Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • Amm
    08.02.2018 17:08
    Byc moze opis dotyczy dzieci resortowych i pochodzacych z tzw.uprzywilejowanej kasty?
    doceń 4
  • Anna
    09.02.2018 15:37
    A mnie się wydaje, że niestety dużo w tej krytyce prawdy, a powodem - nie mniej niż dobrobyt - jest rewolucja w wychowaniu. "Rodzicielstwo bliskości", "podążanie za dzieckiem", 'wychowanie przez zabawę", "najpierw prawa dziecka i szanowanie jego granic"... - wszystko to brzmi bardzo pięknie, ale z moich obserwacji wynika, że skutkuje wychowaniem młodych dorosłych, dla których najwyższymi wartościami są "tolerancja", "poczucie własnej wartości", "kreatywność" i "samorealizacja". Żadna z nich nie ma odniesienia do czegoś większego niż ja sam (skoro mama zawsze podąża za mną, to chyba nie ma nic ważniejszego, prawda?).
    • Random52
      01.03.2019 12:36
      Przepraszam, jako osoba kształcąca się do roli nauczyciela, jestem żywo zainteresowany wszelkimi poglądami dotyczącymi wychowania. Zgadzam się w pełnej rozciągłości - nastąpiła rewolucja w wychowaniu. Jednak czy dobrze zrozumiałem, tolerancja, poczucie własnej wartości czy kreatywność - czy są to wartości negatywne?
      doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Agata Puścikowska

Dziennikarz działu „Polska”

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2006 r. redaktor warszawskiej edycji „Gościa”, a od 2011 dziennikarz działu „Polska”. Autorka felietonowej rubryki „Z mojego okna”. A także kilku wydawnictw książkowych, m.in. „Wojenne siostry”, „Wielokuchnia”, „Siostra na krawędzi”, „I co my z tego mamy?”, „Życia-rysy. Reportaże o ludziach (nie)zwykłych”. Społecznie zajmuje się działalnością pro-life i działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych. Interesuje się muzyką Chopina, książkami i podróżami. Jej obszar specjalizacji to zagadnienia społeczne, problemy kobiet, problematyka rodzinna.

Kontakt:
agata.puscikowska@gosc.pl
Więcej artykułów Agaty Puścikowskiej

Zobacz także