Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • Anonim (konto usunięte)
    31.03.2020 10:03
    Odtrąbiona najważniejsza zmiana - ale PRZESUWANIE podatków naprawdę niewiele zmienia w gospodarczej sytuacji przedsiębiorstw. W sytuacjach kryzysowych podatki się znosi, a nie przesuwa w czasie.
    Oderwane od rzeczywistości. A wystarczy trochę pomyśleć - ot, choćby: Każecie nam pracować z domu - pozwólcie nam wrzucić w koszty domowy prąd.
    To wszystko jest zbyt skomplikowane, zbyt zagmatwane. Zniesiemy ZUS, ale średni dochód matki żony sąsiada nie może przekroczyć 73% kosztów uzyskania przychodu kota męża sąsiadki za lata 2010-2020. Netto.
    doceń 3
  • Anonim (konto usunięte)
    31.03.2020 10:10
    "Warunkiem uzyskania pomocy z Funduszu byłoby jednak to, że pracodawca do końca trzeciego kwartału 2020 roku nie zalegałby m.in. z podatkami, czy składkami na ZUS" To chyba jakaś pomyłka, bo III kwartał 2020r. jest jeszcze daleko przed nami.... A wszystkim Parlamentarzystom życzę jasności umysłu, dużo sił i wytrwałości, a przede wszystkim wzajemnej życzliwości i pokoju oraz odłożenia swarliwości na inne czasy (a może ad calendas graecas, daj Boże?)
    • Anonim (konto usunięte)
      31.03.2020 12:13
      To nie błąd - to pokrętna logika. Opcja A: "Damy Ci kasę za marzec po trzecim kwartale, jak nam udowodnisz, że nie zalegasz", albo opcja B: "Damy Ci kasę teraz, ale będziemy Cię szantażować tą kasą do końca trzeciego kwartału". Nawet nie wiem, co gorsze.
      doceń 1
  • prospro
    31.03.2020 13:05
    Morfeo, przypomnę, że podatki płaci się od zysku, więc jeżeli ktoś ma zyski w działalności to przesunięcie zmieni trochę w sytuacji podatnika. Jeżeli będziesz miał stratę- nie zapłacisz podatku w ogóle, więc nie ma problemu. Jestem przedsiębiorcą i stoję przed problemem, czy będę miał na wypłaty dla pracowników i czynsze. Rozwiązanie 40/40/20 i zwolnienie z ZUS pozwoli mi na przetrzymanie kilku miesięcy bez zwolnień. Natomiast są branże- budownictwo, gdzie niewiele się na razie zmieniło lub spożywcza, które mają wyjątkowo wysokie zyski w obecnym czasie i te branże nie muszą korzystać nawet z przesunięć podatku.
    doceń 0
  • Anonim (konto usunięte)
    01.04.2020 02:14
    Panie Prospro - też jestem przedsiębiorcą i też stoję przed tym problemem, co Pan. Przesunięcie podatków mnie również pozwoli przetrwać przez jakiś czas - ale przesunięcie podatku nie załatwia sprawy długoterminowo. Za parę miesięcy będziemy w dokładnie tym samym kryzysie, co teraz. Teraz nie zapłacę 45% podatków od zysku z pierwszej połowy marca, tylko dam całość pracownikom - super. Ale w czerwcu skarbówka upomni się o moje 45% podatku za marzec – razem z tymi za czerwiec. Skąd im wezmę podwójne podatki, jeśli czerwiec dalej będzie kulawy (a zdrowy rozsądek podpowiada, że będzie)? Tak naprawdę te rozwiązania to homeopatia, a nie lekarstwo. I to miałem na myśli, mówiąc, że przesuwanie podatków niewiele zmienia w gospodarczej sytuacji przedsiębiorstw. Faktycznie - krótkowzrocznie coś tam zmienia. Ale to życie na kredyt.
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama