GN 07/2020 Archiwum
 • anioł 4
  12.02.2020 13:02
  Obejmijmy wszyscy naszego papieża modlitwą, o którą tak często prosi, aby Mu Jezus Chrystus błogosławił i obdarzył Go obficie darami Ducha Świętego, a Maryja - Matka Kapłanów niech Go otoczy swoją opieką.
  doceń 27
 • Henryk
  12.02.2020 15:24
  Jeżeli Kościół nie zacznie wyświęcać na księży żonatych mężczyzn (po czterdziestce, którzy w swoim życiu wykazali dojrzałość chrześcijańską, to Kościół rozpadnie się na drobne kawałki. Jezus na Apostołów powoływał dojrzałych mężczyzn, w tym żonatych (św. Piotr jako żonaty został głową Kościoła), a obecna hierarchia Kościoła tą naukę Jezusa odrzuca! Ten, kto odrzuca nauczanie Jezusa nie idzie do Boga, tylko na manowce.
  • dziadkalwaryjski
   12.02.2020 17:48
   Komentatorze Henryku, wyświęcać można tylko powołanych, tych którzy czują powołanie. Diakonat stały też dla żonatych przywrócono w Kościele od 50 lat. W Polsce powołanie, zgodę żony, formację na diakonów stałych zechciało i przeszło 31 mężczyzn, w tym DWÓCH żonatych. Rozumiesz komentatorze Henryku, tylko dwóch chciało, więc... przestań pisać głupoty.
   doceń 12
  • ptyś
   12.02.2020 23:15
   To skoroś taki oczytany i uświadomiony biblijnie Henryku, to oświeć nas tutaj, jak się nazywała żyjąca w chwili powołania żona Kefasa. Różnica między mężem a wdowcem jest znaczna Trollu Henryku. Pismo mówi o teściowej ale nie wspomina o żonie. Czy przypadkiem? Nieodpowiedzialne trollowanie u osoby szermującej argumentem dojrzałości ...?
   • DDANA
    13.02.2020 13:26
    Napisane zostało w Liście do Tymoteusza przez samego św. Pawła: Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? Zapytam nieco przekornie: czy takie "oświecenie" Ci "Ptyś" wystarczy?
    doceń 1
    0
   • ptyś
    13.02.2020 16:59
    A co ma piernik do wiatraka? Czy Paweł pisał o żonie Szymona sprzed powołania? Co do Pawła natomiast, to jeśli ktoś nie odróżnia sytuacji pierwotnych gmin, w których Apostoł ustanawia starszych i Kościoła z 2000 lat dorobku, dysponującego doświadczeniem reformacji, która tym rzekomo Pawłowym (rzekomo, bo dotyczącym radykalnie odmiennego kontekstu) tropem poszła całkowicie zatracając naturę kapłaństwa Chrystusowego, to zaiste jest tak „oświecony”, że nie odróżnia swojej prawej ręki od lewej. Współczuję.
    doceń 5
    0
  • marbie
   13.02.2020 07:31
   Kościół to się rozpadnie, jak w konsekwencji zniesienia celibatu będą "służyć" rozwodnicy.
   doceń 5
 • spe
  13.02.2020 09:54
  Skoro w adhortacji nie ma nic na temat "viri probati", to oznacza tylko tyle, że temat ten pozostaje otwarty.
  doceń 6
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama