Nowy numer 17/2024 Archiwum
  • sp
    07.01.2019 09:54
    W Europie ojczyzn nie chodzi zasadniczo o rozdzielność interesów ekonomicznych. Chodzi o serca i dusze - o tożsamość i wolność jej realizacji. Każdy naród ma swoją kulturę, język - ma jakieś duchowe oraz materialne bogactwo i spuściznę, które zostały mu powierzone i za które jest odpowiedzialny. Wynaradawianie całych społeczeństw, a ustanawianie multi-kulti, czyli pustki w tej sferze, jest okropieństwem. Bo kim jest człowiek, który wyzbył się lub został pozbawiony tożsamości? Jest najuboższym stworzeniem na ziemi. Polska zaś nie po to przetrwała jako Naród 123 lata zaborów, żeby teraz ogołacać się publicznie za kilka marnych euro, a tym bardziej za poklepanie po ramieniu (lub groźbę, że nie poklepią).
    doceń 0
  • Jacek
    20.03.2019 17:47
    SP sorry ale chyba nie wiesz czym zajmuje się UE. Gdyby w Europie Ojczyzn chodziło o to co piszesz to taka Europa równała by się z teorią zwolenników federacji a jej zwolennicy powinni tylko przyklasnąć! Wszak obecna Unia i przeważający w niej jednak politycy federacyjni z poszczególnych krajów łożą na programy regionalne wspierając m.in tradycje i obyczaje lokalne. Poczytaj o programach kto je dostaje i zobaczysz że narodowości i wszelkie różnorodności są wspierane przez Unię Europejską bardzo mocno. Pozdrawiam.
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Jacek Dziedzina

Zastępca redaktora naczelnego

W „Gościu" od 2006 r. Studia z socjologii ukończył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował m.in. w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie. Laureat nagrody Grand Press 2011 w kategorii Publicystyka. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Libanu, Syrii, Izraela, Kosowa, USA, Cypru, Turcji, Irlandii, Mołdawii, Białorusi i innych. Publikował w „Do Rzeczy", „Rzeczpospolitej" („Plus Minus") i portalu Onet.pl. Autor książek, m.in. „Mocowałem się z Bogiem” (wywiad rzeka z ks. Henrykiem Bolczykiem) i „Psycholog w konfesjonale” (wywiad rzeka z ks. Markiem Dziewieckim). Prowadzi również własną działalność wydawniczą. Interesuje się historią najnowszą, stosunkami międzynarodowymi, teologią, literaturą faktu, filmem i muzyką liturgiczną. Obszary specjalizacji: analizy dotyczące Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, a także wywiady i publicystyka poświęcone życiu Kościoła na świecie i nowej ewangelizacji.

Kontakt:
jacek.dziedzina@gosc.pl
Więcej artykułów Jacka Dziedziny

 

Zobacz także