GN 28/2018 Archiwum
 • Anna Panna
  13.08.2017 02:19
  Dziękujemy Autorce za artykuł. Prawda jest taka, że, po pierwsze, mamy w Puszczy inwazję kornika na wielką skalę, a po drugie, zakaz wycinania drzew zagraża nie tylko stabilnemu rozwojowi Puszczy, ale również turystom, na których mogą się przewracać osłabione przez kornika drzewa. Teraz w związku z nawałnicami zagrożenie to wzrasta kilkakrotnie.
  doceń 3
 • Ziggi
  13.08.2017 10:21
  Unesco wezwało polskę do wstrzymania wycinki tak też postąpiła KE. Konstytucja nakazuje przestrzeganie prawa międzynarodowego i ratyfikowabych traktatów. Przypominam że puszcza to nie tylko drzewa ale również ptaki, porosty, grzypy i siedliska. Wycinka w okresie lęgowym jest niedopuszczalna. Pytanie jest czy chcemy mieć kolejną plantację drzew czy zachować ostatni fragment lasu pierwotnego. Dzisiejszy problem z kornikiem jest wynikiem działania leśników ktorzy namiętnie sadzili monokultury świerkowe i teraz biadolą że kornik przyszedł.
  • Student leśnictwa
   10.01.2018 00:13
   Ci, którzy sadzili monokultury, mając przyjmijmy po 40,50 lat w latach czterdziestych, na pewno teraz biadolą... Żelazna logika.
   doceń 0
 • Fidel Castro
  14.08.2017 10:20
  Faktycznie logika pana Szyszki ma jakiś sens.Wytninijmy wszystkie drzewa.Wtedy kornik nam ich nie zje.Trudno się spierać że nie ma racji.
  doceń 1
 • Kornik
  15.08.2017 14:41
  A co w puszczy ? walczą z kornikiem ? Tak wywożą drewno a kornik na ziemi poległ – zwycięstwo ? Okorowali drzewa i wywieźli a kornik co był pod korą został w puszczy, Korować powinni w wyznaczonym miejscu poza puszczą i potem to świństwo spalić w elektrowni. A tak kornik będzie szalał dalej. Bezmózgowie w PiSie i Rządzie. W Beskidach robią tak jak trzeba , ale bez Szyszki i dobrze to wychodzi.
  • Student leśnictwa
   10.01.2018 00:09
   Larwy korników żywią się łykiem, przepoczwarczają się w korze. Drzewa koruje się przed przepoczwarczeniem larw, zatem po pierwsze, znajdując się w korze, nie są w stanie zjadać łyka..., po drugie wysusza i zabija je słońce, po trzecie zjadają je ptaki i drapieżne owady. Zanim się przepoczwarczą już ich nie ma. Ale na pewno o tym wiesz...
   doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji