Nowy numer 21/2018 Archiwum
 • Scott
  11.01.2017 11:16
  Świetna akcja Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.
 • konserwatysta23
  11.01.2017 12:19
  To jest znakomity przykład zbratania się, nieuzasadnionego, ołtarza z tronem, który skończy się bardzo źle - dla jednych i drugich. Na uwagę i szacunek zasługuje stanowisko Caritas Polska (zdroworozsądkowym głosem jest to oświadczenie).
  doceń 11
  • Gość
   11.01.2017 12:29
   jakie zbratanie? zbierają na rodziny syryjskie, nie na rząd.
   Myślę, że masz paranoję.
   Oświadczenie - zauważ - nie wspomina słowem o tym, że to jakakolwiek konkurencja, ani nie potępia akcji Caritas Polowego. Jest w nim tylko informacja, że to dwa różne Caritasy - i na tym koniec.
   doceń 4
 • Gość
  11.01.2017 12:27
  Pan Jurek twierdzi że wszyscy pomagamy i nie ma lepszych i gorszych... podobno...
  • en
   11.01.2017 15:25
   Pan Jurek twierdzi różne rzeczy a poza tym niepotrzebnie wlazł w politykę i zajął miejsce po stronie tzw. fajnych Polaków z Jasnej Polskim, m.in. przez to zniechęcił do akcji i siebie wielu rodaków. A pomagać można nie tylko przez Orkiestrę.
   doceń 4
 • Gość
  11.01.2017 12:44
  Po prostu przykro. Skąd ta nienawiść do Orkiestry? A może to zazdrość?
  • Gość
   11.01.2017 15:47
   "Skąd ta nienawiść do Orkiestry?" - a gdzie Ty widzisz nienawiść , komunikat jest przecież bez obelg czy obraźliwych sformułowań. Miejże gościu umiarkowanie, tym bardziej, że to co wyprawiał nieraz Dyrygent orkiestry znacznie bardziej zasługuje na miano nienawiści. ---------- " A może to zazdrość?" ---- to wyświechtane pytanko naiwniątek można skierować do każdej krytycznej wobec czegoś lub kogoś osoby, tylko co to daje? Najważniejsze czy opinia i krytyka są rzeczowe i słuszne.
   doceń 6
 • Gość
  11.01.2017 13:18
  Orkiestra niestety tak fałszuje, ze słuchać się nie daje.
  doceń 10
 • Gość
  11.01.2017 13:20
  A kiedy w końcu rozliczenia Caritasu będą równie transparentne jak rozliczenia WOŚP?
  • Transparentny jak Owsiak
   11.01.2017 16:51
   Na rozprawie w 2014 r jaką wytoczył blogerowi "Matka" Kurka" - Jerzy Owsiak, ten ostatnie nie przedstawił na rozprawie dokumentów o które zwrócił się sąd. A w 2015 r wycofał z sądu dodatkową sprawę przeciw autorowi blogu. Zapytywany przez dziennikarzy o konkretne kwestie finansowe chętnie odpowiada wyzwiskami i prosi ochronę o wywalenie śmiałków z konferencji prasowej.
   • peka
    14.01.2017 11:19
    Rozprawę, o której piszesz, wytoczył Owsiak Kurce a nie Kurka Owsiakowi. Proces wyglądał mniej więcej tak:
    Owsiak przyszedł do sądu i powiedział:
    - Matka Kurka nazywa mnie oszustem.
    - A jesteś oszustem? - zapytał sąd.
    - Nie - odpowiedział Owsiak.
    - Matka Kurka niewiele wie, ale my sprawdzimy. Pokazuj kwity - zdecydował sąd.
    Owsiak pokazał kwity.
    - Matka Kurka mówi, że to złe kwity. Pokaż inne - powiedział sąd.
    owsiak pokazał kolejne kwity.
    - Matka Kurka mówi, że to złe kwity. Pokaż inne - powiedział znowu sąd.
    - To nie ma sensu. Niech sąd sam pojedze do nas i poszuka tych kwitów - odpowiedział Owsiak.
    - Nie - odpowiedział sąd.
    - No to nie - odpowiedział Owsiak.

    z oświadczenia Fundacji WOŚP z 2015 r. : Jedynie w tym miejscu chciałem wam powiedzieć, że na prośbę sądu rejonowego w Złotoryi dostarczyliśmy dokładnie 13 bardzo ważnych dokumentów. W tym: ze strony fundacji odpis statutu fundacji, ze strony fundacji odpis sprawozdań finansowych fundacji WOŚP za lata 2000-2010, ze strony fundacji kserokopię dokumentu, na podstawie którego minister administracji i cyfryzacji wyraził zgodę na dokonywanie rozliczeń w cyklu półtorarocznym oraz same rozliczenia za okres do 2011 roku, ze strony fundacji odpis dokumentu, na podstawie którego fundacja WOŚP objęła udziały w spółce Złoty Melon, ze strony fundacji WOŚP wykaz wszelkich operacji finansowych za lata 2004-2013, między fundacją, a spółką Złoty Melon wraz z podaniem przyczyny tych transakcji, ze strony Złotego Melona wykaz wszystkich kwot przekazanych, wypłaconych Jerzemu Owsiakowi oraz Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, za rok 2004-2013 z podaniem podstawy przekazania tych kwot, ze strony Złotego Melona kserokopię sprawozdań finansowych spółki za lata 2004-2013, ze strony Złotego Melona wykaz wszelkich operacji finansowych w latach 2004-2013 między spółką Złoty Melon, a firmą Mrówka Cała z podaniem przyczyny ich kwot, ze strony fundacji wykaz wszelkich operacji finansowych między fundacją, a firmą Mrówka Cała wraz z podaniem przyczyny tych transakcji i ich kwot, ze strony Złotego Melona wydruk rozrachunków dla kontrahenta Mrówka Cała za okres 2004-2013 z opcją wydruku rozrachunki istniejące i brakujące, oraz bez wyboru filtra konta syntetycznego, ze strony Złotego Melona wydruk rozrachunku dla pracowników Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak za okres 2004-2013 z opcją wydruku rozrachunki istniejące i brakujące oraz bez wyboru filtra konta syntetycznego, ze strony Fundacji WOŚP wydruk rozrachunków dla kontrahenta Zloty Melon za okres 2004-2013 z opcją wydruku rozrachunki istniejące i brakujące oraz bez wyboru filtra konta syntetycznego, ze strony fundacji wydruk rozrachunków dla kontrahenta Mrówka Cała za okres 2004-2013 z opcją wydruku rozrachunki istniejące i brakujące oraz bez wyboru filtra konta syntetycznego

    Dlaczego o tym mówimy? Ponieważ w wywodzie sędziego brakuje tego. Ja tego kompletnie nie odczułem, żebyśmy w ogóle jakiekolwiek dokumenty przedstawili sądowi. Wygląda jakby Matka Kurka tylko i wyłącznie domagał się dokumentów, których mu nie dostarczyliśmy. Tych 13 bardzo ważnych dokumentów, które wysłaliśmy sądowi do wglądu, ponieważ proces był jawny, blogera Matki Kurki. Te dokumenty zostały przez niego obejrzane, i stwierdził, że tam nie ma swoich dowodów, nie znalazł tam żadnych dowodów na nielegalne, czy nieprawidłowe działanie fundacji WOŚP.

    Po półtora roku poproszono o dodatkowe dokumenty. Wtedy istotnie fundacja powiedziała jedną bardzo ważną rzecz, że wyślemy: komputerowy wydruk ksiąg rachunkowych spółki Zloty Melon zawierający zapis kont w okresach w ujęciu analitycznym za lata 2004-2013 oraz komputerowy wydruk ksiąg rachunkowych Fundacji WOŚP zawierających zapis kont w okresach w ujęciu analitycznym 2004-2013.Wyślemy tylko wtedy, jeżeli w tych dwóch pozycjach powołany zostanie biegły, który podda ocenie dokumentację w kontekście zarzutów stawianych przez blogera.

    Nigdy nie powiedzieliśmy, że nie wyślemy dokumentów. Wysłaliśmy ich bardzo dużo, a te ostatnie, te pudła, o których wspomniał sędzia, moglibyśmy wysłać, ale tylko pod warunkiem, kiedy sędzia powołałby biegłego. Skądkolwiek by on był. Nawet z Papui Nowej Gwinei.

    Byleby był biegły, który by się na tym znał. Ponieważ ten proces trwałby w nieskończoność. Ilość dokumentów przedstawiona tylko na to, żeby udowodnić tezę, którą sobie wymyślił Matka Kurka, mogłaby iść w nieskończoność.
    doceń 0
    0
   • surowyjak sąd wZłotoryi
    14.01.2017 13:10
    """Rozprawę, o której piszesz, wytoczył Owsiak Kurce a nie Kurka Owsiakowi"""" a gdzie ja tak napisałem? Twój długachny wpis w niczym nie zmienia faktów podanych w mojej notce. Może najwyżej być reklamą niezwykle dobrodusznego, miłosiernego sądu, któremu można stawiać swoje warunki i wymagania i nie spełniać jego próśb.
    doceń 0
    0
 • Gość
  11.01.2017 17:56
  Rozliczenia Orkiestry stały się transparentne dopiero na procesie przegranym przez Owsiaka - ujawnione Złotego Melona i podobne sprawy. A może porównamy jaki procent zebranych środków pochłaniają koszty działania Caritasu a jaki procent koszty WOŚP? W poprzednich latach należałoby do kosztów działania WOŚP doliczyć gigantyczne państwowe dotacje w postaci np. wielogodzinnego czasu antenowego w publicznych mediach, pokazów F-16 i podobnych rzeczy. Mam nadzieje, że obecnie już nie będzie takich rzeczy finansowanych wbrew woli wielu ludzi z ich podatków.
  • transparentne inaczej
   11.01.2017 19:05
   Stały się transparentne inaczej, gdyż Owsiak NIE przedstawił dokumentacji której domagał się sąd.
   doceń 5
  • Gość
   11.01.2017 22:37
   Nie prawda. Za transmisję płacą reklamy. Nie wiem skąd Wy ludzie bierzecie takie informacje. Jeśli jest akcja charytatywna, to telewizja polska nie ma prawa brać o niej pieniędzy!
   doceń 0
  • Gość
   11.01.2017 22:39
   I brew ludziom z ich podatku idą pieniądze na policję, która musi obstawiać każda miesięcznice Smoleńska. Wtedy państwo nie marnuje naszych pieniędzy, prawda?
   doceń 1
 • zielar
  11.01.2017 21:05
  Kto jeszcze pamięta jak w czasach komuny w święta Bożego Ciała konkurencyjnie w Telewizji pokazywano najbardziej pożądane wówczas "zachodnie" seriale. Nie zmniejszało to frekwencji na procesjach. Wręcz odwrotnie. I sądzę, że tak samo dzisiaj żadna konkurencyjna impreza nie zmieni rezultatu zbiórki WOŚP. Tylko co raz więcej będzie skojarzeń obecnych zachowań naszej władzy z komuną
  • Gość
   14.01.2017 11:01
   Pana przewrotny komentarz to proba manipulacji czytajacymi (mam nadzieje, ze nieswiadoma). Wierzacy zorientowani na co idzie czesc kasy Orkiestry (na Przystanek Woodstock) w zyciu na nia nie dadza. Pomylily sie Panu porownania z komuna.
   doceń 0
 • Bobi- Kazimierzak
  12.01.2017 08:04
  Jak można być tak perfinym i drańskim żeby w tym samym czasie organizować jakąś " zbiórkę" , Rok ma 365 dni i chyba istnieje możliwość zaplanowania takiej zbiórki w innym terminie.Ale zdążyliśmy się przyzwyczaić do takich rzeczy tej " dobrej zmiany".Ta "dobra zmiana" to szuje i dwulicowcy- ale nikt nie rządził wiecznie- przetrzymamy ten okres.Caritas Ordynatu Polowego niech idzie na Wiejską - tam są hojni w spaniali ludzie- oni "napełnią" Wsze puszki szybko.
  doceń 5
 • Gość
  13.01.2017 15:31
  Orkiestra z tych srodkow wspolfinansuje nieszczesny Przystanek Woodstock. Lepiej dac temu kto nie przeznacza czesci naszej kasy na cos takiego.
  doceń 0
 • Gość
  13.01.2017 23:09
  Kosciol znacznie zyskalby na prestizu,gdyby opowiedzial sie po stronie WOSP. Ubiegloroczna krytyka WOSP przez Kosciol okazala sie totalna klapa,czas zatem wyciagnac wnioski i stanac po stronie szlachetnej i spolecznie potrzebnej akcji.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama