Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • Drobny przedsiębiorca
    17.04.2019 15:18
    Drogi Panie Redaktorze. Od kiedy to przedsiębiorca płaci mniejsze podatki niż pracownik na etacie ? Proszę się najpierw douczyć w temacie!
    • tomaszl
      18.04.2019 06:54
      Często osoba pracującą i to ciężko na swoim jest postrzegana jako przestępca czy kombinator. To pozostałość po minionym systemie, a dziś świetne uzasadnienie do ściągania podatków na 500+.
      doceń 9
  • Andrzej z Goliny
    17.04.2019 15:46
    Od czterech czytelników artykuł uzyskał średnią ocenę na poziomie 2,8 punktów, przy kliknięciu przeze mnie oceny na piątkę. Jak to więc jest, oceniamy merytoryczność informacji, czy wyrażamy uczucia ?..
    doceń 1
  • Gość
    17.04.2019 16:13
    A miało nie być podnoszenia podatków, a mówili że Polskę stać na rozdawnictwo, a obiecywali, że będzie lepiej...
    • tomaszl
      18.04.2019 06:56
      2+2=4 bez względu na to co mówią politycy. Jak brakuje kasy, to za 500+ zapłacić musi podatnik. I to nie jest jeszcze koniec podatków, bo kasa musi się zgodzić.
      doceń 6
  • andrzejtp
    17.04.2019 18:02
    Rzecz w tym, że nikt mnie do działalności nie zmuszał. Porzuciłem pracę w korporacji i znalazłem sobie kontrahenta za granicą, zupełnie niezwiązanego z byłym pracodawcą. Gdzie tu mowa o wypychaniu na etat? Albo będę prowadził tę swoją działalność pompując pieniądze z zagranicy do Polski i zasilał budżet podatkiem i ZUSem, albo nie będę jej prowadził i nie będę niczego do Polski pompował ani zasilał budżetu.
    doceń 5
  • Andrzejtp
    17.04.2019 21:52
    Oczywiście miałem na myśli wypychanie na działalność.
    doceń 2
  • KSIęGOWY
    17.04.2019 22:41
    Podatki od ponad trzech lat rosną w Polsce w bardzo dużym tempie.
    Przy czym - rzadko nominalnie (np. zmiana stawki VAT), ale często poprzez nowe podatki (np. tzw. podatek bankowy, albo "danina solidarnościowa") oraz zmiany warunków szczegółowych w istniejących podatkach (np. ograniczenia możliwości wliczania w koszty paliwa od samochodów osobowych to nic innego jak duża podwyżka podatku, albo ograniczenia w kwocie wolnej od podatku PIT).

    W sumie od końca 2015 roku mamy już około 40 pozycji z wprowadzonymi lub podwyższonymi podatkami i opłatami.
    Sam podatek bankowy daje ok. 4-4,5 mld wpływów rocznie.
    Ograniczenia kosztów paliwa mogą przynieść kwoty niewiele mniejsze.
    Perspektywa wprowadzenia kolejnych podatków - głównie dla przedsiębiorców - może wyraźnie zmniejszyć naszą konkurencyjność i jeszcze bardziej ograniczyć inwestycje.
    Szkoda, bo samą konsumpcją długo wzrostu nie da się utrzymywać.
    doceń 8
  • tomaszl
    18.04.2019 06:52
    Rozdawnictwo socjalne tak chwalone także i tutaj musi kosztować.
    Oprócz tych podatków, za chwilę czeka nas 15% podatek od zmiany nazwy z OFE na IKE.
    Cóż, zmiany podatkowe wprowadzone dla "dobra" społeczeństwa, dodatkowe podatki i ściganie tych, którzy chcą pracować i często bardzo ciężko pracują - tak wyglądać będzie Polska AD 2020.
  • Tad usa
    18.04.2019 10:37
    Pis jest to socjalistyczna partia rodem z PRL z tym ze patryiotyzm maja w gebie i na tym jada , ale tak sie nie da .Socjalizm ma to do siebie ze w koncu bankrutuje i Pis straci wladze gdyz mu zabraknie pieniedzy niestety trzeba dbac o bogatych gdyz oni daja prace ale to takie stare jak swiat co pisze .a pan premier Morawiecki to juz nie wiem jak go nazwac moze chce z Polski Wenezlele zrobic kto wie .z tego co slychac to zydzi juz rece po kawalek Rzeczpospolitej wyciagaja
    doceń 9
  • gosc
    19.04.2019 08:22
    Podatki dla rodzin spadają, bo czymże jest 500+ jak nie w pewnym sensie obniżeniem podatków.
    doceń 3
  • Janek
    23.04.2019 21:34
    Nagradzanie tych którym się nie chce pracować i karanie tych którzy harują po 12-14 godzin na dobe. To są "metody" wychowawcze naszej władzy.
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Bartosz Bartczak

Redaktor serwisu gosc.pl

Ekonomista, doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach specjalizujący się w tematyce historii gospodarczej i polityki ekonomicznej państwa. Współpracował z Instytutem Globalizacji i portalem fronda.pl. Zaangażowany w działalność międzynarodową, szczególnie w obszarze integracji europejskiej i współpracy z krajami Europy Wschodniej. Zainteresowania: ekonomia, stosunki międzynarodowe, fantastyka naukowa, podróże. Jego obszar specjalizacji to gospodarka, Unia Europejska, stosunki międzynarodowe.

Kontakt:
bartosz.bartczak@gosc.pl
Więcej artykułów Bartosza Bartczaka

Zobacz także