Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • icz
    22.01.2019 11:19
    Ekshibicjonizm do entej potegi. Poniewaz w jego spokojnym, dostatnim zyciu nie bylo nic niezwyklego, poslubil smiertelnie chora kobiete i pozniej sie tym chwalil. "Smutek" jest obrzydliwym wywlekaniem swoich uczuc, do tego kiepska lieteratura - jezeli to za lliterature mozna uznac. Stanislaw Lem ukrywal sie cala okupacje, byl Zydem. Kilka razy bliski smierci, raz jak go zmuszono do wywlekania cial zagazowanych ludzi z piwnicy - byl przekonany ze po tym go zastrzela. Ale uwazal ze wykorzystywanie tych doswiadczen jest niesmaczne.
    • CSOG
      28.01.2019 15:35
      Za nadmierny ekshibicjonizm ktoś mógłby uznać rozbieranie się na plaży do bielizny czy bikini. Gdy innemu dziwnym wydałoby się przebywanie na tej plaży w garniturze i lakierkach. O smakach tak jak o gustach nie dyskutuję bo to nieeleganckie. A słowo „obrzydliwe” jest dla mnie „obrzydliwe”. Dialog ze światem ujawniający wewnętrzne uczucia, przeżycia, doznania każdego autora postrzegam jako integralną część literatury. Może nawet cenniejszą jak owego autora fantazje. W przeciwnym razie, po odrzuceniu takiej wewnętrznie prawdziwej warstwy literatury, co nam pozostanie? Niektórzy wybiorą oglądanie filmów albo grę w gry.
      P.S. Skąd świat posiadł wiedzę o gorzkich i okropnych doświadczeniach życia skromnego Lema jeśli nie od niego samego?
      • Gość
        30.01.2019 16:08
        Pierwsze słyszę że ekshibicjonizm (i to nadmierny) to rozbieranie się do bikini. Zwykle to "demonstrowanie swoich narządów płciowych dla osiągnięcia zaspokojenia".
        doceń 0
        0
      • CSOG
        30.01.2019 21:18
        #GOŚĆ Fakt, że czegoś nie słyszeliśmy lub nie widzieliśmy nie oznacza jednoznacznie, że to coś nie istnieje. Rozumienie słowa "ekshibicjonizm" wyłącznie jako definicji zaburzenia na tle seksualnym nie jest błędne. Jeśli jednak dysponujemy dostępem do internetu warto sprawdzić ( z ciekawości) czy opisane przez Wikipedię znaczenie słowa jest jedynym możliwym. sjp.pwn.pl podaje już co najmniej dwa znaczenia. Natomiast wyszukiwarka Google w sekcji "Wyszukiwania podobne do: ekshibicjonizm" podaje możliwości szukania jeszcze większego wachlarza zastosowań tego słowa. pozdrawiam.
        doceń 0
        0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Szymon Babuchowski

Kierownik działu „Kultura”

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Przez cztery lata pracował jako nauczyciel języka polskiego, w „Gościu” jest od 2004 roku. Poeta, autor pięciu tomów wierszy. Dwa ostatnie były nominowane do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego, a „Jak daleko” został dodatkowo uhonorowany Orfeuszem Czytelników. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba, stypendysta Fundacji Grazella im. Anny Siemieńskiej. Tłumaczony na język hiszpański, francuski, serbski, chorwacki, czarnogórski, czeski i słoweński. W latach 2008-2016 prowadził dział poetycki w magazynie „44/ Czterdzieści i Cztery”. Wraz z zespołem Dobre Ludzie nagrał płyty: Łagodne przejście (2015) i Dalej (2019). Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.

Kontakt:
szymon.babuchowski@gosc.pl
Więcej artykułów Szymona Babuchowskiego

 

Zobacz także