Nowy numer 41/2019 Archiwum
 • tradycyjny katolik
  14.05.2016 09:25

  "Cud w Legnicy, w Sokółce to tylko ostatnie cuda eucharystyczne jakie miały miejsce w Polsce. Te cuda są do siebie podobne. Ktoś podnosi Komunikant z ziemi i oddaje księdzu. Ksiądz umieszcza w wodzie, by Komunikant się rozpuścił...."

  I to był poważny błąd, a nawet zbeszczeszczeni Hostii, na które Bóg odpowiedział cudem. Pisze o tym w sposób nie budzący wątpliwości o. Benedykt Huculak. Oto fragment:

  "...po Soborze Watykańskim II powtórzono odwieczną zasadę:
  …….„Jeśli hostia przeistoczona (consecrata) lub jakaś jej część spadłaby na ziemię, to z szacunkiem należy ją podnieść (reverenter accipiatur), a na miejsce, gdzie upadła, polać trochę wody i wytrzeć [je] puryfikaterzem”...
  …….Hostię należy więc podnieść ze czcią po to, by została spożyta, a nie – zanurzona w wodzie, i to jeszcze w naczyńku do zwilżania palców. ...(...)

  ...Nawet gdyby wpadła w błoto, to nie wolno byłoby jej zanurzać w wodzie w celu rozpuszczenia jej, lecz ostrożnie oczyścić puryfikaterzem – może lekko nawilżonym –, a potem ze czcią spożyć ją. ...,hostię rozpuszcza się w wodzie tylko wówczas, gdy dotknęło jej coś trującego.."

  więcej tu:

  https://sacerdoshyacinthus.com/2016/02/17/o-dr-hab-benedykt-jacek-huculak-ofm-cud-w-sokolce-to-odpowiedz-na-zniewazenie/

  doceń 5
 • W temacie
  14.05.2016 11:42
  "Ksiądz umieszcza w wodzie, by komunikant się rozpuścił. W obydwu przypadkach komunikant zamiast się rozpuścić przemienił się w ludzką tkankę. I to w dodatku w mięsień sercowy w stanie agonalnym. I jest to ta sama grupa krwi AB Rh-."

  To nie jest jeszcze mocny dowód. Najmocniejszy dowód stanowiłoby badanie kodu genetycznego, zresztą stosowane w USA i innych krajach przy badaniu domniemanych cudów. Wtedy można porównać DNA z hostii w Sokółce, w Legnicy i innych miejscach. O tym badająca komisja powina pomyśleć, bo inaczej będą różne domniemania.
  doceń 3
 • Nemid
  15.05.2016 00:56
  Zastanawiałam się niedawno nad tym właśnie dlaczego Hostia, która spadła nie jest spożywana. Przecież to Ciało Chrystusa. A co robi się z wodą, w której miałaby się rozpuścić? Stąd powyższe komentarze jak najbardziej zasadne - błagam Redaktorów GN o wyjaśnienie kwestii CO NAPRAWDĘ ROBIĆ KIEDY CIAŁO CHRYSTUSA spadnie / zostanie sprofanowane ? Przytoczony powyżej cytat wskazuje na konieczność spożycia. Dziękuję.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL