Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • Gość
    15.11.2018 09:03
    Mam pytanie. Jak się ma takie zachowanie czystości (bo rozumiem, że w całej historii chodzi o zachowanie dziewictwa) do stanu małżeńskiego, który z natury jest nastawiony na płodność?
    Rozumiem szczere poświęcenie małżonków, ale czy to ich małżeństwo było w ogóle ważne w sensie sakramentalnym? Już pomijam kwestię jego ważności (a raczej nieważności) w związku z przymusem przy jego zawarciu.
    Skoro jednak Cecylia była w stanie nawrócić swojego małżonka, to zakładam jednak jakąś formę miłości i więzi między nimi (nie mógł on być ostatnim katem i terrorystą, skoro został świętym). Czy oni w ogóle byli sobie wzajemnie małżonkami czy nie byli?
    Cały problem, jaki mam z żywotami świętych jest taki, że w tych cukierkowatych, słodkich opowiadankach, jeśli się człowiek przyjrzy, nic się kupy nie trzyma...
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Leszek Śliwa

Zastępca sekretarza redakcji „Gościa Niedzielnego”

Prowadzi stałą rubrykę, w której analizuje malarstwo religijne. Ukończył historię oraz kulturoznawstwo (specjalizacja filmoznawcza) na Uniwersytecie Śląskim. Przez rok uczył historii w liceum. Przez 10 lat pracował w „Gazecie Wyborczej”, najpierw jako dziennikarz sportowy, a potem jako kierownik działu kultury w oddziale katowickim. W „Gościu Niedzielnym” pracuje od 2002 r. Autor książki poświęconej papieżowi Franciszkowi „Franciszek. Papież z końca świata” oraz książki „Jezus. Opowieść na płótnach wielkich mistrzów”, także współautor dwóch innych książek poświęconych malarstwu i kilku tomów „Piłkarskiej Encyklopedii Fuji”. Jego obszar specjalizacji to historia, historia sztuki, dawna broń, film, sport oraz wszystko, co jest związane z Hiszpanią.

Kontakt:
leszek.sliwa@gosc.pl
Więcej artykułów Leszka Śliwy

Zobacz także