Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • podaj nick
    09.07.2018 11:21
    Herzl skoro marksista to uważał za swym guru Marksem, że człowiek jest jedynie produktem społeczeństwa, nie jest ulepiony z gliny przez Stwórcę, tylko przez strukturę społeczną, ma takie cechy, moralność, poczucie przyzwoitości jakie wyrobi w nim otoczenie, konieczność dziejowa ( to szczególnie ulubione wyjaśnienie używane przez polskich wychowanków Marksa dla tłumaczenia wielu ciemnych historii) albo na dziś media, edukacja, przymus państwowy itp. przekształcenie bazy ekonomicznej spowoduje "wyprodukowanie" człowieka z całkiem nową mentalnością, panem (księciem) tego świata (bazy) jest zaś wiadomo kto z Ewangelii a z ekonomii też wiadomo kim się ta ewangeliczna postać wysługuje wywołując różne spontaniczne rewolucje (jak Rotschildowie w Tunezji), interwencje wojskowe państwa Usrael itp. przemiany ustrojowe jak u nas
  • zorientowany
    09.07.2018 17:41
    "w dyskusjach i publikacjach dotyczących konfliktu izraelsko-palestyńskiego dominuje wyraźnie narracja jednostronnie propalestyńska"

    Doprawdy nie wiem, gdzie takiej dominacji szukać!?

    Wyjąwszy prasę naprawdę niezależną, która niestety ma rolę niszową, tej narracji nie uświadczysz. W GN "narracja" jest właściwie wyłącznie prożydowska. O tygodniowej masakrze Palestyńczyków w rocznicę powstania Izraela w GN prawie wzmianki nie było, za to coraz to artykuł rocznicowy. O wygnaniu miliona Palestyńczyków, o zamknięciu ich w obozach też trudno cokolwiek się tutaj dowiedzieć. O strzelaniu do palestyńskich cywilów jak do kaczek z różnych okazji i bez okazji wzmianek też nie ma, o rabunku palestyńskiej ziemi, o zamknięciu ich w gettach bez prawa poruszania się także, o szykanach też nie.

    "w przypadku narodzin i funkcjonowania państwa izraelskiego mamy do czynienia z jakąś tajemnicą, którą trudno zrozumieć wyłącznie w kategoriach politycznych"

    Doprawdy trudno? Za powstaniem Izraela stał kapitał żydowski, naciski polityczne i przemoc głównie w stosunku do Palestyńczyków prawowitych mieszkańców tej ziemi. A jeśli chodzi o tę tajemnicę, to według źródeł żydowskich, ale też katolickich, powstanie państwa Izrael wiąże się z nadejściem ich mesjasza, który oczywiście będzie przeciwieństwem Chrystusa, odrzuconego i ukrzyżowanego, czyli będzie to nadejście anty...
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Jacek Dziedzina

Zastępca redaktora naczelnego

W „Gościu" od 2006 r. Studia z socjologii ukończył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował m.in. w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie. Laureat nagrody Grand Press 2011 w kategorii Publicystyka. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Libanu, Syrii, Izraela, Kosowa, USA, Cypru, Turcji, Irlandii, Mołdawii, Białorusi i innych. Publikował w „Do Rzeczy", „Rzeczpospolitej" („Plus Minus") i portalu Onet.pl. Autor książek, m.in. „Mocowałem się z Bogiem” (wywiad rzeka z ks. Henrykiem Bolczykiem) i „Psycholog w konfesjonale” (wywiad rzeka z ks. Markiem Dziewieckim). Prowadzi również własną działalność wydawniczą. Interesuje się historią najnowszą, stosunkami międzynarodowymi, teologią, literaturą faktu, filmem i muzyką liturgiczną. Obszary specjalizacji: analizy dotyczące Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, a także wywiady i publicystyka poświęcone życiu Kościoła na świecie i nowej ewangelizacji.

Kontakt:
jacek.dziedzina@gosc.pl
Więcej artykułów Jacka Dziedziny

 

Zobacz także