Nowy numer 23/2020 Archiwum
 • Anonim (konto usunięte)
  15.02.2020 17:31
  To jaki jest poziom inwestycji prywatnych - tworzenie nowoczesnych miejsc pracy i jak wygląda poziom innowacyjności polskiej gospodarki opartej o węgiel.
  Dekretowanie dobrobytu jest dalekie od dobrobytu wypracowanego własną pracą.
  • jureaz
   16.02.2020 09:59
   A mimo tego i owego - bezczelne (!) światowe agencje ratingowe mają czelność pozytywnie punktować mocne strony polskiej gospodarki i "zgodnie utrzymywać całkiem wysokie noty ".
   • Anonim (konto usunięte)
    16.02.2020 10:05
    @Jurku - czy liczy się tylko to co dziś, czy też liczy się to będzie jutro? Bo nie jest problemem żyć na kredyt i mieć wysoki poziom tego życia. Problemem jest spłacić kredyt, gdy akurat trafią się zawirowania na rynkach gospodarczych świata. Mało to mieliśmy przykładów kryzysów, a że wielu kocha drogę Grecji, to się za chwile okaże, kto ma tutaj rację.

    Bez inwestycji w nowoczesna gospodarkę opartą o wiedzę, a nie o węgiel będziemy nadal krajem zależnym od innych, jak to jest teraz.
    doceń 2
    0
   • jureaz
    16.02.2020 10:27
    Nie ma kto tych bezwstydników zachodnich rozumu nauczyć. Cała nadzieja w Tobie.
    doceń 7
    0
   • Anonim (konto usunięte)
    16.02.2020 10:31
    Ale zachodowi bardzo zależy, abyśmy nadal wyli ich wyrobnikami. I bardzo pilnują, aby nasza gospodarka nie byłą zbyt innowacyjna.
    doceń 0
    0
   • jureaz
    16.02.2020 10:48
    Niebywałe! Toż Ty kryptopisista! Polexitu chcesz i na rączkę Putinowi idziesz.
    doceń 5
    0
   • Anonim (konto usunięte)
    16.02.2020 10:57
    Ale jakiego Polexitu? Kompletnie nie rozumiesz o czym piszę. Dlaczego mamy nie być liczącym się siła gospodarczą, czy innowacyjnością krajem EU. Wręcz odwrotnie, mądry rząd zamiast przejadać pieniądze na 500+ wspomógłby nasz rozwój budując na potęgę infrastrukturę i ośrodki naukowe. Bo dziś nasze uczelnie to gdzieś na końcu stawki, a infrastruktury nadal brak.
    ps. aby było jasne - nie ma chyba żadnego nowego zakończonego projektu PIS w zakresie dróg czy kolei. To co się otwiera było zaplanowane za PO.
    doceń 2
    0
   • jureaz
    16.02.2020 11:31
    Kalemu wolno się odwoływać do tego co "było za PO" ale mnie - to nie. Mógłbyś Kali wymyślniej cwaniaczyć . A jaki jest Twój nowy projekt który zapowiadałeś wcześniej ?
    doceń 5
    0
   • Anonim (konto usunięte)
    16.02.2020 11:48
    Dziękuję, ma się dobrze. Mam przerwę, bo klient musi sprecyzować kolejna partię wymagań technicznych. Jak do mnie dotrą to faktycznie znów mnie nie będzie na forum.
    W odróżnieniu od naszej gospodarki węglowej, ja wybieram tę nowoczesność i to cenioną w świecie.
    doceń 0
    0
   • jureaz
    16.02.2020 13:07
    No, Twój ubytek na forum byłby niepowetowaną stratą , więc dasz się chyba uprosić wezwaniom ludu "Zostań z nami, nicponiami!" i na pewno do majowych wyborów nie porzucisz chwalebnej misji. Jeśli idzie o moją klientelę to kalendarz zamówień mam wypełniony do połowu przyszłego roku. Etat na Harvardzie, sympozja na Sorbonie i Brukseli, ONZ od miesiąca prosi o ekspertyzę . Trudno się wprost opędzić od kolejnych projektów, bardzo intratnych zresztą. Znalazłem jednak kilka godzin na plażę na Hawajach, popijam malwazję, puściłem discopolo, trzymam za kibić rozkoszne stworzonko ...
    doceń 6
    0
   • podajnik
    17.02.2020 10:34
    Wygląda na to, że poraz kolejny kolega TomaszL, TomaszLN, TomaszNL zmęczył się dyskusją i musi odpocząć. Ale alfabet tak szybko się nie skończy i zapewne niedługo wymyśli nowy nick. Ciężko się z nim rozmawia nie dlatego, że jest niestabilny w swoich nickach, ale dlatego, że nic nie dociera do niego, nawet proste logiczne argumenty czy twarde dane. Tyle potwierdzeń ile dostał wraz ze źródłem od Ciebie i ciągle stoi przy swoim. Tyle pytań na które nie odpowiedział.
    Prosty argument, brak deficytu, a on na to że to jest nic dobrego, bo inflacja jest taka jak w 2011 roku. Aż szkoda dyskutować. Myślę, że należy ocenić jego jako zaślepioną ofiarę propagandy partyjnej bez możliwości odcedzenia prawdy od fałszu.
    PiS nie jest doskonały, ale w porównaniu z Platformą jest jak 7 do jeden na korzyść PiSu.
    doceń 2
    0
   • jureaz
    17.02.2020 14:25
    Ja bym ten stosunek "wartości" PO do PiS ustalił na 1 : 2,5 dla kaczystów, też niemało. Co do Tomaszln to nawet tam, gdzie mógłby czasem pomilczeć - totalnie kracze i przez swoje nabzdyczenie staje się śmieszny.
    doceń 1
    0
   • podajnik
    17.02.2020 14:53
    Też Racja. Kaczafi jest jaki jest, ale kraj ku mojemu zaskoczeniu słusznie prowadzi. Pozdrowić znajomego profesora z Sorbony i tego od pierogów z Londynu i teraz jeszcze jej kibić stworzonko z plaży na Hawajach ;)
    doceń 1
    0
 • seitz
  15.02.2020 19:49
  Zawodowcy mają się czym pochwalić.
  Po pięciu latach prezydentury Bronisława Komorowskiego nie było się czym chwalić.
  Jeżdżące po Polsce Bronkobusy były obrzucane obelgami przez zwykłych ludzi, którzy przychodzili żeby wykrzyczeć swoje rozgoryczenie.
  doceń 7
 • StefanB12
  15.02.2020 22:17
  Aby podniesc poziom zycia polakow nalezy obnizyc podatki i ułatwić przedsiebiorcom prowadzenie firmy. https://bezprawnik.pl/polska-ma-najgorszy-system-podatkowy-w-europie/
  doceń 5
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama