Nowy numer 17/2024 Archiwum
  • sorcier
    06.04.2015 10:40
    sorcier
    Jest w tym filmie jeszcze jedna rzecz, wprawdzie poboczna, ale - moim zdaniem - warta zauważenia:
    W filmie całkiem udanie pokazano jak bardzo trzeba się natrudzić, ile przeczytać i samemu zbadać, aby potem zostać apologetą. Można się przekonać, jak starannego potrzeba przestudiowania tematu, nim bohater zabierze publicznie głos. Tu nie wystarczy odsłuchanie jednego, czy dwóch filmików z youtuba, jak się to często wydaje większości (nawet tutejszych) komentatorów, aby kompetentnie się wypowiedzieć na temat, nie wystarczy nawet przeczytanie tej czy innej książki - Niestety! potrzebna są staranne i żmudne studia i praca (oczywiście poza modlitwą!), a dopiero potem następuje "apologetyczna eksplozja".
    doceń 9
  • aleksa
    06.04.2015 22:05
    Chrześcijaństwo to dziś mało modny styl życia, tolerancja należny się poprawnie nazwanym mniejszością , my to niewidoczni i nie ma nas,nie potrafimy jasno określić się tam, gdzie żyjemy, wiele smutnych refleksji .
    Ukłony dla twórców za odwagę.
    doceń 1
  • myślenienieszkodzi
    06.04.2015 22:07
    myślenienieszkodzi
    Film jest bardzo dobrze zrobiony. Jedynie argumenty używane przez głównego bohatera nie przekonywują mnie. Tak samo profesor Radisson nie wyciąga najbardziej kontrowersyjnych argumentów i wydaje się być fatalnym socjologiem. Ten wątek od strony kinematograficznej jest dobrze zrobiony, ale merytorycznie słaby. Film nie ma rozwiązywać wątpliwości u ateistów, ale być umocnieniem i wsparciem u osób wierzących. Przedstawia motywy bardzo głębokie i warte przemyślenia. Pokazuje również różne postawy ludzi i to jak one wpływają na otaczające nas osoby.
    Naprawdę warto obejrzeć...
    Pozdrawiam
    doceń 4
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Dziennikarz działu „Kultura”

W latach 1991 – 2004 prezes Śląskiego Towarzystwa Filmowego, współorganizator wielu przeglądów i imprez filmowych, współautor bestsellerowej Światowej Encyklopedii Filmu Religijnego wydanej przez wydawnictwo Biały Kruk. Jego obszar specjalizacji to film, szeroko pojęta kultura, historia, tematyka społeczno-polityczna.

Kontakt:
edward.kabiesz@gosc.pl
Więcej artykułów Edwarda Kabiesza

Zobacz także