Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • Ewa
    12.12.2012 14:13
    Wspaniały człowiek i znakomity poeta. Pan Piotr Kasjas jest jednym z najlepszych poetów jacy mieszkają w Anglii. Znam troszkę jego twórczość, byłam na ostatnim festiwalu poezji w Warszawie. Myślę, że to czego dokonał w Birmingham zasługuje na wielkie wyróżnienie, jako organizatora i jako poety. Jest on wielką chlubą dla świata polskiej poezji emigracyjnej i nie tylko. Wielkie podziękowania dla niego i jego rodziny za propagowanie kultury polskiej.
    doceń 2
  • Monisia W.
    12.12.2012 14:59
    Wybitny poeta i wspaniały człowiek. Piotr Kasjas doskonale reprezentuje polską kulturę emigracyjną w Anglii !!!
    doceń 2
  • Alicja Wrońska
    12.12.2012 21:36
    Witam serdecznie. Tak się składa, że miałam przyjemność być na tym spotkaniu w Birmingham, mieszkam tam. Tak wspaniałego wieczoru poetyckiego nie widziałam a bywałam na różnych tego typu imprezach w Polsce. Organizator stanął na wysokości zadania i pokazał klasę, bardzo wysoki poziom imprezy. Z tego artykułu dowiedziałam się, że jest On poetą i zrobił to za własne pieniądze i w pojedynkę !!!
    Pomysł i trud w to włożony jest wart nagrody Nobla !!! Myślę, że wszyscy Polacy powinni być wdzięczni Temu wybitnemu poecie, za organizację i propagowanie takich wydarzeń kulturalnych.
    doceń 1
  • Jerzy Granowski
    20.12.2012 11:48
    Dobrze, że są ludzie, którzy społecznie podejmują się organizacji wielkich literackich imprez. Szkoda, że wielcy tego świata nie chcą pomóc w organizacji i w sfinansowaniu tak doniosłych przedsięwzięć.
    Gratuluję Panu Kasjasowi i innym wolontariuszom (dawniej działacze społeczni) udanej imprezy, w której jednak nie miałem przyjemności uczestniczyć. Przecież i tak nie da się wszędzie być :)
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Barbara Gruszka-Zych

od ponad 30 lat dziennikarka „Gościa Niedzielnego”, poetka. Wydała ponad dwadzieścia tomików wierszy. Ostatnio „Nie chciałam ci tego mówić” (2019). Jej zbiorek „Szara jak wróbel” (2012), wybitny krytyk Tomasz Burek umieścił wśród dziesięciu najważniejszych książek, które ukazały się w Polsce po 1989. Opublikowała też zbiory reportaży „Mało obstawiony święty. Cztery reportaże z Bratem Albertem w tle”, „Zapisz jako…”, oraz książki wspomnieniowe: „Mój poeta” o Czesławie Miłoszu, „Takie piękne życie. Portret Wojciecha Kilara” a także wywiad-rzekę „Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem”. Laureatka wielu prestiżowych nagród za wywiady i reportaże, m.innymi nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w dziedzinie kultury im. M. Łukasiewicza (2012) za rozmowę z Wojciechem Kilarem.

Kontakt:
barbara.gruszka@gosc.pl
Więcej artykułów Barbary Gruszki-Zych

 

Zobacz także