Nowy numer 42/2019 Archiwum
 • Maciej
  16.02.2012 15:10
  Czy Pan Rzecznik wie ile lat trwa procedura aby dziecko było w adopcji lub w rodzinie zastępczej. Jeżeli rodzice mają możliwość osobiście znać matkę, jej sytuację rodzinną, pomagają aby urodziła zdrowe dziecko to po co mają to robić przez instytucję jaką jest OAO?
  Czy woli podziemie aborcyjne bo matki zabijają bo nie mają za co wychować dziecka niż aby ono żyło nawet biorąc pieniądze za nie?
  Pobyt w Domu Dziecka kosztuje miesięcznie 3 tysiące złotych.To państwo powinno płacić takim rodzicom że chcieli takie dziecko zabrać do siebie.
  • Antoni
   18.02.2012 15:03
   Etapy procedury adopcyjnej:
   1.Udanie się do jednego z ośrodków adopcyjnych w Polsce. Na tym etapie przyszli rodzice będą przez pracownika ośrodka pytani o motywy podjęcia decyzji zaadaptowania dziecka (niemożność posiadania własnych, biologicznych dzieci, zapewnienie sobie opieki na starość, chęć stworzenia rodziny dla dziecka porzuconego itp.). Kandydaci na rodziców przedstawiają swoje preferencje dotyczące dziecka, np. czy ma to być tylko niemowlę, czy ma to być dziecko zdrowe, bez obciążeń genetycznych itp.
   2.Rejestracja kandydatów na rodziców w ośrodku adopcyjnym. Pracownik ośrodka opowiada szczegółowo o przebiegu procesu adopcyjnego, prosi o wypełnienie ankiety z podstawowymi danymi i zakłada teczkę, w której gromadzone będą od tej pory wszystkie dokumenty potrzebne do pomyślnego zakończenia procedury przysposobienia dziecka.
   3.Proces kwalifikacyjny. Służy poznaniu małżonków, panującej między nimi więzi i przygotowaniu ich do roli rodziców.
   Wizyta domowa pracowników jest sprawdzeniem warunków dla rozwoju dziecka i zachowania przyszłych rodziców w ich naturalnym środowisku życia.
   4.Wydanie opinii o rodzicach przez komisję kwalifikacyjną. W skład komisji kwalifikacyjnej wchodzą pracownicy ośrodka adopcyjnego, psycholog, lekarz, prawnik, a w ośrodkach wyznaniowych – również duchowny. Na wspólnym zebraniu komisja opiniuje kandydatów na rodziców na podstawie dokumentów i kwalifikacji formalnych.
   5.Przedstawienie dziecka przyszłym rodzicom. Jeśli opinia komisji kwalifikacyjnej jest pozytywna, wtedy przyszłym rodzicom przedstawia się dziecko, najpierw za pośrednictwem dokumentacji, a dopiero potem „na żywo”. 6.Comiesięczne spotkania rodziców z dzieckiem. Mają one na celu lepsze poznanie dziecka i zbudowanie między nim, a przyszłymi rodzicami duchowej więzi.
   7.Potwierdzenie przez rodziców chęci adoptowania przedstawionego im dziecka. Opiekun prawny dziecka prosi sąd o zgodę na zmianę miejsca pobytu dziecka, wskazując na adres preadopcyjny. Jeśli sąd wyrazi zgodę, dziecko może zamieszkać z przyszłymi rodzicami.
   8.Złożenie do sądu rodzinnego wniosku o adopcję wraz z kompletem dokumentów.
   W czasie oczekiwania na rozprawę adopcyjną kurator sądowy oraz pracownik placówki adopcyjnej odwiedzają przyszłych rodziców w celu zbadania, jak małżeństwo radzi sobie z opieką nad dzieckiem.
   9.Rozprawa w sądzie o przysposobienie dziecka. Sędzia pyta jeszcze raz o pewność decyzji adoptowania dziecka i prosi pracowników ośrodka o przedstawienie opinii na temat kandydatów. Po orzeczeniu zgody na adopcję potrzeba trzech tygodni, aby postanowienie się uprawomocniło.
   10.Wizyta w urzędzie stanu cywilnego w miejscu urodzenia dziecka. Rodzice otrzymują nowy odpis aktu urodzenia dziecka z ich nazwiskiem i zapisem, że to oni są jego rodzicami.
   doceń 1
 • ~ewa
  17.02.2012 13:01
  Macieju, brawo! z ust mi wyjąłeś te słowa.
  Rzecznik praw dziecka powinien zauważyć, ze skoro działa podziemie adopcyjne, to znaczy że zwykła droga adopcyjna zwyczajnie nie działa i w stronę zmiany przepisów na sensowniejsze, powinien kierować swoja energię.
  A tak to zachowuje się jak sprzątaczka, która zamiast sprzątać, śledzi i łapie tych, którzy okruszka co spadł nie sprzątają po sobie..
  doceń 1
 • bEEUMvLRpYulSn
  20.05.2012 17:53
  Dzięki za ten artyadkuł. Ja i mf3j szaadlony sąsiad poszuadkiadwaadliadśmy danych na ten temat przeadszło 2 gozdniy. Takim spoadsoadbem traadfiadliadśmy na Twf3j blog, ktf3ry przeadobraadził nasz dzień. Jesteadśmy autenadtyczadnie szczęadśliwi, że można wynaadleźć nadal tak dobre blogi jak ten. Z pewadnoadścią będziemy Twf3j blog polecać.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL