Nowy Numer 29/2018 Archiwum
 • gut
  27.12.2017 15:49
  Dobrze, że jest taki Portal jak np. gosc.pl ponieważ - nic - o tej sytuacji z opozycją, aż tak powszechnie wiadomo... Po prostu dobrze, że zaoszczędzono takich doniesień... ;-> Świąteczne Pozdrowienia dla Pana Franciszka❗😊 ☄Co Nieco Na Wesoło - ❊Merry Christmas and Happy New year 2018 PETRIDISGEORGE, link: https://www.youtube.com/watch?v=8OrhQqvgbcs
  • gut
   27.12.2017 16:09
   Mała Korekta: ...o tej sytuacji z opozycją, aż tak powszechnie - <Nie> - wiadomo... Ps. zabrakło mi słowa - "Nie" we wcześniejszym komentarzu... ;) Literówka. ;)
   doceń 0
 • Jerzy Binkowski
  27.12.2017 15:51
  Słoneczna dziewczyna z Galilei

  Święte uczucie ognia i żaru
  Słoneczna dziewczyna z Galilei
  Powieki mruży w blasku swej wiary
  Bożego Syna pieści w kąpieli

  Iskrzy się światłem płomień ogniska
  Wszystko w Niej tańczy – radością tryska
  Migają miejsca – błyskają chwile
  Westchnienie lekkie – złote motyle

  Żyda nie będzie ni poganina
  Nie będzie grzechu – szczęśliwa wina
  Ramiona swoje otwierasz Panie
  Skarb wielki dajesz – swoje kochanie

  Emmanuel – jak promień światła z nieba nam dany
  Emmanuel – jak promień długo oczekiwany
  Emmanuel - jak promień w którym zniknęła trwoga
  Emmanuel – jak promień łaski samego Boga

  doceń 5
 • Katolik
  27.12.2017 15:59
  Tak naprawdę jak czytam te słowa Pana Żakowskiego, to mu współczuję. Kiedy ja spotkałem część rodziny która 30 lat temu wyjechała do Niemiec a postanowiła wrócić, bo tam nie sposób normalnie,bezpiecznie wrócić do domu po 18:00, kiedy stałem na pasterce śpiewając kolędy i ciesząc się dobrze przeżytymi świętami(rachunek sumienia, spowiedź i co najważniejsze przyjęcie Komunii Świętej) ten Pan myślał o tym czemu tylko stu ludziom wydaje się że w Polsce upada demokracja, czy o co oni tam walczą, bo już pewnie sami nie wiedzą. Smutne, tak piękny czas zmarnować na żalach,gniewie,złości, jakiejś upartości.
  doceń 21
 • Brodaty Sokrates
  28.12.2017 08:49
  Dopiero co odeszliśmy od świątecznych stołów.Trzeba w drugi dzień po świętach od razu pisać o polityce? Tym bardziej że w polityce też cisza i spokój.Trzeba na nowo podgrzewać emocje? Trzeba cytować nerwowe i głupie wypowiedzi? Pokój i radość z narodzenia Chrystusa powinna być z nami jak najdłużej.Czy w drugi dzień po świętach,w uroczystość Młodzianków,trzeba na nowo ubijać polityczną pianę? Bo jakiś Żakowski powiedział to i tamto? Mnie jako czytelnika GN nie interesuje co powiedział Żakowski ani o czym pisze Wyborcza.Jako katolicy, powinniśmy jak najdłużej nosić w sobie radość z tych świąt a nie taplać się w kałużach politycznych cytatów.Przynajmnien do święta Trzech Króli czyli Objawienia Pańskiego.Prawie że ktoś już nie może wytrzymać bez smrodliwych oparów polityki.....
  doceń 56
  • taka prawda
   28.12.2017 12:55
   Gdyby Kucharczak nie podburzał POLAKÓW przeciw sobie nie byłby "dobrym" katolikiem
   doceń 55
 • dozorca peronu
  28.12.2017 11:00
  Niestety określenie "banał świąt" ma też szerszy kontekst i zastosowanie. Bo wielu ludzi (również katolicy) "świętuje" tylko choinką, prezentami, obżarstwem i czym tam jeszcze, a zapomina o Jezusie. Również cała seria "spotkań opłatkowych" (która zaczyna się gdzieś w połowie grudnia, i będzie trwać jeszcze cały styczeń) przyczynia się do banalizacji tej podniosłej chwili i całego świątecznego okresu. Przypomina mi się tu legenda o Midasie, który dotykiem wszystko zamieniał w złoto, co doprowadziło go do śmierci głodowej, ale też przyczyniło się do utraty wartości tego złota. Tak samo to wygląda ta seria "spotkań opłatkowych" - tracą na tej wartości, którą same w sobie stanowią.
  doceń 36
 • jurek
  28.12.2017 13:18
  Jak to dobrze, ze pojawił się Żakowski. Możemy wrócić do zwykłego "katolickiego" dziennikarstwa. Znaleźć wroga, przygwoździć go, obrazić ........... Łatwiejsze to niż coś pozytywnego, jakaś refleksja po Świętach... czy cos tam.
  doceń 51
 • krut00
  28.12.2017 15:15
  W polityce nic się nie dzieje??? Oj dzieje się aż zbyt wiele na raz. Właśnie aktualny polskojęzyczny rząd przygotowuje się do skoku na kasę. Nie udało się okraść Polski francuskim konsorcjom zbrojeniowym, zrobią to amerykańskie. Nie tak dawna szopka z Jedwabnem i różne Blaszane Bębenki plus sowicie opłacane kampanie oczerniania Polski znajdą teraz swoją puentę, kiedy pan Morawiecki wraz z Dudą podżyrują kradzież, już nie suwerenności bo tej się wyzbyliśmy, ale majątku narodowego.
 • Bym
  28.12.2017 21:40
  Bardzo dobry tekst, dziękuję.
  Ja jednak troszkę nie na temat. Ostatnio natknąłem się na Pana konferencję Na YouTubie (Boże obietnice), polecam wszystkim, chętnie wysłucham Pana kolejnych nagrań, z przyjemnością i pożytkiem duchowym słuchałem już wcześniej Pana świadectw z Jadwigi, w tym z Żoną. Chcę właściwie tylko powiedzieć Panu, że podobnie jak Pan wspomina w ostatniej konferencji (obietnice) ja też, odkąd w Gościu pojawiły się płyty z Dzienniczkiem S.Faustyny (błogosławione dzieło - zamieszczenie Dzienniczka w tak przystępnej formie w Gościu) odkąd te płyty się pojawiły ja też zacząłem ich słuchać w samochodzie, jeżdżąc do pracy. Dojeżdżam około 40 minut. Staram się zawsze zapamiętać na którym numerze nagrania zakończyłem słuchać ostatnio, ale nawet jak czegoś posłucham 2 razy, co dość często się zdarza, to tylko dobrze bo tam każde zdanie niesie dla mnie bogactwo. Tak się złożyło, że zacząłem od ostatniej płyty, potem pierwsza, kolejna - teraz już prawie kończę ale wiem już, że jeszcze raz będę słuchać tej ostatniej :) Z Bogiem!
  • Gość
   29.12.2017 11:26
   znowu prywatne objawienia ...
   doceń 29
   • Gość
    04.01.2018 13:35
    A co masz do prywatnych objawień"? Nie wierzysz? Przypominam, że historia z "krzakiem gorejącym" to też było objawienie, od którego wszystko się zaczęło...
    doceń 0
    0
   • inny Gość
    04.01.2018 15:53
    nikt nie ma obowiązku wierzyć w prywatne objawienia https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/gop76-objawieniap.html zaś porównanie do krzewu gorejącego nietrafne
    doceń 13
    0
 • gosc
  28.12.2017 23:19
  Może Redaktor napisze kiedyś coś serio - pozytywnego.(celowy brak pytajnika). Czekam. Albo zmieni nazwisko na Wieczny - Sarkazm. Nuda.
  doceń 29
 • Zet
  29.12.2017 06:51
  jurek, trzeba przeczytać zanim się skomentuje. To jest właśnie refleksja po świętach, mówiąca o próbie zamachu na to świętowanie Bożego Narodzenia, które jako niemal jedyne, nie dzieli Polaków.
  doceń 2
 • TomaszL
  29.12.2017 08:35
  Czy się różnią świętując przed Pałacem Prezydenckim od tych, co w zalewie komercyjnej "magii świąt" obchodzą święta choinki, prezentów czy karpia, uszek z kapustą i innych potraw?
  doceń 6
 • Autor
  29.12.2017 20:27
  Kto z komentujących wziął sobie do serca prośbę biskupa opolskiego ks.A.Czai o świętowaniu ( czyli przystępowaniu do stołu Pańskiego) w oktawie Bożego Narodzenia?
  doceń 0
 • Andrzej
  30.12.2017 11:43
  Co jest warta polska konstytucja i polskie sądy, które pozwoliły wyrzucić z mieszkań kilkadziesiąt tysięcy Polaków w ramach tzw. prywatyzacji.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji