Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • Gość
    31.08.2017 16:27
    mało zrozumiałe wywody
    doceń 13
    • Gość
      31.08.2017 21:52
      ważne, że mamy się bać - ludźmi w strachu łatwiej manipulować
      doceń 7
  • Gość
    31.08.2017 17:38
    Bardzo trafne spostrzeżenia Autora.
    doceń 6
  • radca
    31.08.2017 18:42
    to maksymalne zakotwiczenie trwa juz ponad 250 lat. Zawsze pod czyjąś opiekę, Niemców, Austriaków, Rosjan a był czas i Szwedów. Tylko kotwicy nie można zarzucić w kraju. Ślepota ogarnęła władców i naród. Jak śpiewał Kaczmarski: Pędzimy przez polską dzicz
    Wertepy, chaszcze, błota
    Patrz w tył - tam nie ma nic
    Żałoba i sromota
    Patrz w przód - tam raz po raz
    Cel mgłą niebieską kusi
    Tam chce być każdy z nas
    Kto nie chce chcieć - ten musi
  • Gość
    31.08.2017 19:00
    Po prostu strach sie bac
    doceń 2
  • Gość
    01.09.2017 07:46
    Czyli czas przygotowywania gruntu pod sojusz z Putinem i Lukaszenka juz sie zaczal. Polska dzis nie jest i nigdy nie bedzie samowystarczalna. Pan Redaktor nie pojal sensu istnienia Unii Europejskiej i probuje wmowic czytelnikom, ze Rosja to mily niedzwiadek, ktory nam tylko miodku udzieli. Za nic. A ta wstretna Unia finansuje nam infrastrukture, doplaca do rolnictwa, otwiera swoj rynek pracy i smie oczekiwac od nas wspolodpowiedzialnosci, dojrzalosci i (fe!) demokracji???
    doceń 11
    • Gość
      01.09.2017 09:09
      to, że dają nam pieniądze, to nie znaczy, że mamy być współodpowiedzialni za głupotę pani Merkel.
      Ale i tak najlepsza jest dojrzałość - kiedy spojrzy się na unijny koktajl z gender, aborcji, eutanazji, hedonizmu, rozwiązłości, nieroztropności, kryzysu gospodarczego, kryzysu migracyjnego, kryzysu wartości, kryzysu autorytetów... i ogólnego dążenia do samozagłady.
      Co do demokracji - właśnie ją stanowimy. U nas większość demokratyczną stanowią Polacy, a nie Niemcy - więc słuchamy Polaków, a nie Niemców.

      Proste?
      • Gość
        01.09.2017 15:13
        No nie, skad! Te pieniadze z podatkow krajow Unii naleza nam sie jak psu kosc. Praca dla polskich inigrantow ekonomicznych, oczywiscie tez. A hedonizm, rozwiazlosc i aborcje to tylko na zgnilym zachodzie. W Polsce sami pobozni chrzescijanie, wrecz bezgrzeszni i Ewangelie znaja i rozumieja lepiej niz papiez. Co tam papiez! Lepiej niz Pan Jezus.
        doceń 3
        0
    • Gość
      01.09.2017 12:32
      A co to za demokracja, gdy jeden urzędniczyna z Brukseli, któremu nikt z nas nie udzielał żadnego poparcia, chce narzucać całemu Narodowi swoją wolę? To objaw potężnego megalomaństwa owego urzędniczyny, a nie demokracja.
      doceń 0
  • mrvn
    01.09.2017 15:53
    Czyli znów nam zgniły Zachód grozi, jego zepsucie moralne, narzucane pseudo-wartości, i pewnie jeszcze stonka. A ze Wschodem sami damy radę, mając 1 czołg na ich 10 i zero szans na powstrzymanie ataku rakietowego, nie mówiąc już o nuklearnym. Panie Redaktorze, odrobina rozsądku się należy, nie można podporządkowywać wartości wyższej - czyli bezpieczeństwa narodu - bieżącej kalkulacji partyjnej i ambicjom jednego zwykłego posła (i może jeszcze ze trzech ministrów)
    • Gość
      02.09.2017 09:50
      Niemcy mają własną broń atomową? To niebezpieczne. A serio, Europa Zachodnia nie stanowi również zbyt dużego problemu dla Rosji. To USA mają poważny potencjał odstraszający i z tym krajem warto utrzymywać militarny sojusz.
      doceń 0
  • opinia
    02.09.2017 07:08
    Zgadza się: największym zagrożeniem jest wprowadzanie przez PiS socjalistyczno-kolektywistycznych zasad.
    doceń 0
  • Gość
    02.09.2017 13:07
    Pseudo-wartości Zachodu narzucane przez takich jak Angela Merkel, Douglas Achyn, Andriy Kowalewski itd są nam cudze Trzeba pamiętać kim jestesmy
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Bartosz Bartczak

Redaktor serwisu gosc.pl

Ekonomista, doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach specjalizujący się w tematyce historii gospodarczej i polityki ekonomicznej państwa. Współpracował z Instytutem Globalizacji i portalem fronda.pl. Zaangażowany w działalność międzynarodową, szczególnie w obszarze integracji europejskiej i współpracy z krajami Europy Wschodniej. Zainteresowania: ekonomia, stosunki międzynarodowe, fantastyka naukowa, podróże. Jego obszar specjalizacji to gospodarka, Unia Europejska, stosunki międzynarodowe.

Kontakt:
bartosz.bartczak@gosc.pl
Więcej artykułów Bartosza Bartczaka

Zobacz także