Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • św Eufenia
    08.05.2019 15:02
    Zaczęło się od zapowiedzi adopcji dzieci przez homoseksualistów. Teraz są kolejne ataki na Kościół, w których każdy obuwatel musi się opowiedzieć, po której jest stronie. Albo jesteś za lewicą i jej lewymi działaniami, albo jesteś za prawicą i jej prawym postępowaniem. Ten rok wyborczy jest rokiem przełomowych decyzji dla przyszłości Polski.
    doceń 0
  • tomaszl
    08.05.2019 15:13
    W Polsce co niedzielę uczęszcza do kościołów katolickich koło 40% dorosłych, przy czym co oczywiste nie są oni wyborcami tylko jednej partii.
    Pozostałe 60% to w jakiejś części antyklerykałowie i pewnie wiele haseł jest skierowanych do tej grupy wyborców. Stąd nie dziwią jakieś tam hasła antykościelne.

    Natomiast PIS wygrał ostatnie wybory radykalnie lewicową retoryką gospodarczą i antyunijnymi hasłami. Stąd ciekawie wygląda nagła zmiana poglądów o EU przed obecnymi wyborami. Ale jakoś nadal nie widzę aby PIS stał się partia środka. I raczej trudno uważać aby była to partia o poglądach katolickich (vide obywatelski projekt zakazujący aborcji eugenicznej).
    doceń 0
  • tnn
    08.05.2019 15:18
    Panie Redaktorze, takim samobójcom to wypada tylko dalej kibicować. Podobno nawet Kasprzak się dołączył, dlatego wieczorem kupuję popcorn i oglądam dalej. A poważniej, to wyjaśnienie tego "samobójstwa" da się odnaleźć choćby w historiach Gedeona (Sdz) czy króla Ezechiasza (2Krn), gdzie wrogowie Izraelitów sami się dziesiątkowali.
    doceń 1
  • DREM0R
    08.05.2019 17:11
    DREM0R
    Pan Redaktor jak zwykle w świecie własnych wyobrażeń, no bo przecież nie rzeczywistości. Nie zauważył Pan, że temat antyklerykalizmu nie jest podejmowany przez opozycyjne partie polityczne (nawet Biedroń hamuje swoich zwolenników). Akcje są oddolne. Wszystkie analizy pokazują, że elektorat partii opozycyjnych jest dużo bardziej radykalny, niż same partie polityczne. Liderzy Platformy Obywatelskiej np. w temacie aborcji mówią o zachowaniu obecnego kształtu przepisów, podczas gdy elektorat PO w większości popiera aborcję na życzenie. Schetyna zaczyna mówić o rejestrowanych związkach partnerskich, podczas gdy elektorat coraz częściej zaczyna domagać się małżeństw osób tej samej płci. Podobnie u Biedronia, który mówi na przykład o renegocjacji niektórych punktów konkordatu, podczas gdy jego wyborcy w większości chcą całkowitego zerwania stosunków z Watykanem. Porównania z tak lubianym przez Pana podwórkiem USA nijak mają się do polskich realiów, gdzie partie polityczne bardziej starają się kreować postawy elektoratu, niż reagować.
    doceń 12
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Bartosz Bartczak

Redaktor serwisu gosc.pl

Ekonomista, doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach specjalizujący się w tematyce historii gospodarczej i polityki ekonomicznej państwa. Współpracował z Instytutem Globalizacji i portalem fronda.pl. Zaangażowany w działalność międzynarodową, szczególnie w obszarze integracji europejskiej i współpracy z krajami Europy Wschodniej. Zainteresowania: ekonomia, stosunki międzynarodowe, fantastyka naukowa, podróże. Jego obszar specjalizacji to gospodarka, Unia Europejska, stosunki międzynarodowe.

Kontakt:
bartosz.bartczak@gosc.pl
Więcej artykułów Bartosza Bartczaka

Zobacz także