Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • Gość
    08.05.2018 13:52
    Znowu wrócił temat Konwencji Stambulskiej. "Konwencja chroni przed takimi "nieporozumieniami" na tle religijnym i kulturowym jak przykładowo:

    - Honorowe zabójstwa. Był przypadek, chyba gdzieś w Anglii, że mężczyźnie który zabił swoją córkę złagodzono wyrok do minimum. Określono, że morderstwo było nieporozumieniem na tle religijnym i kulturowym właśnie!

    - Przymusową aborcję. Wiele kobiet zmusza się do aborcji ze względu na płeć dziecka. Rodzina kładzie nacisk na męskiego potomka i nie chce np. utrzymywać kolejnej dziewczynki

    - Przymusowe małżeństwa. I nie tyczy się to tylko i wyłącznie kobiet wbrew pozorom. Młodzi chłopcy też są zmuszani do małżeństw, aby rodziny mogły utrzymać jakieś tam koneksje.

    - Okaleczenia na tle religijnym, np. obrzezanie kobiet. Była historia, że jakiś emigrant z Afryki, który w Wielkiej Brytanii nie mógł znaleźć kobiety "fachowo" zajmującej się obrzezaniem, sam "obrzezał" córkę kuchennym nożem. Skończyło się to jej śmiercią." cyt. za: http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=10944
    doceń 33
    • YAc
      08.05.2018 15:24
      Oczywiście bez tej konwencji tych problemów nie można by było rozwiązać. Przecież honorowe zabójstwo pozostaje zabójstwem. Przymusowe małżeństwo nie jest małżeństwem, a okaleczenie na tle religijnym dalej jest okaleczeniem. I dopiero teraz się dowiedziałem, że ta konwencja ma chronić kobiety przed aborcją.
      doceń 25
    • ptyś
      08.05.2018 19:12
      Tylko, że te wszystkie "słuszne" postanowienia nie mają sensu w Polsce, bo u nas nie występują zjawiska, przed którymi (rzekomo) ma chronić konwencja. Rzekomo, bo te wszystkie czyny są u nas zakazane już. Więc pitolenie, że bez konwencji zacznie się zmuszać bezkarnie kobiety do aborcji jest lub je mordować ze względu na obrazę honoru islamisty, jest NIEPOROZUMIENIEM. Natomiast konwencja zobowiązuje w art. 6 do wdrożenia przez wszystkie organy państwa "perspektywy gender". I to znacznie łatwiej będzie oddziaływać na administrację, niż walka z rytualnymi morderstwami islamistów. Równie dobrze konwencja mogłaby zakazywać gwałtów Marsjanom - bardzo potrzebny przepis!!!
      • Gość
        08.05.2018 20:04
        "nie występują zjawiska, przed którymi" masz dowód poza swym głębokim przekonaniem?
        doceń 24
        0
  • Arek
    08.05.2018 14:49
    Tak PiS to partia lewicowa zwana także Populizmem i Socjalizmem, lub PiSkomuną.
    Niestety obszar naszej wolności uległ znowu znacznemu ograniczeniu, podatki poszły w górę, biurokracja też, zadłużenia państwa wzrosło. No i polityka zagraniczna leży całkowicie.
    Jeśli społeczeństwo nie odsunie od władzy całego tego POPiS-u to marny los Polskę czeka. Młodzi wyjeżdżają, starzy zostają, wskaźnik dzietności spada, za kilkadziesiąt lat może będzie nas z połowa, a długi do spłacenia po złych rządach zostaną. Kiepsko to wszystko wygląda. :(
    doceń 15
  • YAc
    08.05.2018 15:27
    Maski opadły, ale czy opadły łuski z oczu Suwerenowi, czy trzeba będzie czekać drugą kadencję?
    doceń 14
  • Kierowca
    08.05.2018 15:51
    Paliwo coraz droższe a elektrycznych samochodów ani widu ani słychu. Panie premierze, jak żyć ...
    • gość
      09.05.2018 06:55
      Znając "osiągi" i inne walory użytkowe elektrycznych (i droższych) samochodów, to ja już wolę płacić za drogie paliwo. Definicja "samochód elektryczny" to pojazd wielkości pralki i z silnikiem od pralki, drogi w zakupie i problematyczny w użytkowaniu.
      doceń 2
    • Gosc
      09.05.2018 09:13
      Paliwo drożeje przez sytuację w Iranie i po ostatnich wydarzeniach zdrożeje jeszcze bardziej.
      doceń 3
    • ZIELONA i WACIKI
      09.05.2018 12:11
      Kto tu wchodzi, ze komentarze od rzeczy typu o samochodach elektrycznych jako tańszych chociaż sa droższe albo o potrzebie zakazywania czegos co już jest zakazane w prawie zdobywają uznanie.
      doceń 1
  • BOB
    08.05.2018 17:21
    Prosimy o więcej krytyki PIS. Wtedy wróci PO do władzy i Autor będzie szczęśliwy. Wtedy mamy zagwarantowane przywileje dla wszelkich dywagacji, gender w przedszkolach i szkołach, oraz kasę z naszych podatków dla hurtem sprowadzanych imigrantów z Afryki. I co będzie? Smuteczek że się narzekało kiedy nie było jeszcze tak źle. PIS popełnia błąd że nie przepycha ochrony życia. To prawda. Ale pozostałe argumenty to zwykłe czepialstwo na siłę.
    doceń 12
    • Q
      08.05.2018 18:58
      PiS zrobi to samo (przykłady powyżej). Tylko w innym stylu.
      doceń 4
    • Gość
      08.05.2018 21:07
      @BOB
      Ja jako zdeklarowany Pisowiec i świadomy katolik jestem zażenowany postawą tej partii w sprawie obrony życia i nieodrzucenia genderowej ustawy zwanej dla niepoznaki "antyprzemocową". Jeśli Kaczyński będzie nadal przechylał burtą PIS to jego statek zatonie na własną prośbę :(
      To co PIS wyprawia ze swoim katolickim elektoratem przypomina sytuację z traktowaniem swego elektoratu przez PO. Obie partie mają swój elektorat głęboko gdzieś! Ciekawe tylko czy dla katolickich wyborców PIS ważniejszy będzie Bóg czy trwanie przy Kaczyńskim? Bo ja mam wątpliwości czy ponownie zagłosować na tę partię. A nie mam ochoty wybierać pomiędzy mniejszym a większym złem (PIS czy PO) :(
      • Spoko
        09.05.2018 08:44
        "A nie mam ochoty wybierać pomiędzy mniejszym a większym złem..." - zawsze pozostaje Kukuz'15.:)
        doceń 3
        0
    • YaC
      09.05.2018 11:01
      To tak jak by Pan powiedział proszę nie krytykować disco polo bo przyjdzie moda na heavy metal. Nie wiem, który z tych rodzajów "muzyki" ma bardziej niszczycielski charakter, który bardziej oddala nas od Boga.
      • Gość
        09.05.2018 15:35
        strasznie słabą wiarę ktoś ma skoro to "oddala od Boga"
        doceń 14
        0
    • Beata
      20.05.2019 16:20
      A czy w Polsce są tylko dwie partie do rządzenia? Nie można wybrać innych? Tak to się ciągnie, bo ktoś nie lubi PiSu, glosuje na Platformę, i odwrotnie, a jeżeli cały czas będziemy wybierać jednych i tych samych, to na co liczymy? Co się zmienić może? 🤔
      doceń 0
  • Kosma
    08.05.2018 21:35
    "Apteka dla aptekarza" w równym stopniu ogranicza wolność gospodarczą co "gabinet lekarski dla lekarza". Ale w ramach zwiększania wolności gospodarczej proponuję panu Bartoszowi znieść jeden i drugi przepis. Każdy może być lekarzem i każdy może być aptekarzem. No i jeszcze NFZ zlikwidujmy, jakieś dopłaty do leków i świadczeń medycznych to przecież socjalizm. Nic nie powinno być refundowane, a ceny leków/leczenia powinna ustalać niewidzialna ręka rynku.
    • Marius_Leitdorf
      09.05.2018 10:01
      No właśnie, na szczęście patologia pod tytułem "gabinet lekarski dla lekarza" jeszcze w Polsce nie występuje. Tu przecież nie chodzi o to, kto ma w aptece/gabinecie pracować - raczej nikt nie dyskutuje z tym, że pracownikiem apteki ma być farmaceuta, a pracownikiem gabinetu lekarskiego lekarz. Pytanie, czy lekarz musi być właścicielem gabinetu lekarskiego? Nie, może być nim ktokolwiek, kto zatrudni lekarza. Więc dlaczego właścicielem apteki musi być farmaceuta? Podobnie, czy należy wyznaczać maksymalną liczbę i/lub zagęszczenie gabinetów lekarskich w mieście? Nie, niech sobie będą nawet na każdym rogu, dzięki temu ceny usług spadną. Więc dlaczego należy ograniczyć liczbę aptek? Żeby ceny usług wzrosły?
      • kosma
        09.05.2018 11:04
        Poczytaj kolego Mariusu o systemie norweskim. Zgodnie z zasadą "huzia na Józia" dopuszczono tam wszystkich do posiadania aptek. W ciągu kilkunastu lat całym rynkiem (z wyjątkiem kilkunastu aptek) zawładnęły trzy korporacje/właściciele sieci hurtowni farmaceutycznych. I wiesz co? Ceny "usług" wcale nie zmalały, wręcz przeciwnie (oligopol się kłania). Chcesz kupować w sieciówkach to, co menadżerowie będą chcieli Ci sprzedać (liczą się słupki na przykasówce/marce własnej/ofercie miesiąca - nie wyrabiasz? Wypadasz)? Rynek zdrowia publicznego to nie jest miejsce do eksperymentów. Ale może się mylę - może podasz mi o ile wzrosły ceny leków od wprowadzenia tego Wielce Szkodliwego Przepisu (w skrócie WSZP)?
        doceń 6
        0
  • Anna
    08.05.2018 21:59
    Jest konserwatywna prawica! Tyle, że poza partyjną polityką. To prawnicy i eksperci z Ordo Iuris, ruchy rodzicielskie, młodzi zaangażowani we wspólnoty religijne i ruchy patriotyczne... których PiS coraz bardziej odpycha w miarę wchodzenia w stare koleiny centrum.
    doceń 4
  • Ja
    08.05.2018 22:59
    Ja odnoszę wrażenie, że rzeczywiście coś zaczął PIS zbaczać na lewo : przymusowe szczepienia i strachy, groźby, kary...itp. Jeśli choć jedno dziecko zostało skrzywdzone przez szczepienia, to nikt nie dał prawa żadnemu człowiekowi, żeby zmuszał rodzicòw do ryzyka wyrządzenia swojemu dziecku krzywdy... A ci, ktòrzy krzyczą za "dobrem i bezpieczeństwem" społeczeństwa kosztem czyjegoś dziecka niech dobrowolnie oddadzą swoje organy na wyprodukowanie na ich bazie lepszych i bezpiecznych szczepionek. Odważni do popychania innych, aby poświęcali swoje dzieci wystąp!
    • Irena
      09.05.2018 11:07
      Największą szkodą dla każdego dziecka i dla każdego człowieka jest grzech. I PIS dopuszcza aborcję (piąte przykazanie), podważanie autorytetu rodziców i nauczycieli (czwarte przykazanie). Szczepienia nie są grzechem.
      • Ja
        09.05.2018 14:27
        Są. Jeśli w sumieniu, Bòg mòwi mi, że szczepionka zawiera substancje , ktòre są trucizną dla dziecka. A zawiera. Rtęć można wyliminować że szczepionki, a jest silnie toksyczną substancją i NOPy są tego świadectwem.
        doceń 0
        0
      • Gość
        09.05.2018 15:38
        Bòg mówi Ci ? A swoją drogą o jakie podważanie autorytetów chodzi ?
        doceń 13
        0
    • Gość
      09.05.2018 15:37
      przymusowe szczepienia, co za zgroza, lepiej niech się szerzy wścieklizna
      doceń 13
    • KOSMA
      10.05.2018 11:21
      Drogi "JA", czy możesz podać mi przykład choćby jednej zarejestrowanej w Polsce szczepionki, która zawiera organiczne związki rtęci (oczywiście nie rtęć metaliczną, bo ją wycofano nawet z termometrów)? Dla ułatwienia podam, że chodzi o tiomersal - substancję konserwującą. Bardzo bym prosił.
      doceń 11
  • Funky
    09.05.2018 01:53
    Większość ludzi nie chce Godkowej prawicy, a to że podpisało się ponad 800 tys ludzi?. Co z tego? w Polsce mamy lekko ponad 30 milionów osób uprawnionych do głosowania. Sondaże jak i liczebność protestów pokazują że Polacy nie chcą katolickiej doktryny społęcznej w tym obszarze. Inna sprawa to że PiS wygrał wystawiając Szydło i Dudę którzy byli bardziej umiarkowani i nie afiszowali się z wiarą a la Cejrowski.
    • Spoko
      09.05.2018 08:52
      Tak jest, zmienić konstytucję, wprowadzić "system prezydencki". W.C. na prezydenta! Będzie kraj "mlekiem i miodem płynący", ee... tzn. "yerba i salsą płynący". :))
      doceń 0
    • Gość
      09.05.2018 15:41
      a co to jest "katolicka doktryna społeczna" ?
      doceń 12
  • passenger
    09.05.2018 07:43
    Ależ w Polsce są konserwatywni politycy. Problem w tym, że Polacy nie chcą na nich głosować. Gdy przychodzi co do czego, to nawet dla tej garstki (30%?) regularnie praktykujących katolików ważniejsze jest 500+ niż zabijanie dzieci. Więc nadal będą głosować na PiS. Dlaczego więc PiS miałby stawiać na ostrzu noża konserwatywne ideały skoro nie daje to władzy?
    doceń 6
  • Louie
    09.05.2018 09:30
    Louie
    Podobne wnioski wysnuł również Rafał Ziemkiewicz w felietonie "Bolszewia prosto z konserwy", przytaczając m.in. głośny przypadek pani Lichockiej. Co tu dużo mówić - jest w tym jak najwięcej prawdy. Dokonane swego czasu przejęcie elektoratu LPRu (w 2007 roku) odbyło się przez zmianę retoryki... I tylko retoryki, bo przecież to za sprawą PiSu i prezydenta ostatecznie doszło do uśmiercenia zmiany w konstytucji odnośnie ochrony życia (którą wsparło nawet część posłów ówczesnej PO). PiS ochoczo przekształca się w twór podobny do brytyjskiej partii konserwatywnej (ich stałego sojusznika frakcyjnego w Parlamencie Europejskim). U tamtych jedynym wyznacznikiem "prawicowości" stał się sprzeciw wobec federacyjnych zakusów UE (owszem, jest to godne pochwały, ale cała reszta - już nie bardzo), u PiSu sprzeciw wobec establishmentu III RP (znowu, jak najbardziej postawa pozytywna, ale co z tego, skoro reszta mocno kuleje).
    doceń 5
  • zWYKŁA prawda
    09.05.2018 13:49
    Polskie społeczeństwo jest bardzo mocno nastawione pro socjalnie . Mało Polaków interesuje ,,ideologia,, sama w sobie . Czy to prawicowa czy lewicowa. Najważniejsze są programy np .. 500+ a nie polityka. PIS gdyby nie dał socjalu to by przegrał z kretesem jak SLD czy PO. I PIS przegra jak przestanie dawać socjal.To oczywiste .
    doceń 4
  • Katol
    10.05.2018 17:09
    Super tekst. Zawsze myślałem, że GN to takie naiwne popychadło PIS, że nie skrytykują go i powiedzą tylko półprawdę, aby za wszelką cenę utrzymać u władzy partię może nie idealną, ale jednak "prawicową". Bóg zapłać za piękny artykuł Panie redaktorze!
    doceń 2
  • NIKT
    10.05.2018 21:16
    Dużo racji. Czekam jeszcze na takie deklaracje z ambon. Bo jednak w dalszym ciagu z ambon w niektórych miejscach trwa mocna agitacja wyborcza
    doceń 9
  • Beata
    20.05.2019 16:23
    A czy w Polsce są tylko dwie partie polityczne do rządzenia? 🤔 Naprawdę nie ma innych? Jeżeli ktoś jest zły na PiS to głosuje za Platformą i odwrotnie. Jeżeli będziemy wybierać jednych i tych samych, to co się może zmienić?
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Bartosz Bartczak

Redaktor serwisu gosc.pl

Ekonomista, doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach specjalizujący się w tematyce historii gospodarczej i polityki ekonomicznej państwa. Współpracował z Instytutem Globalizacji i portalem fronda.pl. Zaangażowany w działalność międzynarodową, szczególnie w obszarze integracji europejskiej i współpracy z krajami Europy Wschodniej. Zainteresowania: ekonomia, stosunki międzynarodowe, fantastyka naukowa, podróże. Jego obszar specjalizacji to gospodarka, Unia Europejska, stosunki międzynarodowe.

Kontakt:
bartosz.bartczak@gosc.pl
Więcej artykułów Bartosza Bartczaka

Zobacz także