Nowy numer 15/2020 Archiwum
 • TomaszLL
  24.03.2020 08:53
  Prawda o obecnych czasach również musi dotrzeć do proboszczów i biskupów. Czasy prosperity mamy za sobą, za pandemią wirusa idzie kolejna równie groźna pandemia gospodarcza. Świat nie będzie już taki sam, a kryzys gospodarczy dotknie wszystkich.
  Trudno wymagać od wiernych, aby łożyli na Kościół, gdy realnym staje się widmo utraty pracy, braku pieniędzy czy perspektyw.
  To nie jest tak, że po Wielkanocy obudzimy się w kraju wzrostu gospodarczego, braku bezrobocia.
  Dziś już wielu ekonomistów ten najbliższy kryzys uważa za co najmniej tak ciężki jak 100 lat temu.
  Stąd też niestety już dziś Kościół musi zacząć radykalnie ciąć koszty. Ogrzewanie czy oświetlenie pustego kościoła ma sens zerowy. Na wielu parafiach księża będą musieli nauczyć się sami gotować itd.
  doceń 64
  • TomL
   24.03.2020 11:06
   Oszukujesz albo jestes głupi i co za tym idzie nieswiadomy jak niezmienny i niezgłębiony jest brak mózgu. Oszuści zyskają a nie stracą.
   • TomaszLL
    24.03.2020 11:36
    Ale w czym rzekomo oszukuję?
    doceń 5
    0
  • Wiki2
   24.03.2020 16:38
   Teraz niech księża i biskupi utrzymują kościoły i parafie. Przez te wszystkie lata kościół nie zdecydował się uregulować kwestii opłat za pogrzeby, śluby, chrzty i mszę św. Papież już dawno wypowiedział się w tej kwestii, ale nasz kościół nie zrobił nic. Ludzie są poprostu wściekli, a biskupi milczą. Tylu ludzi odchodzi i już odeszło od kościoła, kto za to odpowie? Pedofilia też nie została do końca rozliczona. Biskupi , którzy ukrywali te sprawy mieli zostać odwołani, ale dalej urzędują. Apb Głódź i pozostali biskupi , jak by oddali swoje dobra materialne i wyszli ze swoich pałaców , może wtedy ludzie uwierzyliby? Teraz jest ku temu okazja- koronawirus???
   doceń 24
 • Wiki2
  24.03.2020 15:40
  Zgadzam się z Tomaszem LL powiem więcej.
  doceń 22
 • Tairu
  25.03.2020 17:12
  Wy w końcu dajcie na walkę z wirusem! ino ciągniecie od ludzi. Sami się utrzymujcie, a nie wykorzystujecie i manipulujecie ludźmi.
  doceń 21
 • teofanes
  07.04.2020 10:25
  Skoro zostaliśmy wypędzeni z kościołów, to kasy też nie będzie. To oczywiste.
  doceń 0
 • Serhio
  10.04.2020 11:56
  Mój proboszcz odwołał Gorzkie Żale -"bo nie przychodzicie", kazań nie ma, a jak są, to nie wiadomo o czym, -generalnie - niedbałość liturgiczna, byle jakość. Szczegóły ogłoszeń na facebooku. Jak bym tak pracował jak mój proboszcz - to bym wyleciał z roboty na zbity pysk. Ale ks. może, bo kto mu się odezwie na Mszy św. Od 11 lat modlę się za niego - ale on też coś musi zrobić!!!
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Polecamy

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama