uruchomił artykuł 7, storpedował spotkanie Kaczyńskiego z Junkerem a odwiedza nasz kraj żeby spotkać się z Biedroniem czym ewidentnie lekceważy władzę w Warszawie. Nie wiem kim jest Ursula ale ma 7 dzieci i można wysnuć z tego pewne wnioski. 1.szanuje życie, także dopiero poczęte, 2.dba o interesy każdego członka rodziny, nawet najmniejszego, 3.jest odpowiedzialna, 4. ma doświadczenie zespołowe. Zatem na pewno oddaliśmy strzał na właściwą bramkę ale nie jestem pewien czy zdobyliśmy gola. Jako kibic wiem że piękne strzały też mają swoją wartość.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Jacek Dziedzina

Dziennikarz działu „Świat”

Studia z socjologii ukończył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie jako events programmer, odpowiedzialny m.in. za organizację festiwalu filmowego „Across the borders" i współpracę z brytyjskimi instytucjami kulturalnymi. W „Gościu" od 2006 r. Autor wywiadu rzeki z ks. Henrykiem Bolczykiem „Mocowałem się z Bogiem", wywiadu rzeki z ks. Markiem Dziewieckim „Psycholog w konfesjonale" oraz współautor zbioru reportaży z Bliskiego Wschodu „W drogę ze św. Pawłem". Laureat nagrody Grand Press 2011 w kategorii Publicystyka. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Syrii, Kosowa, USA, Cypru, Turcji, Irlandii, Mołdawii, Białorusi, Wielkiej Brytanii i innych. Publikował m.in. w „Do Rzeczy", „Rzeczpospolitej" („Plus Minus"), „Cywilizacji", Onet.pl. Jest również założycielem i właścicielem Wydawnictwa Niecałe (wydaje szeroko rozumianą literaturę faktu). Interesuje się historią najnowszą, stosunkami międzynarodowymi, życiem Kościoła i teologią, a także fotografią, filmem, turystyką i muzyką liturgiczną. Obszary specjalizacji: analizy dotyczące Bliskiego Wschodu, Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii i Bałkanów, a także związane z życiem Kościoła na świecie i nową ewangelizacją.

Kontakt:
jacek.dziedzina@gosc.pl
Więcej artykułów Jacka Dziedziny

 

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji