Nowy numer 20/2019 Archiwum
 • zielony01
  02.10.2014 12:24
  Nie myślałem, że kiedyś doczekam dnia w którym GN opublikuje artykuł na temat osoby która jest zatwardziałym racjonalistą i nie dopuszcza istnienia Boga, przynajmniej jeśli chodzi o akt stworzenia świata. Zastanawiam się czy jest to wynik pewnego powolnego "otwarcia" się na świat GN, czy też po prostu niewiedza autora nt poglądów jakie wyznaje prof. Hawking :)
  • red.
   02.10.2014 12:27
   http://gosc.pl/wyszukaj/wyrazy?q=hawking&search_type=wiara
   doceń 1
  • streetcleaner
   02.10.2014 13:48
   pismo katolickie nie moze pisać na temat racjonalistów czy ateistów? to jakiś absurd! Gdyby przedstawiało go jako autorytet w dziedzinie teologii, to owszem, coś by było grubo nie halo, ale to jest artykuł o nauce. Może od razu wyrzućmy do kosza całego Św. Tomasza bo ten inspirował się pogańskim Arystotelesem. I wogóle zamknijmy się w wieczerniku z obawy przed poganami - ale zaraz, zaraz czy to nie byłaby oznaka że Duch Św. jeszcze nie przyszedł?
   doceń 0
 • ks. Mariusz
  02.10.2014 13:50
  Czy to, że ktoś ma zupełnie inny pogląd na świat, Boga i wartości, które powinny być najważniejsze dla wierzących nie może być dopuszczony do głosu? Kochani twardzi i prawdziwie "wierzący" w nie Boga tylko jakieś wyobrażenie o nim dajcie spokój z obłuda religijna.!!! Może warto wreszcie zacząć słuchać Boga nie tylko reguł prawnych często wymyślonych przez nas samych. No ale jeśli tak bardzo zależy wam na wykasowaniu wszystkich inaczej myślących to może warto przejść do tych, którzy tworzą tzw., państwo islamskie?!
  • zielony01
   02.10.2014 15:52

   "Czy to, że ktoś ma zupełnie inny pogląd na świat, Boga i wartości, które powinny być najważniejsze dla wierzących nie może być dopuszczony do głosu?" - okazuje się, że może być niedopuszczony (niepublikowanie postów), mało tego przez innych uczestników forum będzie niesłusznie oskarżany o szerzenie logiki szatana i o opętanie, normalnie ręce opadają (Irakijczyk w twoim domu, Krzyżowcy są wśród nas, Papież: Ludzkość nie wyciągnęła lekcji z wojen, Ani grosza dla czarnych)

   • zielony01
    06.10.2014 10:13
    I na forum zapadła wymowna cisza :)) I co z tym racjonalizmem bo nie doczekałem się odpowiedzi???
    doceń 0
    0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji