Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • karol
    12.03.2016 22:04
    Bez przesady z tym bronieniem Bertone. Za chwilę zrobicie z niego anioła. Skoro taka książka powstała to były dowody i on nie był niewinną owcą. Władza i dystynkcje deprawują. Śmieszy mnie takie bronienie i wybielanie za wszelką cenę, naiwne i dziecinne. Wiadomo, część prostych ludzi się na to złapie a o to w tym chodzi.
    doceń 0
  • alfabetka
    12.03.2016 22:57
    Tytuł sugeruje rację pomówien , natomiast treść wykazuje ich niezasadność. "Niech mowa wasza będzie : tak tak; nie- nie" a nie "na dwoje babka wrózyła"
    doceń 0
  • Anna Panna
    13.03.2016 00:38

    "...otrzymał służbowe mieszkanie o powierzchni 296 metrów kwadratowych..."

    A ja mieszkam w komunalnej kawalerce o powierzchni 26 metrów kwadratowych.

    Jaki z tego wniosek? Bardzo prosty: ksiądz kardynał jest ubogim kapłanem, a ja - hedonistyczną singielką.,

    "...wartość wyniosła 300 tys. euro.... kard. Bertone zapłacił za remont z własnych oszczędności."

    A ja w zeszłym roku z własnych oszczędności zapłaciłam za trzy wiaderka białej farby, którą samodzielnie pomalowałam pokój. Bo tylko na taki remont mnie stać.

    Jaki z tego wniosek? Jak wyżej.

    A tak a propos: macie po 300 tysiecy euro oszczędności?

    doceń 2
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Andrzej Grajewski

Dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Świat”

Doktor nauk politycznych, historyk. W redakcji „Gościa” pracuje od czerwca 1981. W latach 80. był działaczem podziemnych struktur „Solidarności” na Podbeskidziu. Jest autorem wielu publikacji książkowych, w tym: „Agca nie był sam”, „Trudne pojednanie. Stosunki czesko-niemieckie 1989–1999”, „Kompleks Judasza. Kościół zraniony. Chrześcijanie w Europie Środkowo-Wschodniej między oporem a kolaboracją”, „Wygnanie”. Odznaczony Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice, Krzyżem Wolności i Solidarności, Odznaką Honorową Bene Merito. Jego obszar specjalizacji to najnowsza historia Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, historia Kościoła, Stolica Apostolska i jej aktywność w świecie współczesnym.

Kontakt:
andrzej.grajewski@gosc.pl
Więcej artykułów Andrzeja Grajewskiego

Zobacz także