Nowy numer 15/2020 Archiwum
 • Beszad
  18.11.2013 10:46
  Beszad
  W mojej opinii atakowanie przemysłu węglowego jest równoznaczne z usługiwaniem rosyjskiemu Gazpromowi, bo jaka inna alternatywa energetyczna? Łupków nie (bo szkodą glebie), wiatrowni nie (bo ptaszkom skrzydła pourywa), hydroelektrowni nie (bo ryby na tarło nie przejdą). To w rezultacie co???? W domyśle tylko "ekologiczny", rosyjski gaz - to właśnie jest oblicze "zielonych"! Może lepiej by pomyśleli nad technologią ekologicznego spalania węgla, albo nad rozwiązaniem biedy w okręgach pogórniczych?
  doceń 5
 • mamakatarzyna
  18.11.2013 11:08
  Greenpaece dawno już przestał być organizacją ekologiczną. żyją i działają za pieniądze lobbystów. Raptem, węgiel im przeszkadza? Gonić to tałatajstwo nie tylko z dachu :-(
  • Scott
   18.11.2013 11:54
   Najbardziej mnie rozwala plakat kompletnie oderwany od realiów Polski. Plakat wywieszony przez ludzi w większości mających zagraniczne flagi. Przecież każdy wie że coal industry= Polish people, nie inaczej. Ktoś się wypowiada za cały naród, w tym za mnie, kompletnie bezprawnie.
   doceń 4
 • Maluczki
  18.11.2013 11:27
  Ciekawe, że nie przeszkadza im rozpasany transport samochodowy ziejący spalinami i wszelkimi pyłami w tym trującymi pyłami ze zużywających się opon samochodowych.
  Zgadzam się z @mamakatarzyna. To nie są ekologowie, tylko bojówki do wynajęcia przez różnych geszefciarzy.
  doceń 3
 • Scott
  18.11.2013 11:39
  "Ekolodzy, nie mylić z wykształconymi ludźmi z ochrony środowiska, nie mają kompletnie żadnej strategii. Tylko ograniczyć w Polsce węgiel, a co w zamian? Cos mówią o dociepleniach teraz... Przecież to bez sensu, z dociepleń energii nie będzie. Nie ma technologii alternatywnych dla węgla, ba jeśli zrobilibyśmy elektrownie bezpyłowe byłoby to najlepsze. Taki Kraków, zakazuje palenia węglem, za to będą palić drewnem! Jaki to ma sens jak lasy wytną na potęgę przez to. Gaz? Gaz jest zimny, tzn dużo droższy jeśli chodzi o uzyskanie tej samej temperatury.

  A prąd skąd? Po prostu nic w zamian, kompletnie nic. Przecież jak podniesiemy ceny prądu firmy przeniosą się do Chin, a tam trują na potęgę, nawozami palą jak mogą tylko. To na pewno w skali globalnej dużo da...będzie jeszcze gorzej. A przez bezrobocie będzie ludzi stać na droższą energię, jak teraz już jest niektórym ciężko z opłatami.

  Protestować, protestować i robić zamieszanie. I nic więcej. Ale Niemcy mocno idą w węgiel, nie mogą sobie pozwolić stracić tempa rozwoju na rzecz Azji, co inaczej byłoby pewne. To jestem spokojny, oni są stanowczy i nie ustąpią, a przez to i my jakoś się podczepimy pod tą politykę.
  • Dekar
   18.11.2013 12:22
   Scott, widać, że nawet nie otarłeś się o te 'ekologiczne klimaty' - tak z przekąsem Cię zaczepię. Bo ja owszem. Nie jest to powód do przechwałek. Wstyd mi, że byłem taki naiwny.

   Ekologia, pokój, dobro, równość, braterstwo, miłość, dzieci kwiaty, wegetarianizm, ochrona zwierząt, homeopatia, medycyna alternatywna, pozytywna energia, tolerancja, itd.

   Trochę fajnych haseł, które w pewnym rodzaju ludzi współgrają. Nie mówi się tego wprost ale człowiek jest tutaj uważany za głównego szkodnika.
   Właściwie czuje się przez skórę, że trzeba ograniczać liczbę ludności bo ziemia jest przeludniona.
   doceń 2
 • Dżabar
  18.11.2013 11:45
  Zasadnicze pytanie: GDZIE BYŁA OCHRONA BUDYNKU? Czy wszystkie budynki państwowe są tak pilnowane? To pogratulować...
  doceń 3
 • Stanisław_Miłosz
  18.11.2013 12:08
  Ku uwadze:


  http://wpolityce.pl/artykuly/67139-pek-bezkompromisowo-o-globalnym-ociepleniu-to-jest-najwieksza-mistyfikacja-w-historii-ludzkosci-za-ktora-stoja-globalne-interesy-i-potworne-pieniadze-zobacz-wideo


  "To jest największa mistyfikacja w historii ludzkości, za którą stoją globalne interesy i potworne pieniądze"


  A czyje to pieniądze? "Globalne" pieniądze:


  http://wgospodarce.pl/opinie/8386-globalzercy-z-goldmana-morgana-i-stanleya-dostali-po-uszach


  Globalne pieniądze można porównać do globalnej pajęczyny. A jak to w pajęczynie, gdzieś w środku czyha na ofiary tłusty, nienasycony pająk.

  A ta pajęczyna obudowana liberalnymi "ekonomicznymi" teoriami mającymi zwabić ofiary i praktyką "finansowej inżynieri" by ofiara nie rozeznała się że zaraz z niej soki zostaną odessane.

  doceń 0
 • MS
  18.11.2013 14:53
  To panstwo Polskie i Polacy jeszcze nie wiedza ze Greenpeace to banda zlodziei pod przykrywka Greepeace.
  Nasz rzad wydaje pieniadze podatnikow przyjmujac bande zlodziei jak Al Capone !!!
  Ten napis na budynku jest prawdziwy. Kto rzadzi Polska??
  300 McDonaldow w Polsce to jest trucizna.
  BRONMY OJCZYZNE POLSKE.
  doceń 0
 • pro-sun.pl
  18.11.2013 14:56
  Nowotwory złośliwe są drugą najczęstszą przyczyną zgonów Polaków (pierwszą są choroby krążenia). Odpowiadają za 26 proc. zgonów mężczyzn i 23 proc. kobiet.

  Mężczyźni najczęściej chorują na raka płuca, jelita grubego, gruczołu krokowego, pęcherza moczowego i żołądka.
  Kobiety zapadają na raka piersi, płuca, jelita grubego i narządów rozrodczych (trzonu macicy, jajnika i szyjki macicy).

  Najczęstszą przyczyną zgonów u obu płci jest rak płuca (SMOG jest jednym z głównych przyczyn powstawania raka płuc).
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Polecamy

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama