Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • Maluczki
    13.07.2015 18:45
    Grecy mają taką samą inteligencję jak Polacy!
    doceń 4
  • Anonim (konto usunięte)
    13.07.2015 19:01
    Moze leiepj powiedziec: klamstow i kretactwo wreszcie przestalo sie oplacac?
    No ale przeciez wtedy nie mozna by Niemcow postawic pod pregierzem, a trzeba by pwoeisziec, ze "bodni, upokorzeni" Grecy zbieraja owoce klamstw i oszustw swoich demokratycznie wybranych rzadow, ktore rozdawaly na prawo i lewo cudze pieniadze "swoim".

    Naprawde dziwne, ze redaktor katolickiego czasopisma nie widzi, kto jest winien, a tylko potrafi uzalac sie nad (dzisiaj) biedynmi Grekami, ktorzy zbieraja skutki swoich wlasnych grzechow i wypominac kredytodawcom, ze sa tak bezczelni, ze bez gwarancji "biedakom", ktorzy ich oklamywali przez lata i dalej chcieli (takie byly glosy Grekow, ktorzy glosowali na "nie": zeby wreszcie bylo jak dawniej i pieniadze znowu plynely szeroka rzeka) nie chca dalej pcghac pieniedzy zabranych w podatkach wlasnym obywatelom.

    To moze niech Redakcja Goscia zalozy fundusz pomocy Grekom, ktorzy ciagle zyja lepiej niz Polacy i wspomoze tych biedakow, zeby predzej wyrwali sie spod "niemieckiego jarzma"? Bo Niemcy (ale nie tylko oni, Litwini czy Finowie tez) maja dosyc wpychania pieniedzy w czarna grecka dziure.
    • Fryderyk
      13.07.2015 21:20
      Kael nie bądź piśmiennym niechlujem. Mnie to denerwuje. Jak chcesz pisać po polsku to kup sobie polską klawiaturę, to niewiele kosztuje. Jeżeli chodzi o Greków to rzeczywiście muszą się wiele nauczyć. Być może dla nas wszystkich powinniśmy napisać Prawo Europejskie, ale broń nas Boże, by zrobiła to grupa amatorów nazywająca się Komisją Europejską. Niejednokrotnie miałbym ochotę ich wychłostać.
      • Anonim (konto usunięte)
        14.07.2015 08:07
        Masz racje, ale nie zawsze mam dostep do komputera a pisanie na tablecie czesto szwankuje.
        Tym razem mnie ponioslo i czasu zabraklo na dokladniejsza korekte.

        A zalujacym Grekow przypomne, ze sa w Unii dobrowolnie jak my i przez dziesiatki lat byli - niestety nieuczciwym - beneficjentem. Jak i my jestesmy. Miejmy nadzieje, ze my jestesmy uczciwym.

        Niemcy raczej nie rzuca sie kupowac wysp, tak jak nie wykupili polskiej ziemi, a Rosjanie chwilowo nie maja pieniedzy.
        Grecja nie wyzylaby z turystyki.

        Jezeli ktos na spokojnie doczyta co Unia chce od Grecji, to moze zauwazy, ze chce od Grecji uczciwosci i porzadku u nich. Maja solidnie placic podatki we wlasnym kraju, ograniczyc przywileje i "dobroczynnosc", na ktora ich nie stac no i w koncu wykazac, ze jak sa tacy honorowi i dbaja o godnosc, to sa i uczciwi. Do tej pory ich honor kretactw i oszustw nie wykluczal.

        No i jak ich Europa (Niemcy) gnebia, to moze Polacy dadza choc troche pieniedzy, zeby "biednym" Grekom pomoc?
        Nie? A dlaczego nie?

        Emocje i resentymenty nie sa dobrym doradca...
        doceń 4
        0
  • K.U.
    13.07.2015 22:12
    To bardzo podstępna i zakłamana polityka. Słabo wypłacalnemu państwu dawać pożyczki, a potem jak jest już niewypłacalne wciskać następne pod zastaw mjątku. Toż to robota w białych rękawiczkach zmierzająca do rozbioru tego kraju pomiędzy zamożnych wierzycieli. Grecja nie będzie już należał do Greków... Wysepki rozkupią Nimcy i inni a Grecy będą u nich parobkami. Grecja lepiej by zrobiła gdyby wyszła z Unii - wyżyłaby z turystyki, może skromniej, ale z godnością.
    • Hydrus
      14.07.2015 16:17
      Nikt nie kazał Grecji brać pożyczek, nikt ich do tego nie zmuszał. To Grecy chcieli żyć na wysokim poziomie za cudze pieniądze. I myśleli, że tak będzie zawsze. Ale pożyczkodawcy powiedzieli wreszcie dość. Dość życia ponad stan za cudze pieniądze. To teraz Grecy są oburzeni, bo się od nich żąda zwrotu długu. To tak, jakby oszust lub złodziej oburzał się, że każą mu oddać, to co wyłudził lub ukradł.
      doceń 7
  • Anna
    13.07.2015 23:34
    A ja wciąż nie mogę zrozumieć, jak zbrodniczy naród, który wywołał dwie wojny światowe, spustoszył większą część Europy i ostatecznie wojny te przegrał - jest dziś największą potęgą na tym kontynencie i wszystkim dyktuje warunki?
    • NIK
      14.07.2015 08:24
      to proste. To naród bardzo pracowity. Poza tym czy ktoś słyszał by w Niemczech jakiekolwiek zakłady kupił obcy kapitał. Dzisiaj jest tak że w każdej dziedzinie (informacja/prasa, farmacja, motoryzacja, chemia, handel itd.) dominują Niemcy
      • Anna
        14.07.2015 13:02
        Hitlerowcy też byli pracowici i bardzo zdyscyplinowani. Stworzyli doskonale funkcjonujący system przymusu i terroru.

        Lenie zazwyczaj zbrodniarzami nie zostają, bo nawet zaplanować zbrodni im się nie zechce.
        doceń 0
        0
      • Hydrus
        14.07.2015 16:24
        Ależ droga Anno - lenie też mogą zostać zbrodniarzami. Popatrz na naszych "przyjaciół" Ukraińców. Daleko im do niemieckiego zdyscyplinowania i pracowitości a w zbrodniach potrafili ich wyprzedzić. Uważam, że byli gorszymi zbrodniarzami niż hitlerowcy i sowieci razem wzięci.
        doceń 3
        0
  • Anna
    14.07.2015 13:04
    Czy istnieje w tej chwili jakiś sensowny pomysł, jak można by z tego wyjść z najmniejszą możliwą szkodą? Bo sytuacja wydaje się patowa.
    • Anonim (konto usunięte)
      14.07.2015 15:08

      Skad wyjsc? Z Europy? Z euro? I kto? Grecy?

      Ale przeciez oni wcale nie chca! Oni chca, zeby bylo jak przed kryzysem: wysoka placa minimalna, wczesna emerytura, niesciagane podatki, brak kontroli rent (cala wyspa slepych nagle wyzdrowiala) i emerytur (zmarlych nie podawano dalej, a emerytury plynely i plynely), dodatki dla bliskich i znajomych krolika... i oczywiscie euro.

      A kto to ma finansowac? No przeciez Europa (de facto Niemcy), jak przedtem: bez warunkow i bez kontroli.

       

      A jak sie Niemcy zbuntowali, to od razu prawo Godwina zadzialalo.

      doceń 5
    • Hydrus
      14.07.2015 16:26
      Ależ oczywiści, że istnieje. Niech Grecja odda to co pożyczyła, a Grecy przestaną żyć na cudzy rachunek.
      doceń 4
  • Kooper Nick
    20.07.2015 17:39
    Ja chcę wprowadzenia do Konstytucji RP zakazu uchwalania deficytu. Własnie po to aby nie było u nas za 5 czy 10 lat tak jak w Grecji. Chociaż raz nauczmy sie czegoś na cudzych błędach.
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Jacek Dziedzina

Zastępca redaktora naczelnego

W „Gościu" od 2006 r. Studia z socjologii ukończył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował m.in. w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie. Laureat nagrody Grand Press 2011 w kategorii Publicystyka. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Libanu, Syrii, Izraela, Kosowa, USA, Cypru, Turcji, Irlandii, Mołdawii, Białorusi i innych. Publikował w „Do Rzeczy", „Rzeczpospolitej" („Plus Minus") i portalu Onet.pl. Autor książek, m.in. „Mocowałem się z Bogiem” (wywiad rzeka z ks. Henrykiem Bolczykiem) i „Psycholog w konfesjonale” (wywiad rzeka z ks. Markiem Dziewieckim). Prowadzi również własną działalność wydawniczą. Interesuje się historią najnowszą, stosunkami międzynarodowymi, teologią, literaturą faktu, filmem i muzyką liturgiczną. Obszary specjalizacji: analizy dotyczące Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, a także wywiady i publicystyka poświęcone życiu Kościoła na świecie i nowej ewangelizacji.

Kontakt:
jacek.dziedzina@gosc.pl
Więcej artykułów Jacka Dziedziny

 

Zobacz także