Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • Marcin
    21.03.2018 15:02
    Rozumiem ten tekst ale nadal mam wątpliwości. Zbyt wiele wspólnot charyzmatycznych odpadło od Kościoła, żeby dziś udawać, że nic nie wiemy i zaczynamy badać. Kościół przez całe lata NIE badał tego zjawiska i pozwalał mu się swobodnie rozwijać a owoce które dziś widzimy nie są jednoznaczne. Przez te wszystkie lata właśnie NIE zwracano uwagi na aspekty negatywne, a krytyków skutecznie uciszano lub spychano do getta. Np. w mojej parafii obserwuje jak - pobożny i wspaniały skądinąd - kapłan mocno zaangażowany w grupę o charakterze charyzmatycznym nagle przestał mówić na kazaniach o Matce Bożej. Można się nie zorientować ale to ma miejsce.
    doceń 11
  • Gość
    22.03.2018 14:08
    Pewnie - o zgrozo - o Bogu!
    doceń 3
  • Gut
    25.03.2018 14:51
    Poszukiwanie świeżości. 💠 :) Coś, na ten temat oglądałem na kanale Republika. :) Pan Tomasz Terlikowski prowadził program na ten temat - wymiana zdań była bardzo wartka. :)
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Jacek Dziedzina

Zastępca redaktora naczelnego

W „Gościu" od 2006 r. Studia z socjologii ukończył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował m.in. w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie. Laureat nagrody Grand Press 2011 w kategorii Publicystyka. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Libanu, Syrii, Izraela, Kosowa, USA, Cypru, Turcji, Irlandii, Mołdawii, Białorusi i innych. Publikował w „Do Rzeczy", „Rzeczpospolitej" („Plus Minus") i portalu Onet.pl. Autor książek, m.in. „Mocowałem się z Bogiem” (wywiad rzeka z ks. Henrykiem Bolczykiem) i „Psycholog w konfesjonale” (wywiad rzeka z ks. Markiem Dziewieckim). Prowadzi również własną działalność wydawniczą. Interesuje się historią najnowszą, stosunkami międzynarodowymi, teologią, literaturą faktu, filmem i muzyką liturgiczną. Obszary specjalizacji: analizy dotyczące Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, a także wywiady i publicystyka poświęcone życiu Kościoła na świecie i nowej ewangelizacji.

Kontakt:
jacek.dziedzina@gosc.pl
Więcej artykułów Jacka Dziedziny

 

Zobacz także