Nowy numer 25/2018 Archiwum
 • Iustus
  17.05.2017 13:54
  Czytałem streszczenie tego "raportu" ... Zawiera on typowy dla takich "raportów" koszmarnie nieokreślony bełkot terminologiczny - przykłady: "przestępstwa z nienawiści rozumiane jako akty agresji w stosunku do osób LGBTI, których przyczyną jest homo-, bi- i transfobia" !?, "dowody tranzycji" ?!; "osoba transpłciowa" ?! Dzięki Bogu w polskim prawie nigdzie nie są (mam nadzieję, że nigdy nie będą ...) zdefiniowane tego typu pseudopojęcia, bo nie da się ich praktycznie (tj. bazując na bełkotliwej treści takich "raportów" ...) jednoznacznie określić ! Skutkiem wprowadzenia takich "pojęć" do systemu prawa byłoby na pewno całkowita dowolność interpretacji takich przepisów przez wymiar sprawiedliwości (Prokuratura, Sądy ...) i np. za przestępstwo z nienawiści mogłaby być uznana właściwie dowolna wypowiedź negatywna o tzw. osobach LGBTI ... Absurd !
  doceń 29
 • Gość
  17.05.2017 14:00
  Homofobia to lęk przed homoseksualistami. To Europa Zachodnia jest homofobiczna - boi się ich i przyznaje coraz większe przywileje. W Polsce większość nie boi się lobby homoseksualnego i dlatego mają takie same prawa i obowiązki jak każdy inny obywatel...
  doceń 44
 • Maluczki
  17.05.2017 14:13
  Nasza "elita" wprowadziła nas do tego burdelu, aby ci ludzie zepsuci do cna mieli chłopca do bicia. ------------Widocznie czas Polski już minął. Zmarnowaliśmy wszystkie okazje do odrodzenia narodu i państwa.
  • Gość
   17.05.2017 15:44
   a jak miało by to wyglądać?
   • Maluczki
    18.05.2017 09:36
    Co miałoby wyglądać?
    doceń 1
    0
   • Gość
    21.05.2017 18:46
    "odrodzenie narodu i państwa" sam przecież tak piszesz
    doceń 0
    0
 • max
  17.05.2017 15:04
  Toczy się wojna ideologiczna z cywilizacją, etyką Chrześcijańską, próbuje się narzucić wszystkim nowy bezbożny ład w Europie, a sondaże które łatwo zmanipulować, są tylko narzędziem do stygmatyzacji, doczepiania gęby.
  doceń 28
 • Civis Chris
  17.05.2017 16:11
  Drą szaty ale zamiast spodziewanego wstydu efekt jest skrajnie przeciwny. To kompromitacja lewacko liberalnej ideologii w naszej kochanej Polsce i całkowita porażka dotychczasowej pedagogiki wstydu. Piękna, dumna Polska budzi się ze snu. No i co nam zrobicie? :)
  doceń 27
 • velario
  17.05.2017 20:21
  Dobrze by było, żeby autorzy raportu wskazali jakieś konkretne sytuacje - wtedy można byłoby ocenić, czy rzeczywiście były to przypadki homofobii, czy nie. Pobicie geja nie musi przecież oznaczać, że był to akt agresji związany z jego orientacją seksualną.
  doceń 16
 • Gość
  17.05.2017 21:34
  Krótko, celnie i z humorem. Bardzo cenię Pana Felietony Panie Franciszku.
  doceń 18
 • Eugeniusz_Pomorze_
  17.05.2017 21:55
  Gazeta Wyborcza każe nam się wstydzić za wszystko co naprawdę drogie. Każą nam się wstydzić za Kościół Katolicki, za Dekalog, za Polskę, za ojca i matkę, za historię i tradycję, za polską rację stanu, a zwłaszcza za Boga, za honor i za Ojczyznę i jak to "salon" twierdzi nawet za sukces... naszej drużyny piłki nożnej, bo to prowadzi nas do "niebezpieczeństwa" dumy narodowej! Bez komentarza...
  doceń 23
 • Gość
  17.05.2017 22:07
  Powinniśmy być z tego dumni bo jak mówił "sędzia" Trybunału Konstytucyjnego to: rząd co prawda jest przeciw homoseksualistom, ale ich nie karze!! (czytaj: nie zamyka ich w więzieniach???)
  doceń 7
 • nie czytam GW
  17.05.2017 22:25
  wspominanie tytułu GW na lamach gościa?
  doceń 3
 • Gość
  18.05.2017 08:06
  Naprawde polska homofobia to "tylko" brak praw do zawarcia malzenstwa i adopcji dzieci? Takich praw nie ma tez i w innych krajach. Poza tym to w Polsce juz nikt nie zwraca uwagi na to czy ktos jest homo czy hetero? Nikt nie patrzy na homo inaczej? Traktuje sie ich podobnie jak np hetero w ponownych zwiazkach? Tak naprawde, to ciekawe, czy ktores z dzieci pana Kucharczaka mialoby odwage przyznac sie ojcu, ze ma inna orientacje seksualna....
  doceń 12
  • JacekNowak
   18.05.2017 09:58
   No cóż, jeśli ktoś ma grypę, to patrzę na niego tak, jakby miał grypę. I wcale nie uważam się z tego powodu za grypofoba. A na magistra patrzę tak, jakby był magistrem. Czy taki sposób patrzenia na świat jest czymś nienormalnym? Oczywiście, że jeśli wiem, że ktoś jest homoseksualistą, to patrzę na niego jak na homoseksualistę, zawsze staram się patrzą na świat widzieć go takim, jaki jest, a nie takim, jak według niektórych powinienem go widzieć.
   doceń 19
  • Cudzoziemka
   18.05.2017 09:59
   "Poza tym to w Polsce juz nikt nie zwraca uwagi na to czy ktos jest homo czy hetero? Nikt nie patrzy na homo inaczej?"

   Nie tylko w Polsce ludzie o orientacji homoseksualnej sa postrzegani inaczej i nie ma to nic wspolnego z modna "homofobia." Podobnie rzecz ma sie w Holandii, uznawanej za tak przeciez niezwykle "tolerancyjna" w tym wzgledzie. Mam w pracy kolezanke, ktora jest lesbijka a maz ma w biurze 2 kolegow-homoseksualistow. Oficjalnie wzajemne stosunki i atmosfera w pracy sa jak najbardziej poprawne i kolegialne, ale czesto pod nieobecnosc wczesniej wspomnianych pozostali koledzy wymieniaja miedzy soba zarty i dwuznaczne uwagi pod adresem ich seksualnej orientacji.
   Sadze, ze w postrzeganiu swiata przez wiekszosc zwyklych ludzi homofilia zawsze pozostanie wynaturzeniem a homofile beda postrzegani inaczej, ale mam nadzieje, ze z naleznym im jako ludziom szacunkiem mimo ich odmiennosci. Rozrozniam oczywiscie oficjalna propagande politpoprawnosci, bo ta juz dawno oglosila, ze zwykli smiertelnicy nie moga widziec i odczuwac tego, co naprawde widza i czuja. Nieublagane fakty, ktorych dostarcza mi codzienne tzw. "samo zycie" przecza tym propagandowym klamstwom.
   doceń 11
   • Gość
    18.05.2017 14:54
    A o ludziach w powtornych zwiazkach tez plotkujecie za ich plecami? Nie? Przeciez to tez niemoralne.
    doceń 6
    0
   • Eugeniusz_Pomorze_
    18.05.2017 21:48
    Pani/Panie Gość 18.05.2017 14.54, p.Cudzoziemka zaznaczyła wyraźnie, że ma nadzieję iż "... (homofile) jako ludzie będą traktowani z nażnym szacunkiem...", więc skąd Pani/Pański wniosek, że p.Cudzoziemka w pracy zajmuje się plotkowaniem...?
    doceń 2
    0
 • Gość
  18.05.2017 10:01
  Przydałoby się pokazać alternatywny raport dotyczący chrystianofobii w Europie. Wtedy obnażyłoby to znacznie większą i prawdziwą skalę dyskryminacji wśród "postępowych" krajów w Europie i na świecie. Zarzucają nam rzekomą nietolerancję, a sami są jeszcze bardziej nietolerancyjni.
  doceń 20
 • Oszołom z radia maryja
  18.05.2017 11:06
  Ja tam się cieszę wręcz pękam z dumy żeśmy nie dali się Zlewaczec i mam nadzieje ze za rok będzie na czele jakże zaszczytnej dla nas klasyfikacji
  doceń 15
 • Gość
  18.05.2017 14:12
  To u nas jest ogromna niechęć i agresja wobec takich osób zamiast traktowania ich jak bliźnich. Choć tacy ludzie wiążą się w pary od setek lat, nasze prawo nie pozwala im dziedziczyć czy traktować jako osobę najbliższą choćby w szpitalu. Nie małżeństwa czy adopcje, lecz te niewielkie usuwania w codziennym funkcjonowaniu należą się im od nas jako chrześcijan.
  • Iustus
   18.05.2017 15:18
   "ogromna niechęć i agresja wobec takich osób" - jakieś dowody ? przykłady ? Dziedziczenie - Kodeks Cywilny opiera się na wolności testamentowej tj. spadkodawca może powołać do dziedziczenia testamentowego dowolną osobę w tym tzw. partnera homoseksualnego ... Wiedzę o stanie chorego - co do zasady - może uzyskać dowolna osoba przez niego upoważniona ... Problem środowisk LGBT polega właśnie na tym, że ich strategią jest "od rzemyczka do koniczka", zaczynają od rzekomo drobnych ułatwień, a później przyjdzie czas na homoseksualne "małżeństwa" itp.
   doceń 12
   • umiarkowany
    18.05.2017 16:13
    Człowieku, nie kompromituj sie... Mało ci przykładów niechęci i agresji? Juz sam artykuł pana Kucharczaka jest wystarczającym dowodem na to, jak bardzo katolicy kochają swoich homoseksualnych bliźnich. Komentarze tez mówią same za siebie. A to tylko wizualny przykład ludzkich postaw w homofobicznym społeczeństwie.
    doceń 7
    0
   • Iustus
    18.05.2017 17:06
    Umiarkowany ?! Krytyka działań i strategii środowisk LGBT oparta na faktach i obowiązujących normach prawnych przejawem agresji i niechęci ?! Właśnie takie postulaty zgłaszają aktywiści LGBT żądając wprowadzenia do systemu prawa "przestępstw z nienawiści rozumianych jako akty agresji w stosunku do osób LGBTI, których przyczyną jest homo-, bi- i transfobia" ... Po wprowadzeniu takich "przestępstw" do Kodeksu Karnego Red.Kucharczak i większość komentujących byłoby przestępcami ...
    doceń 9
    0
   • Gość
    18.05.2017 17:34
    Dowodem jest np. to że w polskim szpitalnictwie/służbie zdrowia dopiero Radziwiłł niedawno wdrożył w życie wniosek Zembali (ministra zdrowia w rządzie PO) na temat prawa do informowania partnerów osób homoseksualnych o stanie zdrowia ich hospitalizowanych itp. partnerów. Bo wcześniej odmawiało się im takiego prawa do informacji najbliższych osób. A bywa przecież, że osoba homoseksualna jest hospitalizowana i jest nieprzytomna więc sama nie może powiadomić partnera swojego co się z nią dzieje.
    doceń 4
    0
 • Agnieszka
  18.05.2017 17:47
  Dziękuję za artykuł, jest świetny:)). W całości się z nim zgadzam!!
  doceń 21
 • Gość
  18.05.2017 18:00
  Kucharczak jak zwykle prostacko, bez rozróżniania niuansów, zgodnie z przyjętą ideologią jako dogmatem, beznadziejną polszczyzną symuluje, że coś przedyskutowuje obiektywnie. Takie prostacze artykuły będą się podobać jego wyznawcom i fanom. Ci którzy oczekują rzetelnej dyskusji odwrócą się z niesmakiem. Prawdopodobnie zamierzone efekty nieosiągnięte. No chyba że chodziło o podgrzanie niechęci do homoseksualistów?? To wtedy zwracam honor: jeśli o to chodziło to udało się. Ale taki artykulik nie przyciągnie to do KK ani osoby homoseksualne, ani nie rozwija chrześcijańskiej postawy katolików wobec osób homoseksualnych (wzmaga tylko niechęć), wśród zwykłych umiarkowanych ludzi heteroseksualnych nie będących katolikami potwierdzi stereotyp ciemnego katolika. Brawo Panie Kucharczak! Jest Pan niezawodny.
  doceń 12
  • Gość
   18.05.2017 20:42
   Pan Kucharczak nie ma zamiaru szukac zblakanych. Pan Kucharczak utwierdza (coraz mniej licznych) “wiernych“ w przekonaniu, ze sa lepsi niz reszta zlego swiata. Czy o to Panu Jezusowi chodzilo?
   doceń 6
  • Gość
   18.05.2017 21:31
   "Ci którzy oczekują rzetelnej dyskusji odwrócą się z niesmakiem"

   A co mialoby byc niby przedmiotem tej dyskusji i o jakie niuanse Ci chodzi? Dekalog i nauczanie Kosciola w sprawie homofilii sa przeciez jasne i jednoznaczne i nie powinien dziwic Cie fakt, ze pan Kucharczak, redaktor katolickiego tygodnika, oraz inni katolicy wypowiadaja sie w tej kwestii zgodnie z nauka Kosciola, do ktorego naleza.
   Wydaje mi sie tez, ze zwykli umiarkowani ludzie heteroseksualni nie bedacy katolikami maja znacznie szersze horyzonty myslenia niz te, ktore Ty im przypisujesz. Musisz miec o nich generalnie dosyc niskie mniemanie, skoro sadzisz, ze ich myslenie opiera sie na stereotypie "ciemnego katolika".
   • Gość
    19.05.2017 11:59
    A to ciekawe. Bo wydawało się z artykułu, że miał dyskutować o raporcie, a nie o dekalogu.
    doceń 4
    0
  • Eugeniusz_Pomorze_
   18.05.2017 22:44
   Jak to miło, że są na świecie tacy ludzie, którzy potrafią wychwycić u dziennikarzy (katolickich) ich "prostactwo", brak "zniuansowania", "przyjmowanie ideologii, jako dogmatu"-(nauki Kościoła Katolickiego) i "beznadziejną polszczyzną -
   ... symulowany obiektywizm"... Hmm, cóż ten p. Kucharczak sobie wyobraża...?!;-) Ciekawi mnie tylko jedna rzecz, skoro p.Kucharczak swym "artykulikiem" "...wśród zwykłych umiarkowanych ludzi heteroseksualnych nie będących katolikami potwierdzi stereotyp ciemnego katolika.", to może akurat wśród zwykłych umiarkowanych ludzi homoseksualnych nie będących katolikami zaprzeczy stereotypowi ciemnego katolika...??? "Ci którzy oczekują rzetelnej dyskusji z niesmakiem się odwrócą", czy może wręcz przeciwnie...?;-)
   doceń 2
  • Joanna
   19.05.2017 09:09
   Sam Gościu jesteś PROSTAKIEM i nie obrażaj mi tu redaktora Kucharczaka
   • Gość
    21.05.2017 18:48
    redaktor jest nieomylny i nie wolno się z nim nie zgadzać?
    doceń 2
    0
  • Daro
   19.05.2017 12:32
   Panie Gościu śmierdzi od pana pychą z daleka.Takich jak ty elokwentnych inteligentów teraz pełno.Patrzycie na prostych ludzi z góry i doprowadzacie Europę do upadku.Wielce oświecony panie homoseksualizm sprzeciwia się zamysłowi Boga.Ale twoja światłość jest ciemnością więc nic nie zobaczysz.
   • Gość
    19.05.2017 13:10
    o jaki ładny głos w "dyskusji ad rem" po chrześcijańsku.... Tradycji stało się zadość. A my lubimy tradycję przecież.
    doceń 5
    0
 • Paweł54
  18.05.2017 21:22
  Na szczęście w Polsce nie trzeba wstydzić się normalności. I niech tak zostanie.
  doceń 22
 • Gość
  19.05.2017 09:16
  Uwielbiam Pana styl wypowiedzi, uwielbiam :) :) :) dziękuję za prostotę, jasność i dobitność wypowiedzi, jakoś da się jeszcze w tym świecie mówić prawdę bez przypudrowywania. Bardzo to cenię !!!
  doceń 13
 • Gość
  19.05.2017 11:34
  O, grupka światłych hejterków przybiegła poobrzucać kogoś wyzwiskami. To było do przewidzenia.
  • Gość
   19.05.2017 15:10
   Hejterków fanów Kucharczaka nietolerujących innego zdania niż ich guru.
   doceń 4
 • Kopyrda
  19.05.2017 15:57
  Cierpliwosci. Za trzy lata Prezydent Biedron udowodni, ze Polska nie jest homofobiczna
  doceń 1
 • jarock
  20.05.2017 22:30
  Jestem tak jak Autor artykułu dumny z tego, że jestem Polakiem . Zawsze będę bronił normalności a za homoseksualistów należy się modlić.
  doceń 2
 • czytelnik_wierny
  21.05.2017 09:11
  Do Gościa z 18.05, g.18.00
  To nie jest „prostactwo i brak rozróżniania niuansów” tylko systematyczna propaganda mająca na celu zaostrzenie problemu i zgorszenie czytelników. Problem polega na tym, że niektórzy ludzie mają kłopoty z wykształceniem odpowiedniego zainteresowania płcią przeciwną, co utrudnia im integrację do życia rodzinnego, zawodowego i wspólnotowego. "Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich." ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )”. Ale redaktor Kucharczak (i jemu podobni) robi wszystko, aby ich wobec tych zmagań samotnymi zostawić. Robi to po to, aby potem zwalczać „homolobby” dla swoich celów politycznych. Nie licząc się z elementarną przyzwoitością i interesem społecznym żeruje w ten sposób na ludzkim nieszczęściu. Publikując zaś takie treści pod szyldem Kościoła Katolickiego utwierdza swych czytelników w przekonaniu, że wobec osób doświadczających problemów homoseksualnych wystarcza jego obelżywa „krytyka homoseksualizmu”. Obelgi i szyderstwo z ludzkiej słabości znamy z opisów postępowania jednego z synów Noego i od tego czasu nazywamy chamstwem. Powinniśmy się stanowczo przeciwstawić promocji chamstwa na łamach czasopism katolickich.
  • Gość
   29.05.2017 00:41
   Moje przeciwstawienie się chamstwu polega na tym, że protestuję, żeby Pan pisał takie chamskie i nieprawdziwe teksty. I modlę się za Pana Piotrze P.
   doceń 0
 • Gość
  22.05.2017 15:45
  Nikt nikomu nie kaze sie wstydzic za Polske ale za Kucharczaka to niejeden Polak sie wstydzi nawet bez nakazow.
  • Gość
   23.05.2017 17:11
   Powiem więcej. Wielu Polaków katolików wstydzi się za Kucharczaka nawet bardzo.
   doceń 1
 • Gość
  24.05.2017 18:45
  Nie można ludzi pozbawiać prawa do obrony przed dewiantami.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji