Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • amico
    18.11.2013 18:45
    Piękna sprawa, słowa podziwu dla księdza Toszy! Ale to przysłowiowa kropla w morzu potrzeb. Aktualnie w Polsce jest około 500 000 bezdomnych i liczba ta lawinowo rośnie. Przykre to ale u nas bardziej dba się o psy i koty niż ludzi!
    • Wlek
      26.11.2013 19:02
      Lenistwo umysłowe to jeden z cięższych grzechów!

      1. Skąd ta liczba 500 000 bezdomnych? Wystarczy poszukać dobrze w Internecie, aby znaleźć przybliżone informacje o liczbie bezdomnych w Polsce. Różne źródła podają ich aktualna liczbę na od 30 do 40 tysięcy.

      2. Przy okazji tematu bezdomnych to mam jeszcze inny kwiatek. Nasi uduchowieni dziennikarze, zerkający od czasu do czasu z zazdrością na Węgrów, którzy to mają odwagę..., powinni zainteresować rewelacyjnym sposobem na bezdomnych, którzy wprowadzają właśnie ci ubóstwiani Węgrzy:
      Cytuję za GW:

      Parlament przegłosował właśnie ustawę, która zakazuje im spać w miejscach publicznych pod groźbą grzywny, a nawet więzienia.

      To kolejna odsłona nieformalnej kampanii wyborczej przed zaplanowanymi na wiosnę wyborami. Przepisy skrytykowały już organizacje praw człowieka oraz ONZ.

      Gdy w poniedziałkowy wieczór deputowani uchwalali nowe prawo, w Budapeszcie demonstrowało kilkaset osób. Członkowie i sympatycy nieformalnej grupy działającej pod hasłem "Miasto należy do wszystkich" zebrali się przed budynkiem parlamentu, trzymając transparenty i krzycząc: "Bieda to nie przestępstwo!".

      Ale ich protesty na niewiele się zdały. Rządzący Fidesz ma w parlamencie większość i bez kłopotu przegłosował ustawę, dzięki której będzie można karać grzywnami bezdomnych za koczowanie w miejscach publicznych. Jeśli nie będą w stanie ich zapłacić, sąd będzie mógł zmienić karę na prace społeczne lub areszt. Rząd uważa, że dzięki temu prawu z ulic znikną bezdomni, których liczba w całym kraju szacowana jest na 35 tys.
      doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Barbara Gruszka-Zych

od ponad 30 lat dziennikarka „Gościa Niedzielnego”, poetka. Wydała ponad dwadzieścia tomików wierszy. Ostatnio „Nie chciałam ci tego mówić” (2019). Jej zbiorek „Szara jak wróbel” (2012), wybitny krytyk Tomasz Burek umieścił wśród dziesięciu najważniejszych książek, które ukazały się w Polsce po 1989. Opublikowała też zbiory reportaży „Mało obstawiony święty. Cztery reportaże z Bratem Albertem w tle”, „Zapisz jako…”, oraz książki wspomnieniowe: „Mój poeta” o Czesławie Miłoszu, „Takie piękne życie. Portret Wojciecha Kilara” a także wywiad-rzekę „Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem”. Laureatka wielu prestiżowych nagród za wywiady i reportaże, m.innymi nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w dziedzinie kultury im. M. Łukasiewicza (2012) za rozmowę z Wojciechem Kilarem.

Kontakt:
barbara.gruszka@gosc.pl
Więcej artykułów Barbary Gruszki-Zych

 

Zobacz także