Nowy Numer 16/2024 Archiwum
  • Mateusz Z
    18.10.2014 20:08
    Przestrzelony i zakrwawiony pas sutanny sam Jan Paweł II zostawił na Jasnej Górze w 1983 i wisi dzisiaj w ołtarzu Matki Bożej.

    Pistolet z którego strzelał Ali Agca przechowywany był przez wymiar sprawiedliwości Włoch jako dowód przestępstwa i wiosną tego roku trafił do Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, gdzie został przekazany w depozyt. Jest tam umieszczony w sali poświęconej zamachowi na życie Jana Pawła jako świadek tego wydarzenia.

    http://www.domjp2.pl/pl/article/pistolet-z-ktorego-ali-agca-strzelal-do-jana-pawla-ii-trafi-do-muzeum-w-wadowicach%5B2000335%5D.html

    doceń 1
  • Krzysiek
    18.10.2014 20:30
    Pistolet którego używał Ali podczas zamachu na pl. św. Piotra jest obecnie w Muzeum Domu św. Jana Pawła II w Wadowicach.
    doceń 4
  • Marcin
    19.10.2014 22:31
    Relikwie - kościelna wersja amuletów
    doceń 0
  • Savonarola
    20.10.2014 01:36
    Zakrwawiony podkoszulek to super relikwia,ale ja mam cos nawet lepszego.Po ostatnich opadach deszczu zaciek mi sie zrobil na scianie w lazience.No wypisz wymaluj Matka Boska.Jakby ktos chcial sobie poadorowac,to przyjmuje zapisy na I kwartal przyszlego roku.Jak to pisal poeta- " i smiech niekiedy moze byc nauka".
    doceń 0
  • Savonarola
    21.10.2014 04:31
    Moim zdaniem relikwie to pozostalosc sredniowiecznego balwochwalstwa i Kosciol powinien zerwac z ta bzdurna tracyja,tak jak zaprzestal sprzedazy odpustow,ktore podobno skracaly zmarlym okres czysccowej meki.
    doceń 3
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Andrzej Grajewski

Dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Świat”

Doktor nauk politycznych, historyk. W redakcji „Gościa” pracuje od czerwca 1981. W latach 80. był działaczem podziemnych struktur „Solidarności” na Podbeskidziu. Jest autorem wielu publikacji książkowych, w tym: „Agca nie był sam”, „Trudne pojednanie. Stosunki czesko-niemieckie 1989–1999”, „Kompleks Judasza. Kościół zraniony. Chrześcijanie w Europie Środkowo-Wschodniej między oporem a kolaboracją”, „Wygnanie”. Odznaczony Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice, Krzyżem Wolności i Solidarności, Odznaką Honorową Bene Merito. Jego obszar specjalizacji to najnowsza historia Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, historia Kościoła, Stolica Apostolska i jej aktywność w świecie współczesnym.

Kontakt:
andrzej.grajewski@gosc.pl
Więcej artykułów Andrzeja Grajewskiego

Zobacz także