Nowy numer 29/2020 Archiwum
 • Gość
  08.09.2017 15:00
  Kogo to teraz obchodzi. Właściwe gdyby nie ten artykuł to nie wiedziałbym nawet ze KK istnieje w Belgii choć byłem tam niedawno.
  doceń 3
 • Mateo
  08.09.2017 16:24
  Myślę, że gdyby wtedy KK wyraził oficjalny sprzeciw to pewnie Niemcy deportowaliby szybciej i więcej ludzi na śmierć. Niemcy to była dzicz, barbarzyńcy, wyprani z wszelkich ludzkich odruchów. Lepszym rozwiązaniem jest wtedy milczenie i pomaganie jak największej liczbie zagrożonych ludzi w ukryciu się, lub wydostaniu za granicę. No a jeżeli KK nie pomagał tym zagrożonym ludziom to był to błąd. Chociaż sam Stanisław Grzesiuk pisał w swojej książce "Pięć lat kacetu", że matka pisała do niego do OBOZU KONCENTRACYJNEGO, aby był grzeczny to może go szybciej wypuszczą... To jak w Polsce ludzie nie wiedzieli, że Niemcy eksterminują i zabijają ludzi, to tym bardziej na zachodzie, gdzie Niemcy starali się bardziej, aby zachowywać "pozory".
  doceń 0
 • Gośćx
  08.09.2017 17:06
  W sąsiedniej Holandii podczas okupacji episkopat holenderski wystosował głośny list pasterskiw obronie Żydów i to zapoczątkowało falę eksterminacji Żydów niderlandzkich na szeroką skalę. Wśrod ofiar była m.in.Edyta Stein,późniejsza św.Teresa Benedykta, która zaraz potem została aresztowana w Karmelu w Echt, a niewiele później zamordowana w Auschwitz. Stąd to kajanie się biskupów belgijskich jest co najmniej niestosowne, a wręcz ahistoryczne, ale wpisuje się w trend przepraszania przez Kościół wszystkich za wszystko. A to Żydów, a to kobiety, a to waldensów.
  doceń 4
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama