Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • kj
    11.09.2018 12:17
    Obie oddają jego osobowość. Jest Księciem Kościoła - kardynałem - pozwala się traktować jak książe, jak apostoł Chrystusa. I na tym polega pokora.
    Ale jest też uczniem Chrystusa i sługą ludu Bożego, więc służy ludziom - nie tylko w kuchni, ale i przy ołtarzu. I to też jest pokora.
    doceń 21
    • Pat
      11.09.2018 16:38
      Jak mało ludzi dostrzega możliwość pokory w pierwszym i jak dobrze, że są jeszcze tacy, którzy to robią. Dziękuję :)
      doceń 5
  • zapytam
    11.09.2018 16:52
    A co z jego wiedzą o pedofilii w kościele? Ile razy zabrał głos na ten temat? Ile razy potępił te występki duchownych? O tym cisza ? Temat tabu? A może lekceważenie wiernych? że zapytam ???
    doceń 20
    • ptyś
      12.09.2018 13:57
      Nigdy nie unikał tego tematu i wypowiadał się nader jednoznacznie, potępiając zarówno te przestępstwa/grzechy jak i ukazując konieczność walki z sodomickim lobby w Kościele, którego działalność przekłada się na te praktyki.
      doceń 2
    • 1julek
      13.09.2018 07:39
      Że zapytam: jaka cisza? Ostatnio w mediach czytając o Kościele, najczęściej widzę zdania o problemie pedofilii, tak jak gdyby pedofilia nie istniała wśród nauczycieli, urzędników, itp. Oczywiście, że zadaniem Kościoła jest walka z grzechem.
      doceń 1
  • mjc
    12.09.2018 19:15
    Wszystko zaczyna się w sercu. Jeżeli ktoś chce widzieć coś złego w wystawnej kolacji biskupów, ale nie widzi nic złego w all inculsive na które pojechał, i tam też ktoś mu usługiwał, to problem osoby nie biskupów. Naprawdę w posłudze kapłańskiej chodzi o to co ksiądz je?. Ileż trzeba mieć zawiści i zaślepienia w sobie by tak myśleć. Na szczęście najczęściej to kwestia dojrzałości, ludzie z czasem rozumieją jak głupie było ich zachowanie w młodości. Niezależnie od tego czego to zachowanie dotyczy.
    doceń 4
  • Tobiasz69
    13.09.2018 09:25
    Pan Bóg w Kościele katolickim jest najbardziej dostępny? A to żartowniś z Pana Redaktora? Najbardziej dostępny Bóg jest w sercu proszę Pana, nie w żadnym kościele.
    doceń 2
  • sp
    13.09.2018 10:31
    I kwestia nadziei. W kim ją pokładamy. Jeśli w ludziach, to krucho z nami, bo nawet najświętsi papieże nie dają życia wiecznego - mogą (i powinni!) być tylko przykładem dla umocnienia naszej wiary.
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Wojciech Teister

Redaktor serwisu internetowego gosc.pl

Dziennikarz, teolog. Uwielbia góry w każdej postaci, szczególnie zaś Tatry w zimowej szacie. Interesuje się historią, teologią, literaturą fantastyczną i średniowieczną oraz muzyką filmową. W wolnych chwilach tropi ślady Bilba Bagginsa w Beskidach i Tatrach. Jego obszar specjalizacji to teologia, historia, tematyka górska.

Kontakt:
wojciech.teister@gosc.pl
Więcej artykułów Wojciecha Teistera

Zobacz także