Nowy numer 14/2020 Archiwum
 • refleksja
  08.02.2016 10:53

  Papież Franciszek po raz kolejny poniża autorytet Kościoła. Dlaczego on tak postępuje?
  Cyt. za Wikipedia: "Cyryl (Gundiajew) był wielokrotnie oskarżany o współpracę z KGB w charakterze agenta o pseudonimie Michajłow. W ocenie Feliksa Corleya, badacza archiwów radzieckich służb specjalnych, objęcie wysokiej godności w hierarchii cerkiewnej bez podjęcia współpracy z KGB nie byłoby dlań możliwe. Jako moment przypuszczalnego werbunku duchownego podaje się rok 1970 i jego pierwszy wyjazd zagraniczny (w ramach organizacji Syndesmos hieromnich Cyryl udał się razem z metropolitą leningradzkim Nikodemem do Pragi)".

  doceń 0
 • papkin
  08.02.2016 11:01
  prawie wszystkie artykuły z waszej pierwszej strony to przedruki z PAPu. Dawno przestaliście być katolicka gazeta a staliście się organem PAP.
  doceń 0
 • Anna Panna
  09.02.2016 00:19
  "...spotkanie patriarchy z papieżem nie byłoby możliwe, gdyby interesy Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej w tym wypadku nie zbiegały się z interesami Kremla..."


  "Utrzymanie dialogu z papieżem Franciszkiem... jest bardzo cenne dla prezydenta Rosji Władimira Putina..."


  Nic dodać - nic ująć.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Polecamy

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane