Nowy numer 42/2019 Archiwum
 • Malina-m3
  19.10.2017 08:34
  Malina-m3
  Zgadzam się z potrzebą ochrony życia, ale sęk w tym, że także te dzieci będą pacjentami! Jeśli nie będzie lekarzy (wyjadą, starsi przejdą na emeryturę, młodsi zmienią zawód albo umrą z wycieńczenia, to rodzenie dzieci chorych będzie normą, ale nikt nie będzie ich diagnozowania i leczyć... W innych krajach europejskich zawód lekarza jest dobrze opłacany i szanowany, a lekarz nie martwi się stopniem refundacji i innymi urzędniczymi wymysłami. Dla pacjentów poprawa finansowania opieki zdrowotnej jest bardzo ważna, pilnie potrzebna.
  doceń 10
  • Gość
   20.10.2017 08:32
   Idealnie wpisujesz się w komentarz księdza. "Młodsi umrą z wycieńczenia". Powinnaś dodać "wycieńczenia i głodu, otoczeni nimbem pogardy ze strony społeczeństwa i nienawiści ze strony rządu".
   doceń 2
  • Gość
   20.10.2017 08:33
   Zapominasz, że w innych krajach europejskich KAŻDY zawód jest dobrze opłacany. Więc lekarze nie wystają jakoś drastycznie ponad średnią. U nas też nie wystają.
   • Malina-m3
    21.10.2017 19:52
    Malina-m3
    W innych krajach lekarz zarabia lepiej niż hydraulik czy sprzątaczka. Jest to zawód trudny, bardzo wymagający i absorbujący. I w innych krajach papiery wypełniają sekretarki, bo czas lekarza jest zbyt cenny.
    doceń 4
    0
   • Gość
    23.10.2017 22:05
    W innych krajach wszyscy lepiej zarabiaja. I nie ma w innych krajach az takiej rzepaci w zarobkach lekarzy jak w zarobkach innych zawodów medycznych jak w Polsce. Nie dla podwyzki dla ekarzy, tak dla podwyzki dla innych zawodów medycznych.
    doceń 0
    0
 • Monika - lekarka, ktora
  20.10.2017 08:53
  Proszę Księdza sęk w tym, że lekarze głównie nie walczą o podwyzki dla siebie, ale o zwiekszenie nakladow na cala ochrone zdrowia. Co sie na nia sklada: dostepnosc lekow, sprzetu, jakos posilkow, ilosc mozliwych do wykonania operacji... Owszem, pensje tez, ale jest to ostatni z postulatow. Aczkolwiek niedofinansowanie jest tak duze, ze na pensje pewnie i tak na poczatku nie starczy. Od 2 lat lekarze uczestniczyli w pracach komisji rzadowych, organizowali marsze protestacyjne, czyli "mniejszy kaliber". Nie przynioslo to rezultatu. Jesli nic sie teraz nie zrobi, to za kilka lat bedzie naprawde gleboki kryzys w ochronie zdrowia. I powtorze raz jeszcze lekarze przede wszystkim walcza o pacjenta, warunki pracy i caly system, NIE O PODWYZKI - podwyzki sa ostatnim z postulatow. Czy dla walki o dobro chorych jest to nadal za duzy kaliber?
  Widac, ze Ksiadz niestety nie orientuje sie zupelnie w sytuacji i postulatach medykow. Sama jestem lekarzem i glodowalam przez kilka dni razem z kolegami. Jestem osoba wierzaca. Swoj udzial w protescie rozwazalam na modltwie i przez caly pobyt tam odmawialam rozaniec w intencji jednosci, porozumienia, pacjentow, lekarzy. Niech Bog osadzi mnie i moje intencje
  doceń 8
 • DNA
  22.10.2017 12:05
  Monika-lekarka@
  doceń 0
 • DNA
  22.10.2017 12:10
  Proszę nam Moniko lekarko nie siać propagandy. Pazerność nigdy nie popłaca. Głodówka nie jest moralnie uzasadniona. I nie trzeba się znać na medycynie by wasze zachowanie uznać za szantaż polityczny, choć być może żadnej partii nie reprezentujecie, to jednak stawiacie się ponad społeczeństwem. Mało wam, to wyjedzcie, patriotyzm to podobne zaścianek i głupota, a jeśli na prawdę kochacie ojczyznę to nie pomiatajcie ludźmi i własnym sumieniem.
  doceń 1
 • DNA
  22.10.2017 12:13
  " I powtórzę raz jeszcze lekarze przede wszystkim walczą o pacjenta, warunki pracy i cały system, NIE O PODWYŻKI - podwyżki są ostatnim z postulatów. Czy dla walki o dobro chorych jest to nadal za duży kaliber?" - Hahahahaha... pacjenci nie są tak naiwni.
  doceń 2
 • DNA
  22.10.2017 12:16
  I na koniec dodam. Jeśli walczycie o pacjenta, to nie głodujcie, tylko pracujcie w ramach protestu 2 miesiące za darmo! Bo widzę, że głodówka raczej wam służy niż szkodzi.
  doceń 2
 • Weronika
  22.10.2017 15:23
  Ten strajk - to terroryzm lekarzy - młodych lekarzy , którzy jeszcze nie zmęczyli się pracą a już strajkują. Ten strajk jest NIEETYCZNY .UDERZA W PACJENTÓW. Młodzi , wychowani w dobrobycie od razu chcą zarabiać tyle , ile zarabiają lekarze mający specjalizację. Startując w dorosłe życie od razu chcą wszystko mieć - urządzone mieszkanie , samochód itp. Ten strajk pokazuje , że popełniono błędy w czasie kształcenia lekarzy - nie wychowano lekarzy do służby . 40 lat pracowałam w SŁUŻBIE ZDROWIA. Pamiętam - nawet podczas strajków w czasach komunistycznych - SŁUŻBA ZDROWIA nie strajkowała , nie odchodziła od chorych. Dzisiaj lekarze łączący pracę w państwowych placówkach z pracą w placówkach prywatnych - często kosztem chorych w placówkach państwowych - naprawdę nie muszą głodować - są jedną z najlepiej zarabiających grup zawodowych.
  • Malina-m3
   23.10.2017 10:13
   Malina-m3
   Jesteś wprost bezczelna... to nie jest w porządku, że kolejka do naszej poradni (genetycznej ) to prawie 2 lata, nie mamy pieniędzy na nowe badania, a ja dochodząc 30 zarabiam mniej, niż w KFC zarabia dzieciak bez matury...
   • Gość
    23.10.2017 22:02
    Malinko.... jestes rezydentem a nie specjalistą. Nie masz takiej odpowiedzialności jak specjalista i własnie dlatego prokuratura w razie twojego błędu zwraca sie także do twojego opiekuna specjalizacji lub specjalisty który nadzoruje twoją pracę. A wskażnik pracy dla stomatologów w waszym projekcie taki jak dla specjalisty to kpiny sa. Stomatolog to sie dopiero nareanimuje tych ludzi na nocnym dyżurze.... az go żeby bolą...A wskaznik pracy dla rezydenta taki jak dla psychologa ze specjalizacja który ma prawo do diagnozy nozologicznej, bywa kierownikiem/ordynatorem w oddziałach psychiatryznych i zespołach leczenia środowiskowego lub jest kierownikiem Poradni Zdrowia Psychicznego to już mega kpiny sa. Ich ksztalecenie to tez studia wyzsze, 4 ltnia specjlizacja ktora tez sie wydluza bo sie z nia zmiescic trudno, koszt specjalizacji klinicznej ponosza sami, koszt certyfikatu psychoterapeutycznego to cena obecnnie wypasionego auta (biora często na to kredyty) a za ksiazki i konferencje oraz obowiazek ustawicznego ksztalcenia sie przez cale życie płacą sami.
    doceń 1
    0
   • Malina-m3
    24.10.2017 14:23
    Malina-m3
    Wiesz, że kierownika specjalizacji to widuję nawet raz na kilka miesięcy, i zwykle w nieodpowiednim momencie? Sorry, ale nie uczy mnie ktoś, kto całe dnie spędza na administracji, a niemal wszystkich pacjentów przyjmują lekarze w trakcie specjalizacji.
    doceń 0
    0
 • Weronika
  23.10.2017 09:02
  Dziennikarze stacji opozycyjnych wobec rządu biegają do strajkujących rezydentów i przeprowadzają z nimi wywiady. I co widzimy ? Widzimy niedojrzałe dzieci , niedopieszczone dzieci , że ludzie za mało się nimi zajmują. U NIEDOJRZAŁYCH DZIECI JAKIMI SĄ REZYDENCI - SUBIEKTYWNE POCZUCIE KRZYWDY JEST WIĘKSZE NIŻ POCZUCIE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA PACJENTOW. Strajkujący rezydenci okłamują samych siebie mówiąc , że strajkują w obronie pacjentów. Strajkujący rezydenci zostali wciągnięci w konflikt polityczny. WCIĄGANIE DZIECI i MŁODZIEŻY W KONFLIKT POLITYCZNY , w WALKĘ o WŁADZĘ - JEST NIEETYCZNE.
  doceń 1
 • obywatel
  23.10.2017 09:28
  czy naprawdę sądzicie, że rozdział środków w budżecie jest prawidłowy? czy na zdrowiu można oszczędzać? kiedy będzie koszyk świadczeń?Dlaczego wmawiało się w kampanii wyborczej , że wszystko dla wszystkich ?
  doceń 7
 • DNA
  23.10.2017 15:42
  Obywatelu! Opamiętajcie się... wszystko dla wszystkich to było w Związku Sowieckim, a teraz to każdy powinien zapracować na swoje, zwłaszcza gdy jest lekarzem. Pazernym nigdy nie starczy!
  doceń 1
 • DNA
  23.10.2017 15:44
  Na zdrowiu to każą nam oszczędzać rezydenci i lekarze, bo po wypłacie ich poborów nie starczy na leczenie.
  doceń 3
 • Mama
  23.10.2017 23:01
  Kochani! Jest jeden ważny szczegół. Oni chcą zostać w Polsce. Ale muszą mieć motywację. Zachód zaprasza kilkukrotnie większą stawką. Co będzie, jeśli ci młodzi dadzą za wygraną i wyjadą? Kto będzie leczył w Polsce??? Na razie wygląda to tak, że za kilka lat i do lekarzy rodzinnych będzie się czekało w kolejce kilka tygodni, może miesięcy. W tej chwili w większiści przychodni potrzeba chociażby jednego lekarza. Prawda jest brutalna. Jeśli mają zostać, muszą mieć godne zarobki porównywalne z innymi w Unii. To jedyne wyjście żeby zostali.
  doceń 4
 • DNA
  24.10.2017 09:42
  Doga Mamusiu....źle wychowujesz dzieci...Niech spadają gdzie chcą. Droga wolna. Proszę nas nie straszyć... Nie będą ci pazerni nas leczyć, to będą inni normalni. Lekarz to nie bezduszny bankier tylko człowiek wrażliwy...
  • Malina-m3
   24.10.2017 14:09
   Malina-m3
   To najedz się wrażliwością, opłat nią rachunki, i zastąp nią sen...
   doceń 1
 • hub381
  24.10.2017 17:25
  hub381
  Panie Redaktorze ! Jest takie powiedzonko"...syty głodnemu nigdy nie uwierzy..."! A czy głodówka jest przesadna-zostawmy lekarzom i pacjentom. Ks.Redaktor pewnie w kolejkach w przychodniach nie stoi.
  doceń 1
 • DNA
  24.10.2017 17:37
  Malinka-m3@
  doceń 0
 • DNA
  24.10.2017 17:41
  Malinka-m3@Proszę tu nie żebrać i nie histeryzować. Z tego co przeczytałem nie jesteś ani rezydentką, ani lekarzem. Więc... co masz do powiedzenia w tej sprawie. Rezydenci są uczniami i jako tacy nie mogą być opłacani jako pełnosprawni lekarze. A zachowują się .... jakby byli gwiazdami medycyny!
  • Malina-m3
   25.10.2017 13:51
   Malina-m3
   Po pierwsze nie żebrzę, po drugie chyba nie czytasz. Jestem lekarzem rezydentem. Zresztą niepełnosprawną też, zgodnie z literówką, jaką umieściłeś.
   doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji