Nowy numer 3/2019 Archiwum
 • albert
  07.06.2018 10:04
  Ciekawe ilu wie co to znaczy miłować Boga? Słowo "miłość"jest używane w tylu kontekstach (jeden ze sposobów zakłamywania), że ludzie nie wiedzą już co to słowo znaczy, a czy młodsi ludzie, tym zamęt w ich głowach w tej sprawie większy. Miłość ta ziemska (oprócz tej, jest miłość niebiańska, która tu na ziemi jest darem Bożym dla oblubieńców i małżonków) jest aktem woli osoby, polegającym na stałym wyborze dobra w swoim postępowaniu, czyli stałym byciu sprawiedliwym i miłosiernym. Być sprawiedliwym znaczy skrupulatnie przestrzegać Dekalogu, a być miłosiernym oznacza dawanie ze swojego potrzebującemu. Wbrew pochopnym opiniom, Bóg też oczekuje od nas miłosierdzia, np. w przypadku gdy jest potrzebna nasza ofiara dla nawrócenia kogoś kto zbłądził w grzechu.
  doceń 0
 • Gabriela
  08.06.2018 17:34
  To skąd tyle zła, nadużyć, niesprawiedliwości, przewrotności etc - również w Kościele ... Z miłości Boga i bliźniego swego, czy raczej z miłości swojej pychy, egoizmu, żądzy władzy i posiadania, cwaniactwa etc - również w Kościele.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy