Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • Anonim (konto usunięte)
    25.01.2018 21:25
    " My się nie obwieszamy bombami i nie wysadzamy wśród Palestyńczyków" - już nie. Ale w początkach Państwa Izrael i tuż przed to bywało, bywało. Niemcy by się nie powstydzili.
    doceń 0
  • as
    26.01.2018 01:13
    Takich stolic Boga, w świecie, jest mnóstwo... ..tylko że Żydzi, to krzykliwy naród, zresztą w całej Syrii jest podobnie, bo Syria, to nie państwo, tylko tak jak słowiańszczyzna, region, zamieszkały przez ludy semickie - azjatyckie. To nie Grecy tłumaczyli ich Biblię, tylko 70-ciu wysoko postawionych uczonych żydowskich, robiło to na zlecenie, przez długi czas, za sowite wynagrodzenie. Słowo "Bóg" - należy tłumaczyć raczej jako geniusz... ..herosi zakładali miasta. Królowie - to wodzowie. ..a słowo Pan, raczej , w powiązaniu z Bogiem, to wytwór fantazji ludzi, którym w głowie się nie mieści pojęcie Stwórcy. Pan Bóg, to synonim bałwana... prawidłowo raczej Pan, Bóg twój, ale "pan" - raczej w rozumieniu władzy nad wszystkim... ..czytaj Biblię powoli i ze zrozumieniem.... .nie śpiesz się...jak ją masz, to ci jej nikt nie zabierze.. ..i nikt ci jej nie pomoże zrozumieć.
    • Gość
      31.01.2018 12:19
      "70-ciu wysoko postawionych uczonych żydowskich, robiło to na zlecenie, przez długi czas, za sowite wynagrodzenie" to tylko legenda "Pan Bóg, to synonim bałwana" co takiego?
      doceń 0
  • proroknapustyni
    29.01.2018 16:54
    Świetny artykuł. Pod koniec czasów dowiemy się dlaczego Jerozolima jest stolicą Boga. Naprawdę do niczego nie jest mi to potrzebne. Już dzisiaj możemy się za to przekonać i doświadczyć, dlaczego Polska jest Boga Ojczyzną. Nastanie czas, że naród mój stanie na czele Narodów Odnowionych. Zaniesiemy Chrystusa światu całemu.
    Odnośnie jeszcze do tego wspólnego DNA. Podobno z hebrajczykami mamy wspólne biblijne korzenie. Pozostali w relacji do Boga w modlitwie na poziomie psalmów, typu i słowami „Panie ratuj”. Dokonał tego Syn Boży oddając za nas, dla naszego zbawienia życie na krzyżu. Modlitwa psalmu została spełniona. Nie jednak na wyobrażenie samych Żydów. Nie moja wina inny obraz Boga mają, czy też wymyślili sobie. Bo? Tak im łatwiej. Pozostać w stanie wyczekiwania. To do niczego nie zobowiązuje. Bóg Jahwe, Duch niedostępny i niepojęty, rytualny płacz, nieustanne narzekanie i wyczekiwanie na coś, co i tak spełnione być nie może. Bo? Już wypełniło się. Łatwiej egzystować pod ścianą płaczu odmawiając psalmy i rytualne lamentacje, aniżeli uhonorować Chrystusowy Krzyż.
  • Jaś
    29.01.2018 18:39
    Kwestia, dlaczego Bóg objawił się akurat w tym , a nie w innym miejscu i w tym, a nie w innym czasie jest tajemnicą. Był to prawdopodobnie najlepszy wybór. Mógł przecież objawić się Chińczykom, Aborygenom lub Indianom. Ale zrobił tak, jak zrobił. Kto wierzy Kościołowi, przyjmie to za wybór Boga i tyle.
    doceń 2
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Jacek Dziedzina

Zastępca redaktora naczelnego

W „Gościu" od 2006 r. Studia z socjologii ukończył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował m.in. w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie. Laureat nagrody Grand Press 2011 w kategorii Publicystyka. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Libanu, Syrii, Izraela, Kosowa, USA, Cypru, Turcji, Irlandii, Mołdawii, Białorusi i innych. Publikował w „Do Rzeczy", „Rzeczpospolitej" („Plus Minus") i portalu Onet.pl. Autor książek, m.in. „Mocowałem się z Bogiem” (wywiad rzeka z ks. Henrykiem Bolczykiem) i „Psycholog w konfesjonale” (wywiad rzeka z ks. Markiem Dziewieckim). Prowadzi również własną działalność wydawniczą. Interesuje się historią najnowszą, stosunkami międzynarodowymi, teologią, literaturą faktu, filmem i muzyką liturgiczną. Obszary specjalizacji: analizy dotyczące Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, a także wywiady i publicystyka poświęcone życiu Kościoła na świecie i nowej ewangelizacji.

Kontakt:
jacek.dziedzina@gosc.pl
Więcej artykułów Jacka Dziedziny

 

Zobacz także