Nowy numer 28/2020 Archiwum
 • Kris
  03.01.2016 18:42
  Wiele małżeństw jest "skojarzonych" za wolą Boską. Wiem coś o tym. Szkoda jednak że hierarchowie nie chcą, nie mogą tego zrozumieć.
  A przecież młoda para ,świecka, agnostyków,ateistów czy sług Bożych jest taka sama, zakochana i szczęśliwa.
  A szczęście człowieka - czy to nie jest to o co Jezus apelował do Ojca Swego?
  • Ż
   03.01.2016 20:35
   Jeśli wydaje ci się, że szczęście człowieka zależy tylko od zakochania i że taką samą wartość ma małżeństwo chrześcijan jak związek osób niewierzących, no to kulą w płot...
   • Kris
    04.01.2016 19:50
    Hmm znaczy się małżeństwo ma polegać na "interesie" wedle Twych wizji? A gdzie zrozumienie, wyrozumiałość ? Czy bez miłości, zakochania w drugiej osobie jest to do osiągnięcia?
    Jeżeli Ty to potrafisz pogodzić z "interesem" to gratuluję.
    doceń 1
    0
 • Anna Panna
  04.01.2016 21:03
  1) "Jola... od wielu lat modliła się o spotkanie na swojej drodze mężczyzny, z którym założy katolicką rodzinę."


  "Od wielu lat" - to znaczy od ilu? Od 20? Od 30?  2) „jak prosi się Boga i ufa Mu bezgranicznie, to On nam błogosławi”


  O tak. Jeśli samotna kobieta we wspólnocie, na pielgrzymkach i rekolekcjach modli się latami o szczęśliwe małżeństwo, to może być pewna, że Pan Bóg wysłucha jej modlitw i zaprowadzi ją do staruszek, którym będzie mogła mieszkania sprzątać.


  Tak, tak, wiem, że to jest "wielka łaska", "wielki dar" i "wspaniały Boży plan", który trzeba "umieć przyjąć w duchu nadprzyrodzonym".
  doceń 1
 • c-a
  05.01.2016 17:08

  AnnaPanna@ - a może ,, winy " trzeba szukać w sobie ? Jeżeli założymy np. płaszcz przeciwdeszczowy i będziemy się chcieli opalić , efekt będzie mizerny . Proś Boga o poznanie przyczyny , dlaczego rzeczy tak się mają , a nie inaczej .
  Polecam też Nowennę Pompejańską , Nowennę do Maryi rozwiązującej węzły lub ulubionego świętego z prośbą o wstawiennictwo . Wielce pomocne są też modlitwy sióstr klauzulowych . Bo ja należę do osób , które mało biadolą , a szukają sposobu na rozwiązanie zaistniałego problemu .
  Sam Jezus zresztą zachęcał - ,, szukajcie , a ...".

  doceń 0
 • Katolikus
  31.01.2019 19:13
  Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia naszej strony: katolikus.pl/msze-swiete/, w której opublikowaliśmy listę parafii organizujących w każdym miesiącu Eucharystię w intencji dobrego męża czy żony. Warto korzystać z Mszy świętych i oddawać swoje prośby Panu Bogu.
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama